Leki na zaparcia u dzieci

Leki na zaparcia u dzieci
Acidolac, kapusłki, 10 szt
Dostępny
Biegunka

Acidolac, kapusłki, 10 szt

17,38 zł
Wskazania: Zaburzenia równowagi flory bakteryjnej przewodu pokarmowego Biegunki (zwłaszcza infekcyjne) Prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego Podróże ze zmianą strefy klimatycznej
Acidolac Baby, saszetki, 10...
Dostępny
Probiotyki i prebiotyki

Acidolac Baby, saszetki, 10 szt

22,46 zł
Wskazania: Zaburzenia równowagi flory bakteryjnej przewodu pokarmowego; Biegunki (zwłaszcza infekcyjne)
Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Leki na zaparcia u dzieci

Zaparcia u dzieci to powszechny problem, z którym borykają się nie tylko dzieci, ale również dorośli. Z pomocą doraźną mogą przyjść leki na zatwardzenie u dzieci. Leki na zaparcia u dzieci posiadają w swoim składzie laktuloze, makrogol pikosiarczan sodu. Należy pamiętać, że lek doraźnie rozwiąże problem jednak nie wyeliminuje przyczyny. Produkt apteczny na zaparcia u dzieci może prowadzić do syndromu leniwego jelita jeśli używamy go nagminnie. Dlatego porada lekarza w przypadku zaparć będzie pomocna przy rozwiązaniu problemu. Zapobieganie zaparciom to między innymi zmiana diety, większe nawodnienie i odpowiedni ruch. W przywróceniu funkcjonowania układu pokarmowego mogą okazać się pomocne probiotyki. Objawy zaparcia to ból brzucha i uczucie pełności. Które leki dla dzieci wybrać na zaparcia? Do najczęściej wybieranych zaliczamy:

  • dicopeg junior
  • lactulosum syrop
  • czopki glicerynowe
  • roślinne środki w postaci naparów z ziół

Czy czopki glicerynowe to skuteczny sposób na zaparcia u dzieci?

Czopki glicerynowe można stosować już u dzieci powyżej 1 roku życia. U młodszych dzieci przed przyjęciem należy przeprowadzić konsultacje z lekarzem. Przed sięgnięciem po leki należy sięgać po naturalne sposoby takie jak herbatki wspierające trawienie. Środki przeczyszczające stosowane przewlekle mogą powodować syndrom leniwego jelita, który prowadzi do zmniejszenia zdolności radzenia sobie organizmu z zaparciami. Przelękłe zaparcia u dzieci powinny być skonsultowane z lekarzem w celu znalezienia przyczyny. Środki przeczyszczające to rozwiązanie doraźne, które powinno być stosowane w ostateczności. Lek na zaparcia dla dzieci powinien być dobrany według wieku, zatwardzenie dzieci to zaburzenie, które powinno być wyeliminowane w sposób najbezpieczniejszy dla dziecka.

 

Product added to compare.