Witamina C

Witaminy i minerały,witamina c, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-30 z 51 pozycji

Witamina C

Witamina C jest jedną z częściej suplementowanych witamin przez pacjentów w Polsce. Dlaczego chętnie po nią sięgamy? Witamina C odpowiada za wiele procesów w naszym organizmie, bowiem wzmacnia naczynia krwionośne oraz przyczynia się do syntezy kolagenu, który jest składnikiem budulcowym wielu komórek. 

Witamina C wpływa na:

Witamina C jest związkiem organicznym, bez którego większość organizmów żywych nie potrafi normalnie funkcjonować. Witamina C odpowiada w naszym organizmie między innymi za pochłanianie drobnoustrojów chrobotwórczych przez leukocyty, hamuje krwawienia i wspiera procesy naprawcze, uszczelnia naczynia krwionośne, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się komórek, wpływa na produkcję kolagenu, zapobiega niektórym nowotworom oraz obniża ciśnienie i reguluje poziom cholesterolu

Suplementy z witaminą C 

W suplementach obecny może być kwas L-askorbinowy, który posiada identyczną budowę chemiczną jak ten obecny w pożywieniu lub kwas L-askorbinowy wytwarzany syntetycznie. Badania dowodzą, że ten pozyskiwany naturalnie jest bardziej przyswajalny niż ten wytwarzany sztucznie. Dlatego warto przed zakupem sprawdzić skład suplementu. Dobrym wyborem jest kupowanie preparatu o statusie leku. Takie tabletki posiadają badania potwierdzające skuteczność działania. 

Kiedy sięgać po witaminę C?

Suplementy z witaminą C powinny przyjmować osoby z niedoborem. Mamy na myśli tutaj osoby, które nie stosują odpowiednio zbilansowanej diety zapewniające odpowiednią dawkę tej witaminy. Zaleca się przyjmowanie kwasu L-askorbinowego u pacjentów z problemem gojenia się ran, obrzękiem i bolesnością stawów, spadkiem odporności organizmu, suchością i pojawieniem przedwcześnie oznak starzenia się skóry. Te objawy mogą sugerować niedobór witaminy C.

Witamina C z apteki

Witamina C w naszej aptece to osobna kategoria zawierająca suplementy i leki z zawartością tej witaminy. Są to tabletki, kapsułki, tabletki musujące, saszetki oraz pastylki do ssania. Posiadają one status suplementu oraz leku. To jaki preparat wybierzemy zależy od nas samych. Witamina C z apteki zawiera różne dawki kwasu L-askorbinowego to jaką dawkę wybrać jest zależne od wieku, płci, stanu zdrowia i stylu życia. Dzienne zapotrzebowanie u poszczególnych osób wynosi:

mężczyźni

90 mg

mężczyźni palący papierosy

125 mg mg

kobiety 

75  do mg

kobiety w ciąży

od 80 do 85 mg

kobiety karmiące piersią 

od 115 do 120 mg

kobiety palące papierosy 

105 mg

Domowe sposoby na uzupełnienie witaminy C

Najlepszym sposobem na uzupełnianie witaminy C jest przyjmowanie produktów bogatych w kwas L-askorbinowy. Dobrze zbilansowana dieta zapobiega powstawaniu niedoborów. Należy również pamiętać, że witaminy i minerały zawarte w pożywieniu posiadają lepszą zdolność wchłaniania. 

Produkty bogate w witaminę C

Witamina C jest obecna w owocach cytrusowych takich jak pomarańcza, kiwi, cytryna, papaya oraz warzywach: brokuły, kalafior, brukselka lub papryka. Sięgajmy po suplementy z witaminą C tylko w przypadku niedoborów. Starajmy się uzupełniać organizm w witaminy i minerały poprzez dostarczanie warzyw i owoców. 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 46,00 zł

Produkt dodany do ulubionych