Problemy skórne

Problemy skórne, aptekapapaya.pl
Mediderm, krem, 100 g Mediderm, krem, 100 g 2
Dostępny
Produkty nawilżające

Mediderm, krem, 100 g

10,81 zł
Wskazania: Alergia Atopowe zapalenie skóry Egzema Łuszczyca Podrażnienia
Linomag, maść 200 mg/g, 30 g
Dostępny
Kosmetyki specjalistyczne i ochronne

Linomag, maść 200 mg/g, 30 g

11,96 zł
Wskazania: Wyprysk skórny Odparzenia Łuszczyca Wspomaga regenerację naturalnej bariery skóry
Groprinosin Forte, syrop...
Dostępny
Przeciwwirusowe

Groprinosin Forte, syrop 0,5g/5ml, 150 ml

20,19 zł
Wskazania: Wzmocnienie odporności Leczenie nawracających infekcji górnych dróg oddechowych Leczenie opryszczki warg i skóry twarzy
Pokazano 1-24 z 504 pozycji

Problemy skórne

Problemy skórne mogą pojawić się w każdym wieku. Do problemów skórnych zaliczamy szereg schorzeń dotyczących skóry na całym ciele. Problemy skórne mogą pojawić się w postaci:

 • grzybicy
 • atopii
 • odcisków i odleżyn
 • w przebiegu ospy
 • brodawek i kurzajek
 • ran i oparzeń
 • trądziku 
 • opryszczki i zajad
 • blizn i rozstępów
 • alergii skórnej
 • łuszczycy
 • nadmiernego rogowacenia
 • nadmiernej potliwości

Wszystkie te dolegliwości są problemami skórnymi, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji i leczenia. W naszej aptece znajdziecie posegregowane produkty, które przyspieszają gojenie problemów skórnych i łagodzą objawy takie jak świąd, pieczenie czy nadmierną suchość. 

Grzybica

Grzybica jest chorobą zakaźną, którą możemy zarazić się w miejscach ogólnodostępnych. Choroba ta wymaga zastosowania leków przeciwgrzybiczych w formie maści i kremów, które są dostępne w aptece Papaya. 

Atopia

Atopia to problem skórny polegający na braku zdolności utrzymywania odpowiedniego nawilżenia. W tej podkategorii znajdziesz produkty do pielęgnacji skóry atopowej. Substancje użyte w produktach do skóry atopowej wzmacniają barierę ochronną, łagodzą zmiany powstałe na skutek nadmiernej suchości. Przyspieszają również proces naprawczy. W przypadku występowania ran, znajdziesz tutaj maści i kremy zawierające sterydy, które przyspieszają regenerację komórek skóry.  

Odciski i odleżyny 

Odciski i odleżyny to zmiany powstałe na skutek ciągłego ucisku skóry. Odciski pojawiają się w momencie chodzenia w niewygodnym obuwiu, zaś odleżyny są zmianami powstającymi na skutek ciągłego leżenia w jednej pozycji. Zarówno odciski jak i odleżyny są ranami trudno gojącymi. W tej kategorii znajdziesz maści, plastry, kremy przyspieszające regenerację naskórka.

Ospa

Ospa to choroba zakaźna wieku dziecięcego. Objawia się zmianami w postaci krostek wypełnionych płynem surowiczym. Zmiany są podatne na zakażenia, dlatego podczas ich występowania powinno zastosować się antyseptyki o działaniu wysuszającym. 

Brodawki i kurzajki 

Kurzajki i brodawki są wywołane wirusem brodawczaka. Wirus ten bardzo łatwo się rozprzestrzenia. W tej podkategorii znajdziecie preparaty w formie płynów i sprayu do wymrażania brodawek. 

Rany i oparzenia

Rany i oparzenia czasami wymagają zastosowania kremów i maści zawierających substancję wspomagającą proces regeneracyjny. Oparzenia i rany są zmianami, które często trudno się goją. W tej podkategorii znajdziecie preparaty przyspieszające gojenie i łagodzące objawy takie jak ból i pieczenie.

Trądzik

Trądzik to problem skórny dotykający głównie osoby w okresie dojrzewania, jednak nie jest to jedyna grupa pacjentów. Na zmiany trądzikowe są narażeni pacjenci z zaburzeniami hormonalnymi oraz pacjenci ze skórą tłustą. W naszej aptece znajdziesz maści i kremy punktowe o działaniu przeciwzapalnym i antyseptycznym.

Opryszczki i zajady 

Opryszczki i zajady to zmiany skórnę objawiające się powstawaniem zmian w obrębie ust. Opryszczka jest wywołana wirusem, dlatego podczas jej występowania zaleca się stosowanie leków przeciwwirusowych oraz miejscowych preparatów o działaniu antyseptycznym. Zajady to rodzaj zmian powstających w kącikach ust. w tej podkategorii również znajdziesz maści i kremy łagodzące takiego rodzaju zmiany skórne. 

Blizny i rozstępy

Blizny i rozstępy szczególnie te w widocznych miejscach są często powodem kompleksów. Z pomocą przychodzą preparaty wpływające na poprawę wyglądu skóry. Maści i kremy dostępne w naszej aptece spłycają blizny i poprawiają elastyczność skóry w miejscu zmian. Rozstępy są wynikiem nadmiernego rozciągania się skóry w krótkim czasie. 

Łuszczyca 

Łuszczyca to problem skórny nieznanego pochodzenia. Oznacza to, że nadal nie jesteśmy w stanie stwierdzić jakie są przyczyny powstawania zmian łuszczycowych. Uważa się, że łuszczyca jest uwarunkowana genetycznie oraz istnieją czynniki wpływające na pojawienie się tej choroby. W tej podkategorii znajdziecie preparaty o działaniu nawilżającym, przeciwzapalnym oraz przyspieszającym gojenie się zmian łuszczycowych. 

Nadmierne rogowacenie

Nadmierne rogowacenie naskórka to również problem skórny wymagający stosowania odpowiednich dermokosmetyków i wyrobów medycznych. Znajdziesz tutaj produkty silnie nawilżające zawierające mocznik i składniki wpływające zmiękczająco. 

Nadmierna potliwość

Nadmierna potliwość jest zaliczana również do problemów skórnych. Nadmierne pocenie się jest wynikiem złej pracy gruczołów potowych. W tej podkategorii znajdziecie zasypki oraz preparaty normalizujące działanie gruczołów.  

Product added to compare.