Hemoroidy

Układ pokarmowy,hemoroidy,aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-30 z 55 pozycji

Hemoroidy

Hemoroidy są to poduszkowate naczynia żylne wypełnione krwią, które występują w odbytnicy i odbycie. Znajdują się w organizmie każdego człowieka a ich zadaniem jest uszczelnianie odbytu. To właśnie dzięki nim, możliwa jest kontrola oddawania gazów i stolca. Gdy dochodzi do ich powiększenia, mówimy wtedy o chorobie hemoroidalnej, która nazywana jest także potocznie żylakami odbytu czy hemoroidami. Wyróżniamy dwa rodzaje hemoroidów, zewnętrzne oraz wewnętrzne. Hemoroidy zewnętrzne można zobaczyć i wyczuć dłonią podczas badania, ponieważ znajdują się na zewnątrz odbytu. Natomiast hemoroidy wewnętrzne rzadko powodują dyskomfort a wyczuwalne są tylko palcem, podczas bezpośredniego badania przez odbyt, które wykonuje lekarz. Powiększone żylaki odbytu są wypychane przez masy kałowe na zewnątrz i mogą wtedy ulegać uszkodzeniu, co będzie czynnikiem ich krwawienia. Hemoroidy, to dolegliwość z którą zmaga się w dzisiejszych czasach co druga osoba a ryzyko pojawienia się jej wzrasta wraz z wiekiem. Problem ten dotyczy również wielu kobiet w ciąży. Przypadłość ta jest bolesna i kłopotliwa, dlatego im wcześniej wykryta, tym szybsze i mniej skomplikowane będzie leczenie. 

Hemoroidy objawy

Hemoroidy mogą dawać objawy takie jak:

 • świąd odbytu 
 • krwawienie
 • ból
 • pieczenie
 • uczucie niepełnego wypróżnienia się

Hemoroidy przyczyny

Powodami rozwoju objawowych żylaków odbytu jest zastój w żyłach odbytu lub wzrost ciśnienia żylnego a przyczynami hemoroidów mogą być:

 • biegunka
 • przewlekłe zaparcia
 • silne parcie podczas oddawania stolca
 • otyłość
 • nadużywanie alkoholu
 • nieodpowiednia dieta, która jest uboga w błonnik
 • ciąża oraz poród siłami natury
 • stosunek analny
 • siedzący tryb życia
 • brak aktywności fizycznej

Leki na hemoroidy

Leki na hemoroidy pomagają w złagodzeniu bólu, zmniejszeniu dyskomfortu oraz leczeniu przyczyny. W aptekach możemy znaleźć różne środki na tę kłopotliwą dolegliwość. Są to preparaty, które występują w formie kremu, maści, żelu oraz czopków i tabletek. Leki na hemoroidy zawierają substancje lecznicze takie jak; diosmina, eskulina, tribenozyd, hydrokortyzon, lidokaina, tetrakaina oraz ruskogenina, galusan bizmutu i tlenek cynku. 

Maści na hemoroidy

Wśród wielu preparatów na to schorzenie, możemy znaleźć maści na hemoroidy oraz żele, które są dostępne w naszej aptece internetowej. Należą do nich np. proktis m plus, proktosedon, rectostop, proktosanol, aesculan, avenoc, posterisan, neo aesculan żel, proctomina żel oraz wiele innych. Leki na żylaki odbytu posiadają właściwości znieczulające, przeciwzapalne oraz ściągające. Systematyczne stosowanie tych preparatów, poprzez ich działanie pomoże złagodzić, zregenerować i zmniejszyć objawy chorobowe.

Czopki na hemoroidy

Dość często stosowanym rozwiązaniem przez pacjentów są czopki na hemoroidy. Rozpuszczają się wewnątrz odbytu, regenerują błonę śluzową, goją podrażnienia i tworzą wzmacniającą warstwę ochronną. Leki w postaci czopków doodbytniczych,  łagodzą i nawilżają, zmniejszając dyskomfort chorego. Ponadto niektóre produkty mają dodatkowe działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. W naszej aptece dostępne są preparaty w formie czopków takie jak np. procto-glyvenol, hemorectal, proktis m, proktosedon, unigel apotex procto, procto hemolan protect, proxelan, hemocal, posterisan, hemorol i wiele innych. 

Tabletki na hemoroidy

Tabletki na hemoroidy działają głównie na naczynia krwionośne, poprawiają mikrokrążenie i wzmacniają oraz uszczelniają ściany naczyń. Ponadto regulują drenaż limfatyczny i zmniejszają przepuszczalność małych żył. Na naszych wirtualnych półkach dostępne są tabletki bez recepty np. procto hemolan control, procto glyvenol complex oraz aflavic comfort. 

Występowanie żylaków odbytu negatywnie wpływa na jakość życia osoby chorej. Dlatego aby je poprawić, warto skorzystać z oferty produktów, jakie posiada apteka Papaya. Otrzymacie u nas najlepsze produkty lecznicze wielu światowych firm oraz środki do utrzymania higieny, która jest tak ważna w tym schorzeniu. 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

 • 4,00 zł - 76,00 zł

Produkt dodany do ulubionych