Potas

Witaminy i minerały, potas, aptekapapaya.pl
Katelin Mag B6, kapsułki,...
Dostępny
Witaminy i minerały

Katelin Mag B6, kapsułki, 60 szt

16,95 zł
Wskazania: Uzupełnienie diety w potas, magnez i wit.B6 Przeznaczony zwłaszcza dla osób dbających o układ nerwowo-mięśniowy i prawidłowe ciśnienie krwi.
Neomag Skurcz, tabletki, 50...
Dostępny
Kompleksy witamin

Neomag Skurcz, tabletki, 50 szt

21,16 zł
 Wskazania: Niedobór witamin Niedobór minerałów Zmęczenie Drżenie rąk  Skurcze
Asparaginian Extra,...
Dostępny
Magnez

Asparaginian Extra, tabletki, 50 szt

7,30 zł
 Wskazania: Uzupełnienie niedoboru magnezu i potasu Skurcze mięśni Stany zwiększonego wysiłku fizycznego Stany zmęczenia i znużenia
Asparaginian CardioDuo,...
Dostępny
Magnez

Asparaginian CardioDuo, tabletki, 50 szt

11,66 zł
Wskazania: Uzupełnienie diety w potas, magnez, żelazo i witaminy Skurcze mięśni Stany zwiększonego wysiłku fizycznego Stany zmęczenia i znużenia
Pokazano 1-24 z 26 pozycji

Potas, niezbędny składnik w diecie

Dieta bogata w potas może prowadzić do niedoboru, co skutkuje objawami takimi jak zaburzenia rytmu serca, osłabienie mięśni szkieletowych oraz zaparciami. Niski poziom potasu nazywamy hipokaliemią. Potas to niezbędny element Twojej diety, dlatego powinniśmy zadbać o jego odpowiedni poziom. Niedobór potasu może pojawić się podczas zaburzenia gospodarki wodno - elektrolitowej, które powstają na skutek biegunek, wymiotów czy stosowania środków przeczyszczających. Gospodarka elektrolitowa może być zaburzona u osób, które nadmiernie się pocą oraz pacjentów po znacznym wysiłku fizycznym. Poziom elektrolitów można uzupełnić przyjmując tabletki bez recepty. Na naszej aptece dostępny jest w kategorii potas w tabletkach do rozpuszczania oraz w formie kompleksu minerałów zawierających potas w formie tabletek do łykania.

Co wypłukuje potas?

Suplementy uzupełniające dietę skutecznie wspomagają podczas niedoborów. Co jednak jest przyczyną wypłukiwania potasu? Ten minerał zostaje usunięty z naszego organizmu za pomocą wydalania oraz pocenia się. Są to główne przyczyny niedoborów potasu. Warto pamiętać o jego uzupełnieniu w szczególności w momencie uprawiania szczególnie dużej aktywności fizycznej lub podczas biegunek i wymiotów spowodowanych dolegliwościami żołądkowymi. W ofercie apteki znajdziemy preparaty dedykowane takie jak tabletki dla osób uprawiających sport lub suplement diety pomocny podczas jelitówek. Prawidłowy poziom potasu przyczynia się do powstawania wielu dolegliwości takich jak drżenie mięśni i złe samopoczucie. Po dużym wysiłku może nastąpić objaw przetrenowania w formie nudności i wymiotów, odpowiada właśnie za to zaburzona gospodarka elektrolitowa.

Jakie produkty zawierają potas

Diety zawierające potas powinny być bogate w buraki, fasole, groch, soje, soczewice, pomidory, banany, truskawki, wiśnie. Naturalne dostarczanie do organizmu potasu nie niesie za sobą ryzyka przedawkowania. Przyjmowanie leków zawierających potas może prowadzić do nadmiaru w organizmie.

Kto powinien brać potas?

Potas powinien być dostarczany do organizmu u osób z zaburzoną gospodarką elektrolitową. Bezpieczna suplementacja potasu odbywa się podczas stosowania się do zaleceń producenta umieszczonej w ulotce leku lub suplementu. W przypadku przewlekłego przyjmowania potasu należy wykonywać regularnie badanie sprawdzające poziom potasu w organizmie.

Czy suplementacja potasem jest skuteczna?

Dawka potasu w tabletkach dostępnych bez recepty nie przekracza dziennego zapotrzebowania. Oznacza to, że można go bezpiecznie stosować. W przypadku dużych niedoborów zaleca się skonsultować odpowiednią dawkę z lekarzem. Suplementy z potasem z apteki uzupełnią optymalnie organizm w przypadku małych niedoborów.

Preparaty z potasem z apteki

Należy brać potas z apteki w momencie biegunek, wymiotów czy dużej aktywności fizycznej. Popularne suplementy diety zawierające potas to: PotazeKMAG, Potas SR, Katelin, Potas. W dobrze odpowiedniego potasu pomoże Ci farmaceuta.

Product added to compare.