Kinesiotaping
Novama Kino2, taśma kinesiology, cielista, 5cm
Novama Kino2, taśma kinesiology 5cm, zielona, 1 szt
Novama Kino2, taśma kinesiology 5cm, różowa, 1 szt
Novama Kino2Taśma kinesiology 5cm, fioletowa, 1szt
Novama Kino2 Taśma kinesiology 5cm, czerwona, 1 szt
Novama Kino2, taśma kinesiology 5cm, blue, 1 szt
Kinesiotaping
Metoda plastrowania ciała nazywana kinesiotapingiem polega na unieruchomieniu fragmentów ciała, które wymagają leczenia. Jest to metoda tania i małoinwazyjna. Unieruchomione fragmenty ciała szybciej się regenerują. Kinesiotaping znany jest głównie sportowcom oraz osobom uczęszczającym na siłownie. Jednak ta metoda leczenia jest zaleca coraz częściej podczas kontuzji u reszty społeczeństwa.
Jak działa Kinesiotaping
Kinesiotaping jest metodą, która ma zapewnić rezultaty poza rehabilitacją. W przypadku występowania kontuzji, podczas rehabilitacji ćwiczmy uszkodzone miejsca. Kinesiotaping ma za zadanie podtrzymywać efekty między ćwiczeniami. Założeniem twórcy kinesiotapingu było zapewnienie efektów w trybie ciągłym.
Działanie Kinesiotapingu
Plastrowanie plastrami do kinesiotapingu może wpłynąć na:
- zmniejszenie bólu
- regulowanie napięcia mięśniowego
- ochrona przed urazami
- umożliwia poruszanie podczas kontuzji
- usprawnienie układu ruchu
Na jakie schorzenia stosuje się kinesiotaping
Obecnie kinesiotaping jest stosowany podczas korekcji wad postawy, nie jest to jednak jedyne jego przeznaczenie. Plastrowanie stosuje się również w różnych dziedzinach medycyny: w ortopedii, ginekologii, neurologii, pediatrii oraz onkologii. Kinesiotaping stosuje się najczęściej podczas:
- urazów kolana
- urazów kręgosłupa
- urazów stawu skokowego
- podczas kontuzji barku
- uszkodzenie więzadła krzyżowego
- zerwanie więzadeł
Jak wyglądają taśmy do kinesiotapingu?
Taśmy do kinesiotapingu wykonane są z bawełny i kleju akrylowego, swoją grubością przypominają skórę. Dodatkowo przepuszczają powietrze i nie krępują ruchów. Taśmy do kinesiotapingu posiadają różne grubości oraz różne kolory, które świadczą o różnej rozciągliwości.
Czy sami możemy stosować kinesiotaping?
Kinesiotaping działa tylko wtedy, kiedy jest prawidłowo przyklejony. Aby plastrowanie przynosiło rezultaty należy odpowiednio nakleić taśmy, źle przyklejone mogą wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku. Dlatego powinien zrobić to fizjoterapeuta.
Gdzie można zakupić plastry do kinesiotapingu?
Dobry miejscem do zakupu plastrów do kinesiotapingu jest apteka. Możemy zakupić je w punktach stacjonarnych lub poprzez aptekę internetową.
Kinesiotaping jest bezinwazyjną metodą leczenia, która może pomóc na wiele schorzeń narządu ruchu. Uważa się, że dzięki taśmą do kinesiotapingu jesteśmy w stanie skorygować wady postawy oraz przyspieszyć powrót do pełnej sprawności.