Kolka, wzdęcia i zaparcia

Dziecko, zdrowie u dzieci, kolka, wzdęcia i zaparcia, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Kolka wzdęcia i zaparcia

Dolegliwości, które często występują u dzieci to kolka, wzdęcia i zaparcia. Przyczyną ich pojawienia się może być niedojrzałość przewodu pokarmowego i układu trawiennego lub źle zbilansowana dieta matki a także alergia pokarmowa, sposób karmienia czy niedobór laktazy. Kolka objawia się długotrwałym silnym płaczem malucha, podczas którego można zauważyć wzdęty brzuszek, podkurczanie nóżek i prężenie się. Występuje zazwyczaj w pierwszych kilku miesiącach życia. Za wzdęcia u dziecka odpowiada zbyt duża ilość powietrza nagromadzona w jelitach. Zwykle widzimy wtedy twardy duży brzuszek, który powoduje dyskomfort u maluszka. Najczęstszą przyczyną pojawienia się wzdęć u dziecka jest nadmierne połykanie powietrza podczas jedzenia, nietolerancja pokarmowa lub u starszych dzieci nadmiar bakterii jelitowych. Częstotliwość wypróżnień uzależniona jest od wieku dziecka. Niemowlęta karmione mlekiem matki, mogą wypróżniać się po każdym posiłku lub raz na kilka dni i jest to zupełnie normalne. Natomiast starsze dzieci zazwyczaj w wieku od 2 do 4 lat, które oddają z wysiłkiem twardy stolec mniej niż co 3 dni uznaje się, że występują u nich zaparcia. Większość zaparć jakie występują u dzieci, to zaburzenia czynnościowe, które nie mają żadnych chorób w obrębie jelit. Przyczyniać się do ich pojawienia może źle zbilansowana dieta, aspekty psychologiczne, dyschezja niemowlęca oraz rzadziej występujące inne choroby czy wady anatomiczne. Wsparciem dla dolegliwości jakimi są kolka, wzdęcia i zaparcia mogą być różnego rodzaju krople, herbatki, syropy oraz proszki do rozpuszczenia, które można zakupić w aptece. Preparaty te można bezpiecznie stosować po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Dobór odpowiednich środków pomoże uśmierzyć ból i zmniejszyć nieprzyjemne dolegliwości u dziecka. Pomocne będzie także masowanie brzuszka maleństwa i robienie ciepłych okładów.  

Leki na kolkę u dzieci 

Leki na kolkę u dzieci zawierają przeważnie symetykon, który dzięki swojemu działaniu zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu i powoduje ich wydalenie, dzięki czemu przynosi maleństwu ulgę. Leki na kolkę u dzieci oraz suplementy diety, które można zakupić w aptece Papaya to np. infacol, bobotic krople, espumisan krople lub w formie płynu humana benelife acoli. Natomiast dla dzieci na kolkę spowodowaną nietolerancją laktozy mogą sprawdzić się krople delicol. Dodatkowo można podawać dziecku prebiotyki, które będą wspierały florę bakteryjną jelit i poprawią ich pracę. 

Leki na wzdęcia u dzieci 

Leki na wzdęcia u dzieci muszą być zawsze dopasowane do wieku. Mogą zawierać tak jak w przypadku kolki symetykon lub prebiotyki a także wyciągi z rumianku czy kopru włoskiego oraz mięty. Usprawniają one pracę przewodu pokarmowego, pomogą zniwelować ból i nieprzyjemne dolegliwości. Występują w postaci kropli, proszku w saszetkach, kapsułkach i herbatkach np. espumisan easy, espumisan max, espumisan krople, infacol, smecta gas, xenna balans junior, esputicon. 

Leki na zaparcia u dzieci 

Leki na zaparcia u dzieci zmniejszają ból brzucha oraz powodują pobudzenie wypróżnień. Polepszenie perystaltyki jelit, dokonuje się poprzez działanie laktulozy, magrokolu czy glicerolu. U niemowląt często stosuje się także herbatki na bazie kopru włoskiego. Preparaty na zaparcia występują w formie syropu, czopków, herbatek ziołowych, proszku do sporządzenia zawiesiny oraz tabletek dla starszych dzieci. Mogą to być np. xenna w tabletkach lub fixie, lactulosum w syropie, forlax saszetki, laxol czopki, oraz glicerynowe, dulcobis czopki i tabletki, dicopeg junior free, pikopil krople, dulcosoft syrop, duphalac syrop, normosan fix i wiele innych preparatów. 

Dolegliwości u dzieci i niemowląt, przy których występuje kolka, wzdęcia i zaparcia zawsze warto skonsultować z lekarzem, który obejrzy i zdiagnozuje stan naszej pociechy. Pomoże dobrać odpowiednie leki lub produkty, które im pomogą. Na naszych wirtualnych pułkach znajdziecie wiele skutecznych i bezpiecznych preparatów, dlatego warto zapoznać się z szeroką ofertą apteki Papaya i wybrać najlepszy produkt dla swojego malucha.

Filtry
Produkt dodany do ulubionych