Trawienie

Essentiale Max 600 mg, kapsułki twarde, 30 szt
Raphacholin C, drażetki, 30 szt
Raphament 150, tabletki 0,09 g, 30 szt
LiverSlim, tabletki, 40 szt
Travislim, tabletki powlekane, 30 szt
Enterol Forte, saszetki, 14szt
Famotydyna Ranigast, tabletki powlekane 0,02g, 20 szt
Sylimarol, drażetki 0,07 g, 30 szt
Zioł.fix Rumianek, saszetki 2 g, 30 szt
Amol, płyn doustny i na skórę, 100 ml
Cynarex 250 mg, tabletki, 30 szt
Oleofarm, Len mielony, 200 g + 200 g
Kreon 10000 j.m., kapsułki, 50 szt
Dicopeg Junior Free, saszetki, 5g, 14 szt.
Iberogast, płyn, 50 ml
Amol, płyn doustny i na skórę, 150 ml
Tabletki przeciw niestrawności, tabletki, 90 szt
Amol, płyn doustny i na skórę, 250 ml
Iberogast, płyn doustny, 100 ml
Proliver Cardio, tabletki, 30szt
Dicopeg, preparat do przygotowania zawiesiny doustnej, saszetki, 10 g, 14 szt.
Biovital trawienie, płyn, 1000 ml
Cholestil Max 200 mg, tabletki , 30 szt
Alugastrin 3 Forte, tabletki, 30szt
Zioł.fix Mięta, saszetki 2 g. 30 szt
Raphacholin Fix, herbatka ziołowa w saszetkach, 20 szt
Raphacholin Forte, tabletki powlekane 0,25 g, 10 szt
Trawienie
Trawienie to proces w organizmie, który polega na dostarczaniu do organizmu pokarmu i pozyskiwaniu składników odżywczych. U zdrowego człowieka trawienie zaczyna się w jamie ustnej, tam zostaje rozdrobniony i zmiękczony za pomocą enzymu trawiennego, który znajduję się w ślinie. Kolejnym etapem jest przełyk i żołądek, a w nim zachodzi proces mieszania pokarmu, stąd trafia do jelita cienkiego gdzie rozdzielany zostaje na składniki odżywcze, które wędrują do krwioobiegu i są dostarczane do komórek organizmu. Pozostałe resztki pokarmu trafiają do jelita grubego gdzie są zamieniane na masy kałowe, a następnie wydalane przez końcowy odcinek przewodu pokarmowego czyli odbyt.
Dlaczego mamy problemy z trawieniem?
Problemy z trawieniem mogą mieć różne podłoże, często są spowodowane złą dietą. To w jaki sposób wybieramy produkty wpływa znacznie na funkcjonowanie układu trawiennego. Nie jest to jednak jedyna przyczyna zaburzeń trawienia, powodem mogą być również choroby układu pokarmowego. Do najczęstszych chorób powodujących problemy z trawieniem zaliczamy:
- refluks
- stan zapalny żołądka lub dwunastnicy
- stan zapalny jelit
- polipy
- nowotwory jelit i żołądka
Aby skutecznie zapobiec problemom z trawieniem należy znać przyczynę występowania problemu, dlatego powinniśmy skonsultować się z lekarzem, kiedy doskwierają nam objawy sugerujące ewentualne zaburzenia.
Objawy zaburzeń trawienia
Do głównych objawów zaburzeń trawienia zaliczamy:
- wczesne uczucie sytości
- uczucie pełności mimo zjadania małych ilości pokarmu
- bóle brzucha
- uczucie pieczenia w nadbrzuszu
- uczucie ciężkości
- zgaga
Właśnie w takich przypadkach mamy najczęściej do czynienia z zaburzonym procesem trawienia.
Leki na trawienie z apteki
Problemy trawienne są uciążliwe, osoby cierpiące na wyżej wymienione objawy szukają rozwiązań, które zmniejszą dolegliwości. Aby złagodzić uczucie pełności, pieczenia i bólów brzucha możemy sięgnąć po leki na trawienie. W naszej aptece występują one w formie tabletek, płynów, pastylek, ziół oraz gum. Każdy może wybrać dogodną formę dla siebie.
Zioła na trawienie
Zioła na trawienie zawierają wyciągi roślinne, które neutralizują produkcję kwasów żołądkowych oraz przyspieszają trawienie tłuszczów i składników, które mogą być przyczyną niestrawności. Do ziół na trawienie zaliczamy: len, miętę, dziurawiec i koper włoski, możemy zakupić te rośliny w formie saszetek do zaparzania oraz ziół sypkich, które możemy dodawać do posiłków.
Leki na trawienie
Leki na trawienie dostępne w aptece zawierają w swoim składzie substancję czynne, które wpływają na neutralizację gazów, normalizację produkcji żółci oraz szybszy metabolizm tłuszczów. Mogą być stosowane w przypadku występowania zgagi, refluksu, uczucia ciężkości oraz bóli brzucha spowodowanej nadmiernym przyjęciem kalorycznych posiłków. Należy pamiętać, że leki te mogą być stosowane sporadycznie. Oznacza to, że w przypadku przewlekłych niestrawności należy znaleźć przyczynę zaburzeń trawienia. Środki te są dostępne bez recepty w aptekach stacjonarnych oraz internetowej.
Co na trawienie? - domowe sposoby
Często zadajemy sobie pytanie co na trawienie? Przede wszystkim skutecznym sposobem może okazać się zmiana diety na lekkostrawną. Dodatkowo domowym sposobem będzie dodawanie przypraw o właściwościach przyspieszających metabolizm. Na niestrawność skuteczny jest majeranek, kminek, jałowiec, kolendra, chili, pietruszka, imbir i cynamon. Warto używać tych przypraw do dań, które powodują wzdęcia i inne dolegliwości ze strony układu pokarmowego.
Trawienie to jeden z ważniejszych procesów w naszym organizmie, dzięki niemu dostarczamy organizmowi pożywienie, a co za tym idzie pozyskujemy składniki odżywcze bez których nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Dlatego zawsze starajmy się odpowiednio nawadniać, jeść posiłki lekkostrawne, a przede wszystkim sięgać po nie regularnie.