Ochrona przeciwsłoneczna

kosmetyki, ochrona przeciwsłoneczna, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-30 z 98 pozycji

Ochrona przeciwsłoneczna

Promieniowanie słoneczne nie jest zdrowe dla naszej skóry. Promienie UV przyczyniają się do przesuszania skóry oraz uszkodzenia włókien kolagenowych. Długotrwałe spędzanie czasu na słońcu prowadzi do przyspieszenia procesu starzenia się skóry. Dlatego tak ważna jest ochrona przeciwsłoneczna. Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych zapewnia ochronę przed negatywnymi skutkami ekspozycji na słońce. 

Ochrona przeciwsłoneczna twarzy

Ochrona przeciwsłoneczna twarzy to kluczowy element o jakim powinniśmy pamiętać o każdej porze roku. Warto wiedzieć, że słońce zimą jest również niebezpieczne dla naszej skóry. Skóra twarzy jest narażona na ciągłą ekspozycję, dlatego powinniśmy stosować filtry przeciwsłoneczne o każdej porze roku. Twarz jest elementem ciała, który jest najbardziej podatny na występowanie pierwszych oznak starzenia, brak odpowiedniej ochrony przyspieszy ten proces. 

Ochrona przeciwsłoneczna ciała

O ochronie przeciwsłonecznej ciała powinniśmy myśleć w okresie wakacyjnym. To właśnie wtedy narażamy znaczną część ciała na ekspozycję promieni UV. Kremy, emulsje czy olejki zawierające filtr powinny być stosowane zawsze wtedy kiedy istnieje ryzyko nasłonecznienia skóry. Czyli nie stosujemy tych produktów tylko wtedy, kiedy jesteśmy na plaży, ale również podczas spaceru czy przebywania na świeżym powietrzu. 

Ochrona przeciwsłoneczna dla dzieci

Dzieci powinny być zawsze chronione przed słońcem. Szczególnie te najmłodsze, to one są narażone na szybkie poparzenia co może skutkować problemami skórnymi. Kosmetyki zawierające filtry są w formie wygodnych kremów, sprayu czy olejku, który z łatwością możemy nanieść na skórę dziecka. Ochrona przeciwsłoneczna dla dzieci powinna zawierać wysokie filtry Spf. 

Jakie filtry przeciwsłoneczne stosować?

Filtry obecne na rynku posiadają różne wartości od 5 do 100 Spf. To jaki filtr wybrać, zależy od karnacji skóry, problemów skórnych, a nawet wieku i pory roku. U dzieci powinno stosować się wysokie filtry Spf ze względu na wysokie ryzyko poparzeń. Osoby z problemami skórnymi oraz z jasną karnacją powinny sięgać również po filtry minimum 30 Spf, a najlepiej po 50 Spf. Osoby z ciemną karnacją mogą sięgać po filtry od 15 do 25 Spf. W okresie zimowym możemy zastosować mniejszy filtr u osób z jasną karnacją oraz dzieci, dlatego, że słońce jest znacznie słabsze niż w okresie letnim. 

Skutki braku ochrony przeciwsłonecznej

Jednym ze skutków, które najwcześniej możemy zauważyć jest szybsze starzenie się skóry. Drugim zaś skutkiem może być nowotwór skóry, który często rozwiją się latami. Dodatkowo brak ochrony przeciwsłonecznej skutkuje często poparzeniami skóry. Dlatego przebywając na świeżym powietrzu zawsze powinniśmy sięgać po kosmetyki zawierające Spf.

Ochrona przeciwsłoneczna z apteki

W aptece są dostępne kosmetyki przeznaczone do stosowania dla dzieci i dorosłych. Większość kosmetyków z apteki zaliczane jest do dermokosmetyków, są to produkty stworzone w oparciu o wiedzę dermatologów i kosmetologów. Szukając produktów do ochrony przeciwsłonecznej warto sięgać właśnie po takie kosmetyki.  

Filtry

Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Cena

Cena

  • 3,00 zł - 89,00 zł

Produkt dodany do ulubionych