Zaparcia

Układ pokarmowy, zaparcia, apteapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-30 z 90 pozycji

Zaparcia

Zaparcia są częstym problemem wielu pacjentów przychodzących do apteki. Szukają leków na zaparcia, które szybko złagodzą problem z wypróżnianiem. Należy jednak zastanowić się gdzie leży przyczyna występowania utrudnień w oddawaniu stolca.

Jakie są przyczyny zaparć?

Skuteczne leczenie może odbyć się w momencie poznania przyczyny występowania problemu. Zaparcia mogą posiadać wiele przyczyn, dlatego należy zastanowić się czy nie popełniamy błędów żywieniowych oraz czy na złe wypróżnianie nie ma wpływu źle prowadzony tryb życia. Najczęstszą przyczyną zaparć jest nieregularne przyjmowanie posiłków, zbyt mała ilość płynów w diecie lub częste przyjmowanie leków rozluźniających. Do występowania problemu mogą przyczynić się choroby układu pokarmowego.

Jakie są objawy zaparć?

O zaparciach mówimy wtedy, kiedy wypróżnianie odbywa się 2 razy w tygodniu lub rzadziej. Stolec u osoby borykającymi się z tą dolegliwością jest twardy, dodatkowo występuje ból podczas jego wydalania. 

Szybki sposób na zaparcia 

Istnieje kilka sposobów, które wspomogą wypróżnianie. Pacjent posiadający problemy z wypróżnianiem powinien wypijać szklankę wody na czczo, dodatkowo wdrożenie soków i warzyw przyczynia się do rozluźnienia stolca. Pozytywny wpływ ma sok z kiszonek, on również przyspiesza chęć wypróżnienia. 

Leki na zaparcia

U niektórych pacjentów zmiana nawyków żywieniowych nie przynosi efektów, dlatego z pomocą przychodzą leki na zaparcia. Dostępne są w formie czopków, tabletek, syropów, kapsułek, proszku, herbatki czy saszetek do rozpuszczania.  

Co zawierają leki na zaparcia?

Leki na zaparcia zawierają laktulozę, która przyczynia się do pobudzania układu pokarmowego do pracy. Czopki stosowanie doodbytniczo zawierają glicerynę, która działa przeczyszczająco. Herbatki mają w składzie zioła, które wpływają pobudzająco na trawienie. 

Czy leki na zaparcia można stosować u dzieci?

W naszej aptece posiadamy również leki i wyroby medyczne odpowiednie do stosowania u dzieci. Najczęściej są to syropy i czopki doodbytnicze. Należy jednak pamiętać, że przed zastosowaniem powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Zaparcia u dzieci są najczęściej wynikiem złej diety, a stosowanie przewlekle leków na zaparcia może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Kiedy nie stosować leków na zaparcia?

Warto wiedzieć, że przewlekłe stosowanie leków na zaparcia prowadzi do schorzenia tak zwanego leniwym jelitem. Oznacza to, że organizm nie będzie mógł funkcjonować bez podawania leków. Dlatego w pierwszej kolejności podczas problemów z wypróżnianiem powinniśmy sięgać po domowe sposoby, które nie rozleniwią jelit. 

Stosowanie leków przeczyszczających oraz rozluźniających stolec powinno być konsultowane z lekarzem. Leki dostępne bez recepty powinny być rozwiązaniem doraźnym. 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 2,00 zł - 76,00 zł

Produkt dodany do ulubionych