Tabletki na alergie
Zyrtec UCB, 10 mg, tabletki powlekane, 10 szt.
Hitaxa Fast 5 mg, tabletki ulegające rozpadowi, 10 szt
Allegra 120 mg, tabletki powlekane, 10 szt
Teva, Calcium Pliva, tabletki musujące o smaku pomarańczowym, 12 szt
Clatra Allergy, tabletki, 10szt
Allertec WZF, tabletki powlekane 0,01g, 10 szt
Allertec Wapno Plus, tabletki musujące, 20 szt
Aleric Deslo Active 2,5 mg, tabletki, 10 szt
Hitaxa Fast Junior 2,5 mg, tabletki , 10 szt
Aleric Deslo Active 5 mg , tabletki, 10 szt
Deslodyna Fast, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 5mg, 10szt
Deslodyna Fast Junior, tabletki 2,5 mg, 10szt
Bilastyna Hitaxa 20mg, tabletki, 10szt
Allertec Fexo, tabletki powlekane 0,12 g, 10 szt
Loratadyna Pylox, tabletki 0,1 g, 10 szt
Allertec WZF 10 mg, tabletki powlekane, 7 szt
Jakie tabletki na alergie?
Alergia jest obecnie często występującym zjawiskiem zarówno u dzieci jak i dorosłych. Istnieje kilka rodzajów alergii, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Jedną z nich jest alergia pokarmowa, która jest jedną z częściej występujących, objawy alergii pokarmowej to między innymi pokrzywka, duszności, zmiany skórne, zapalenie błony śluzowej nosa. Kolejnym rodzajem jest alergia wziewna, która wywołuje nadmierną reakcję układu immunologicznego po wdychaniu alergenów. Leczenie objawów alergii w dzisiejszych czasach jest możliwe za pomocą leków dostępnych bez recepty, bezpieczne leki na alergie, zmniejszają dolegliwości i ograniczają pojawianie się łzawienia oczu, swędzenia skóry, kataru siennego czy problemów z oddychaniem. Zmniejszanie objawów alergii pomaga przetrwać czas nasilenia alergenów. Popularne leki z apteki w formie tabletek na alergie zawierają w swoim składzie feksofenadyna, desloratadyna, loratadyna, cetyryzyna, lewocetyryzyna, cetyeryzyna. Za pomocą tych substancji objawy reakcji alergicznej znacznie się zmniejszają. Działanie przeciwalergiczne leków jest widoczne już po kilku godzinach od zażycia pierwszej tabletki. Objawy alergiczne takie jak nieżyt nosa, świąd skóry, zmiany skórne czy łzawienie oczu przestają być tak uciążliwe.
Łagodzenie objawów alergii za pomocą farmacetyków
Stosowanie leków przeciwhistaminowych jest leczeniem objawowym. Dokuczliwe objawy alergii występujące sezonowo można zwalczyć za pomocą leków dostępnych bez recepty w aptece. Uciążliwe objawy uczulenia, które występują przewlekle powinny być skonsultowane z lekarzem. Ciężkie przypadki alergii często są leczone za pomocą odczulania. Łagodzenie objawów uczulenia może odbywać się za pomocą tabletek i jest to jedna z częściej wybieranych form przez pacjentów, kropli lub syropów.
Czym spowodowane są reakcje alergiczne
Reakcje alergiczne są wywołane nadmierną reakcją układu odpornościowego na skutek kontaktu z alergenem. Takie reakcje może wywoływać substancja obecna w lekach, składnik pokarmowy obecny w pożywieniu, czy też wdychane powietrze zawierające składniki, które wywołują reakcję alergiczną. Skórne objawy mogą również wystąpić po kontakcie bezpośrednim z alergenem. Podczas skórnej alergii można zastosować preparaty kortykosteroidowe, które złagodzą uciążliwe objawy.
Czy leki antyalergiczne są dostępne bez recepty
Tabletki na alergię są dostępne bez recepty. Zakupisz je w każdej aptece, antyhistaminowe leki na alergię są dostępne w zróżnicowanej cenie. Leki na uczulenie pomoże dobrać Ci farmaceuta. Pamiętaj, aby przestrzegać zalecanej dawki.
Czy lek na alergię bez recepty pomaga na alergie skórne, katar sienny czy alergiczne zapalenie spojówek
Leki przeciwhistaminowe łagodzą objawy alergii skórnych, kataru siennego czy zapalenia błony śluzowej oraz alergicznego zapalenia spojówek. Zwalczanie objawów alergii następuje już w ciągu kilku godzin od przyjęcia pierwszej tabletki. Tabletki doustne należy przyjmować zgodnie z zaleceniem producenta lub farmaceuty.
Popularne leki przeciwalergiczne z apteki
Popularne leki przeciwalergiczne w formie tabletek to Allertec, Clatrine, Zyrtec, Allegra, Clatra, Hitaxa, Lirra Gem, Contra Hist, Aleric