Obrzęk i kontuzja

Urazy, opatrunki i dezynfekcja, obrzęk i kontuzja, aaptekapapaya.pl
Urazolan, żel, 75g Urazolan, żel, 75g 2
Dostępny
Obrzęk i kontuzja

Urazolan, żel, 75g

6,21 zł
Wskazania:  Obrzęki po skręceniach, stłuczeniach Ukąszenia owadów, łagodzenie świądu Zaczerwienienie po oparzeniach I stopnia
Mobilat, żel, 50 g
Dostępny
Obrzęk i kontuzja

Mobilat, żel, 50 g

18,72 zł
Wskazania: Ból Stłuczenie Choroba zwyrodnieniowa
Hirudoid, żel, 40 g
Dostępny
Obrzęk i kontuzja

Hirudoid, żel, 40 g

21,73 zł
  Wskazania: Stłuczenia Siniaki Uraz Krwiaki Żylaki Obrzęk
Arcalen, maść, 30 g
Dostępny
Stawy, mięśnie i kości

Arcalen, maść, 30 g

14,87 zł
Wskazania: Siniaki Obrzęk Stłuczenia Bóle mięśni
Mobilat, żel, 100g
Dostępny
Ból stawów i mięśni

Mobilat, żel, 100g

27,15 zł
Wskazania: Ból Stłuczenie Choroba zwyrodnieniowa Przeciążenie mięśni i ścięgien
Pokazano 1-24 z 99 pozycji

Obrzęk i kontuzja

Stłuczenia, urazy czy zwichnięcia to często występujące kontuzje w obrębie tkanki podskórnej, stawów i mięśni. Odczuwalne dolegliwości podczas kontuzji, mogą powodować opuchliznę, ból i ograniczać wykonywanie codziennych czynności. Dlatego warto, zaopatrzyć swoją apteczkę w preparaty zmniejszające obrzęk, chłodzące i przeciwzapalne oraz przeciwbólowe, które zmniejszają dyskomfort związany z uszkodzeniem tkanek, przyspieszają ich regenerację i przynoszą ulgę. 

Dlaczego powstaje obrzęk?

Obrzęk zwany również opuchlizną, powstaje na skutek gromadzenia się nadmiernej ilości płynu surowiczego w przestrzeni pozakomórkowej. Do obrzęku po kontuzji, może dojść, gdy uszkodzone zostaną tkanki z powodu urazu tłuczonego. Uzależnione jest to od dwóch mechanizmów fizjologicznych:

  • Stan zapalny, czyli uraz tkanki doprowadza do stanu zapalnego, w wyniku czego naczynia tkanki, które są objęte stanem zapalnym, posiadają zwiększoną przepuszczalność osocza. Wynaczynienie jego powoduje powstanie obrzęku. 
  • Uraz tkanki mechaniczny, w przypadku np. stłuczenia, może doprowadzić do uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych, co może skutkować obrzękiem. Wynaczynienie krwi, powoduje powstanie tzw. siniaka a oprócz tego wokół niego może pojawić się także miejscowy obrzęk. 

Co stosować na obrzęk?

Najważniejszą zasadą stosowaną na obrzęk przy kontuzji jest schłodzenie miejsca urazu i uniesienie kończyny powyżej linii serca. Zimy kompres, suchy lód w sprayu lub lód z zamrażarki owinięty w ręczniczek i przyłożony do miejsca, w którym wystąpiła kontuzja, szybko przynosi ulgę i zmniejsza uczucie dyskomfortu. Następnie można zastosować maść lub żel o właściwościach przeciwobrzękowych, przeciwzapalnych i przeciwbólowych. W zależności od producenta, preparaty te stosuje się nawet do kilku razy na dzień.   

Jakie substancje działają na obrzęk?

W składzie produktów na obrzęk w obrębie tkanki podskórnej, mięśni i stawów, możemy znaleźć substancje zmniejszające opuchliznę, przeciwzapalne, przeciwbólowe i ściągające jak np. octanowinianu glinu, diklofenak sodowy, heparynę, ibuprofen, naproksen, mentol, wyciąg z arniki, nagietka i kasztanowca, kwas borowy, nimesulid, escynę, wodę chlorko-sodową, siarczkową i jodową oraz sztuczny lód w sprayu i olej z emu.  

Na obrzęk z apteki 

Apteka Papaya posiada szeroką ofertę produktów by obrzęk i kontuzja, nie przysparzały nam nieprzyjemnych i bolesnych dolegliwości. W naszej aptece internetowej znajdziemy preparaty w formie maści, żelu, sprayu, kompresy, płynów i tabletek, wielu światowych firm. Zmniejszają obrzęk, uczucie bólu, działają przeciwzapalnie oraz chłodzą uszkodzone tkanki. W ofercie apteki Papaya znajdziemy środki na opuchliznę nóg oraz na obrzęk po urazach, stłuczeniach czy w stanach zapalnych mięśni i stawów jak np. Uzarin, Reparil, Ibuprom ultra ice, Altacet tabletki i żel, Altaziaja, Icemix, Nexcare coldhot kompresy i spray, Diclac Lipogel, Fastum, Ibalgin sport, Borasol, Heparizen, Veral, Ortholan i wiele innych.  

Używanie odpowiednich produktów w miejscu ogniska zapalnego, działa kojąco i przyspiesza powrót do zdrowia i formy.  

Product added to compare.