Ból

Inovox Express, smak miodowo-cytrynowy, pastylki do ssania, 24 szt
Tymianek podbiał, pastylki do ssania, 16 szt
Inovox Express, smak pomarańczowy, pastylki do ssania, 24 szt
Lizak Cholinex, 1szt
Pyralgina Termo Hot, plaster silnie rozgrzewający, 1 szt.
Aspirin C, tabletki musujące 400 mg + 240 mg, 20 szt
Remolexam, tabletki 7,5 mg, 20 szt.
Theraflu Zatoki, proszek w saszetkach, 14 szt
Islaherb, pastylki do ssania, 36 szt
Strepsils Intensive, tabletki do ssania, 24 szt
Scorbolamid, tabletki drażowane, 40 szt
Ketonal Active, 50 mg, kapsułki twarde, 20 szt.
Uniben aerozol do stosowania w jamie ustnej, 30 ml
Sinupret Extract, tabletki drażowane, 20 szt
Etopiryna od bólu głowy, tabletki, 10 szt
Diklofenak Lgo, żel 10 mg/g, 100 g
Dolgit, Plaster rozgrzewający, 1 szt
Tymianek i podbiał, pastylki, 24 szt
Ibuprom, 200 mg, tabletki, 10 szt
Ibuprom RR Max, tabletki, 400 mg, 12 szt
Cholinex,150 mg, pastylki do ssania, 32 szt.
Nurofen Express Forte, kapsułki miękkie 400 mg, 30 szt.
Ketokaps Max, kapsułki miękkie, 0,05g, 10szt
Difortan, żel 0,1 g/g, 100 g
Etopiryna od bólu głowy, tabletki, 50 szt
Pyralgina, 500 mg, tabletki, 20 szt.
Sachol, żel, 10 g
Ból
Ból jest uznawany za nieprzyjemne odczucie o różnym nasileniu. Dotyka dorosłych, dzieci i seniorów. W większości przypadków ból wymaga podania leków o działaniu przeciwbólowym. Leki na ból posiadają w swoim składzie substancje takie jak paracetamol, ibuprofen, diklofenak, ketoprofen, naproksen, metamizol i kodeinę. Niektóre z tych substancji działają dodatkowo przeciwzapalnie.
Leki na ból w Aptece Papaya
Apteka Papaya posiada podkategorie, w których posegregowane są leki na:
- ból zęba
- ból głowy
- ból zatok
- ból stawów i mięśni
- ból gardła
- ból ucha
- ból menstruacyjny
- ból brzucha
- ból w jamie ustnej
Ból brzucha
Ból brzucha często spowodowany jest zaburzeniami w układzie pokarmowym. Ból brzucha jest związany często z grypą żołądkową. Leki z tej grupy działają przeciwbólowo i rozkurczowo.
Ból zęba
Ból zęba jest uznawany za ból o średnim nasileniu, powstaje na skutek toczącego się stanu zapalnego w jamie ustnej. Leki na ból zęba zawierają substancje takie paracetamol lub ibuprofen.
Ból głowy
Ból głowy jest częstym problemem wielu z nas. Najczęściej na ból głowy stosuje się leki zawierające paracetamol. Substancja ta jest jedną z bezpieczniejszych do stosowania podczas bólów głowy.
Ból zatok
Ból zatok pojawia się w momencie infekcji. Podczas bólów zatok najlepiej sięgać po leki o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Do grupy leków o takim działaniu zaliczamy ibuprofen i kwas acetylosalicylowy. Leki na zatoki nie tylko niwelują objawy bólowe ale również pomagają udrożnić układ oddechowy.
Ból stawów i mięśni
Ból stawów i mięśni może być wynikiem przeciążenia lub stanu zapalnego. Leki na stawy i mięśnie posiadają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Substancje obecne w lekach na ból stawów i mięśni to diklofenak, ketoprofen, deksketoprofen, meloksykam, naproksen i ibuprofen. Te substancje nie tylko łagodzą objawy ale zwalczają przyczynę. Leki na ból stawów i mięśni są w formie kapsułek, tabletek, maści i żeli.
Ból gardła
Ból gardła to częsty objaw przeziębienia. W naszej aptece posiadamy tabletki, pastylki i spraye, które działają miejscowo znieczulająco. Dodatkowo zawierają w swoim składzie substancje pomocnicze w postaci wyciągów roślinnych, które łagodzą podrażnienia.
Ból ucha
Ból ucha jest porównywalny z bólem zęba. Jest również uznawany za ból ciężki do zniesienia. W tej podkategorii posiadamy krople i spraye do uszu, które działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
Ból jest dolegliwością, która dotyka każdego z nas. Dzięki dostępności leków przeciwbólowych, które są dostępne bez recepty możemy sobie skutecznie z nim radzić. Pamiętaj, że długo utrzymujący się ból nie powinien być leczony na własną rękę. Jeśli dolegliwości bólowe utrzymują się dłużej niż 3 dni powinniśmy zgłosić się do lekarza.