Wymioty u dzieci

Wymioty u dzieci
Acidolac, kapusłki, 10 szt
Dostępny
Biegunka

Acidolac, kapusłki, 10 szt

17,38 zł
Wskazania: Zaburzenia równowagi flory bakteryjnej przewodu pokarmowego Biegunki (zwłaszcza infekcyjne) Prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego Podróże ze zmianą strefy klimatycznej
Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Leki przeciwwymiotne dla dzieci

Wymioty u dzieci to dolegliwość, która niepokoi rodziców. W przypadku wymiotów istnieje ryzyko odwodnienia organizmu w szybki sposób, dlatego rodzice dzieci wymiotujących często zamartwiają się o stan dziecka. W aptece zakupimy leki przeciwwymiotne dla dzieci bez recepty, które możemy podać podczas występowania tych dolegliwości. Stosowanie leków przeciwwymiotnych powinno być skonsultowane z lekarzem jeśli objawy nie ustępują w ciągu 2-3 dób. W aptece zakupimy:

  • tabletki na wymioty - anaketon, aviomarin
  • syrop na wymioty - anaketon

Dziecko wymiotuje, co zrobić, jakie preparaty przeciwwymiotne zastosować?

Bardzo ważne podczas wymiotów u dzieci jest uzupełnianie płynów, deficyt płynowy może prowadzić do odwodnienia młodego organizmu, a co za tym idzie narażenia zdrowia, a nawet życia dziecka. Pokarmowa przyczyna wymiotów wymaga zastosowania leków przeciwwymiotnych oraz zastosowania odpowiedniej diety dla dziecka wymiotującego. Lek na mdłości bez recepty możemy zakupić w różnej formie, saszetek do sporządzenia zawiesiny, syropu czy tabletki. Leki na nudności pomoże wybrać farmaceuta. W przypadku wymiotów utrzymujących się powyżej 2 dni należy udać się z dzieckiem do lekarza.

Przyczyny wymiotów u dzieci

Przyczyny wymiotów mogą być różne. Dzieci mogą odczuwać dolegliwości ze strony układu pokarmowego w przypadku rotawirusa, choroby lokomocyjnej lub po zjedzeniu nieświeżego jedzenia, które prowadzi do zatrucia pokarmowego. Stosowanie leków przeciwwymiotnych pomaga złagodzić dolegliwości takie jak nudności czy zwracanie treści żołądka. Pokarmowa przyczyna wymiotów jest częstym zjawiskiem u dzieci. W zależności od przyczyny nudności należy wybrać odpowiedni lek. U dzieci często pojawia się grypa jelitowa, która z reguły trwa 2-3 dni i samoistnie ustępuje. Podczas jej występowania należy przyjmować elektrolity, probiotyki oraz leki przeciwwymiotne.

Product added to compare.