Igły i porty

Sprzęt medyczny, igły, porty,aptekapapaya.pl,
Pokazano 1-24 z 37 pozycji

Igły są niezbędnym elementem u osób chorujących na cukrzycę, jednak diabetycy to nie jedyna grupa ludzi, którzy mogą potrzebować wyrobów medycznych w tej postaci. Igły jednorazowe do strzykawek są potrzebne również pacjentom przyjmującym leki domięśniowo, dożylnie lub podskórnie. Nasza apteka oferuje również lancety, strzykawki oraz igły do penów insulinowych. 

Rodzaje igieł do strzykawek

Igły do strzykawek są oznaczane kolorami według kodowania ISO, każdy kolor odpowiada za inny rozmiar. Dzięki takiemu rozwiązaniu precyzyjnie zawsze można wybrać rozmiar. Igły są wykorzystywane w celu pobierania krwi, podawania leku dożylnie, domięśniowo lub podskórnie. Nasza apteka oferuje krótkie oraz długie igły, wybór jest zależny od przeznaczenia. Domięśniowo wykorzystujemy igły długie, do pobierania krwi wykorzystujemy krótkie. 

Igły do iniekcji

Iniekcja to nic innego jak wprowadzanie leku za pomocą strzykawki i igły do organizmu ludzkiego. Iniekcję powinno wykonywać się w warunkach sterylnych. Przed wkłuciem zawsze powinno się zdezynfekować miejsce, w którym ma dojść do iniekcji. Osoba po krótkim szkoleniu może wykonywać sama wkłucia. 

Igły do glukometrów

Cukrzyca jest chorobą metaboliczną i często wymaga stałego kontrolowania poziomu insuliny w organizmie i ewentualnego wyrównywania tego parametru. Igły do glukometrów są nazywane lancetą lub nakłuwaczem. Za pomocą tych krótkich igieł dochodzi do nakłucia skóry na palcu i uzyskania próbki krwi do badania w glukometrze. Próbkę krwi umieszcza się na specjalnym pasku i wsuwa do glukometru, po chwili cukrzyk zna poziom insuliny. Lancety są jednorazowymi igłami. Nie wolno stosować jednych nakłuwaczy u dwóch osób. Igła w nakłuwaczu czy lancecie jest specjalnie wyprofilowana, aby zapewnić pacjentowi jak najmniej bólu.  

Rodzaje strzykawek

Wyróżniamy różne typy strzykawek. W zależności od przeznaczenia różnią się one bowiem budową oraz pojemnością. Dostępne na rynku są strzykawki insulinowe, strzykawki tuberkulinowe oraz przeznaczone do pompy i cewnika. 

Strzykawka insulinowa

Strzykawka insulinowa jest wyposażona w dokładną miarkę, aby umożliwić odpowiednie dawkowanie insuliny. Jest to niezmiernie ważne dla diabetyków, bo niewielkie różnice w dawkowaniu mogą skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Strzykawki tuberkulinowe

Strzykawki tuberkulinowe charakteryzują się przede wszystkim tym, że posiadają one dokładną miarkę. Dlatego są najczęściej używane do podawania leków podskórnych. Wykorzystuje się je również podczas zabiegów kosmetycznych. Strzykawka tuberkulinowa jest używana również w szpitalach i klinikach. 

W przypadku chorób przewlekłych lub chwilowych, wymagających podawania leków podskórnie, dożylnie lub domięśniowo należy odpowiednio wybrać rozmiar igły oraz rodzaj strzykawki. Prawidłowo dobrany wyrób medyczny pomaga oszczędzić bólu. 

 

Product added to compare.