Higiena i artykuły higieniczne

Higiena i artykuły higieniczne, aptekapapaya.pl
Corega Super Mocny, krem, 70 g Corega Super Mocny, krem, 70 g 2
Dostępny
Higiena jamy ustnej

Corega Super Mocny, krem, 70 g

24,36 zł
  Wskazania: Długotrwałe utrzymanie protezy zębowej Uszczelnienie protezy Zapobieganie powstawania ucisku na dziąsła
Tena Slip ProSkin Maxi S,...
Dostępny
Pieluchy

Tena Slip ProSkin Maxi S, pieluchomajtki, 24 szt

57,32 zł
Wskazania: Średnie nietrzymanie moczu Ciężkie nietrzymanie moczu Przeznaczony jest dla osób leżących lub niesamodzielnych ze średnim lub ciężkim stopniem nietrzymania moczu
Pokazano 1-24 z 384 pozycji

Higiena osobista i artykuły higieniczne

Higiena osobista jest kluczowym czynnikiem, który wpływa na stan zdrowia. Zarówno higiena ciała, nosa, jamy ustnej, uszu oraz higiena intymna to bardzo ważne obszary, o które należy odpowiednio dbać. W tej kategorii znajdziesz wiele produktów, które ułatwią Ci codzienną higienę osobistą. 

Higiena nosa

Higiena nosa jest niezmiernie ważna. Nosem wydychamy powietrze oraz rozróżniamy zapachy. Trudno sobie wyobrazić zaburzenia w tej części ciała, utrata powonienia utrudniła by znacznie życie. Dlatego należy dbać o codzienną higienę, aby ograniczyć powstawanie wielu chorób. O higienę nosa możemy dbać za pomocą sprayu do nosa, chusteczek higienicznych irygatorów do płukania. Pomocna okaże się również woda morska, która oczyści nos z zanieczyszczeń. 

Higiena ciała

Higiena ciała to również kluczowy element w codziennej pielęgnacji. Kosmetyki do oczyszczania skóry zmywają zanieczyszczenia, ale również usuwają nadmiernie wydzielane sebum. Stosowanie żeli, mydeł, płynów do mycia przyczynia się do oczyszczania skóry. Kosmetyki z apteki wpływają również na zachowanie odpowiedniego pH skóry.

Higiena intymna 

Higiena intymna to podstawa zachowania zdrowia narządów rodnych. Odpowiednio dobrane kosmetyki w postaci żeli i płynów do higieny intymnej dbają o zachowanie odpowiedniego pH, a co za tym idzie do ograniczenia powstawania infekcji intymnych. Brak odpowiedniej higieny w tej sferze ciała przyczynia się do rozwoju patogenów. 

Higiena jamy ustnej

Higiena jamy ustnej polega na oczyszczaniu zębów. Brak szczotkowania za pomocą pasty do zębów i szczoteczki przyczynia się do rozwoju próchnicy. Zepsute zęby są często przyczyną wielu chorób. Dodatkowo w tej kategorii znajdziecie płyny do płukania jamy ustnej, szczoteczki soniczne i szczoteczki elektryczne. 

Higiena uszu

Ucho to narząd słuchu, który wymaga również oczyszczania. Prawidłowa higiena uszu zapobiega nadmiernemu odkładaniu się woskowiny. Brak oczyszczania może prowadzić do tworzenia się korków woskowinowych, które mogą powodować pogorszenie słuchu. W naszej aptece znajdziesz krople i spraye do czyszczenia uszu, a także świece do oczyszczania

Artykuły higieniczne

Artykuły higieniczne to np: waty, ligniny, patyczki do uszu, chusteczki, podkłady, podpaski, tampony i waty.

Wszystkie te produkty są potrzebne do codziennej higieny. Prawidłowa higiena ogranicza ryzyko wielu chorób, dlatego szczególnie powinniśmy o nią dbać.

Product added to compare.