Obrzęk i kontuzja
Mel Max Actigel, żel, 100g
Amol, płyn doustny i na skórę, 100 ml
Borasol, roztwór do stosowania na skórę, 190g
Iwonicka Sól jodobromowa, 1kg
Difortan, żel 0,1 g/g, 100 g
Traumon, (100 mg/g), żel, 50 g
Mel Max Actigel, żel, 180g
Peha-fix, Opaska elastyczna 6cm x 4m, 1szt
Bengay, maść przeciwbólowa, 35 g
Arcalen, maść, 30 g
AulinDol, żel, 100g
Hirudoid, żel 0,3 g/100g, 100 g
Hirudoid, maść, 40 g
Obrzęk i kontuzja, które leki na obrzęki stosować?
Stłuczenia, urazy czy zwichnięcia to często występujące kontuzje w obrębie tkanki podskórnej, stawów i mięśni. Odczuwalne dolegliwości podczas kontuzji, mogą powodować opuchliznę, ból i ograniczać wykonywanie codziennych czynności. Dlatego warto, zaopatrzyć swoją apteczkę w preparaty zmniejszające obrzęk, chłodzące i przeciwzapalne oraz przeciwbólowe, które zmniejszają dyskomfort związany z uszkodzeniem tkanek, przyspieszają ich regenerację i przynoszą ulgę. Maść na opuchliznę przyczynia się do zmniejszenia objawów i poprawy funkcjonowania. Preparaty przeciwobrzękowe można zakupić w aptece bez recepty.
Dlaczego powstaje obrzęk?
Obrzęk zwany również opuchlizną, powstaje na skutek gromadzenia się nadmiernej ilości płynu surowiczego w przestrzeni pozakomórkowej. Do obrzęku po kontuzji, może dojść, gdy uszkodzone zostaną tkanki z powodu urazu tłuczonego. Uzależnione jest to od dwóch mechanizmów fizjologicznych:
-
Stan zapalny, czyli uraz tkanki doprowadza do stanu zapalnego, w wyniku czego naczynia tkanki, które są objęte stanem zapalnym, posiadają zwiększoną przepuszczalność osocza. Wynaczynienie jego powoduje powstanie obrzęku.
-
Uraz tkanki mechaniczny, w przypadku np. stłuczenia, może doprowadzić do uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych, co może skutkować obrzękiem. Wynaczynienie krwi, powoduje powstanie tzw. siniaka a oprócz tego wokół niego może pojawić się także miejscowy obrzęk.
Co stosować na obrzęk? Żele na obrzęki
Najważniejszą zasadą stosowaną na obrzęk przy kontuzji jest schłodzenie miejsca urazu i uniesienie kończyny powyżej linii serca. Zimy kompres, suchy lód w sprayu lub lód z zamrażarki owinięty w ręczniczek i przyłożony do miejsca, w którym wystąpiła kontuzja, szybko przynosi ulgę i zmniejsza uczucie dyskomfortu. Następnie można zastosować maść lub żel o właściwościach przeciwobrzękowych, przeciwzapalnych i przeciwbólowych. W zależności od producenta, preparaty te stosuje się nawet do kilku razy na dzień. Maść przeciwobrzękowa pomaga zmniejszyć nie tylko opuchliznę ale również działa przeciwzapalnie. Żele na stłuczenia i obrzęki zmniejsza stan zapalny. Warto również zrobić kompres chłodzący, obrzęki nóg znacznie się zmniejszają po zastosowaniu preparatów chłodzących. Dodatkowo łagodzą ból
Jakie substancje działają na obrzęk?
W składzie produktów na obrzęk w obrębie tkanki podskórnej, mięśni i stawów, możemy znaleźć substancje zmniejszające opuchliznę, przeciwzapalne, przeciwbólowe i ściągające jak np. octanowinianu glinu, diklofenak sodowy, heparynę, ibuprofen, naproksen, mentol, wyciąg z arniki, nagietka i kasztanowca, kwas borowy, nimesulid, escynę, wodę chlorko-sodową, siarczkową i jodową oraz sztuczny lód w sprayu i olej z emu. Maść arnikowa jest jednym z częściej stosowanych preparatów na obrzęki. Sprawdzi się podczas występowania siniaków z towarzyszącym obrzękiem. Arnika przyspieszy wchłanianie się krwiaka i wpłynie na zmniejszenie opuchlizny. Altacet, Voltaren, Lioton, Urazolan, Arcelan zawierają w swoim składzie substancję łagodzące dolegliwości bólowe. Maść końska posiada właściwości chłodzące, które uśmierzą ból i zmniejszą obrzęk. Maści z apteki mają działanie przeciwzapalne
Na obrzęk z apteki, maści na obrzęki i stłuczenia.
Apteka Papaya posiada szeroką ofertę produktów by obrzęk i kontuzja, nie przysparzały nam nieprzyjemnych i bolesnych dolegliwości. W naszej aptece internetowej znajdziemy preparaty w formie maści, żelu, sprayu, kompresy, płynów i tabletek, wielu światowych firm. Zmniejszają obrzęk, uczucie bólu, działają przeciwzapalnie oraz chłodzą uszkodzone tkanki. W ofercie apteki Papaya znajdziemy środki na opuchliznę nóg oraz na obrzęk po urazach, stłuczeniach czy w stanach zapalnych mięśni i stawów jak np. Uzarin, Reparil, Ibuprom ultra ice, Altacet tabletki i żel, Altaziaja, Icemix, Nexcare coldhot kompresy i spray, Diclac Lipogel, Fastum, Ibalgin sport, Borasol, Heparizen, Veral, Ortholan i wiele innych.
Używanie odpowiednich produktów w miejscu ogniska zapalnego, działa kojąco i przyspiesza powrót do zdrowia i formy.