Test na krew utajoną w kale

Bez recepty, diagnostyka, test na krew utajoną w kale, aptekapapaya.pl
Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Domowy test do wyrywania krwi w kale, z jakiego powodu możemy znaleźć krew utajoną w kale?

Obecność krwi utajonej w kale może świadczyć o obecności zmian w obrębie jelita grubego. Badanie utajonej krwi powinno wykonywać się przynajmniej raz w roku po ukończeniu 35 roku życia. U pacjentów obciążonych chorobą jelita grubego w rodzinie badania kontrolne powinny być wykonywane raz do roku po ukończeniu 25 roku życia. Krew w kale może świadczyć o obecności nowotworu jelita grubego. Badanie na krew utajoną w kale możemy wykonać za pomocą domowego testu lub klasycznego badania w przychodni. Badanie te nie wymaga specjalnego przygotowania, badanie wykonać na czczo.

Testy diagnostyczne do użytku domowego, wskazania przygotowanie, jak pobrać materiał do badania?

Warto wykonywać testy diagnostyczne w domu ze względu na szybki wynik oraz dbałość o swoje zdrowie. Opakowanie testu zawiera próbkę dzięki, której pobierzemy materiał do badania i umieścimy ją na płytce testowej. Ilość próbki kału nie może być za wielka. Kał należy pobrać od razu po wypróżnieniu zanurzając próbkę w różne miejsca kału, następnie przeprowadzić test umieszczając próbkę w pojemniku z płynem, wynik należy odczytać po upływie czasu podanego przez producenta. Domowe badanie kału to działanie profilaktyczne, które ma na celu wcześnie wykryć chorobę i wdrożyć odpowiednie leczenie. Przyczyny krwi w kale mogą być różne i nie muszą oznaczać od razu nowotworu. Interpretacja wyników powinna być skonsultowana z lekarzem w przypadku wyniku pozytywnego. Jeśli na płytce testowej pojawia się dodatni wynik, test należy powtórzyć badanie. Badanie krwi utajonej może świadczyć o obecności stanu zapalnego w dolnym odcinku układu pokarmowego. Dodatni wynik testu może świadczyć o hemoroidach, chorobie Crohna, zapalenie uchyłków i różnych stanach zapalnych obecnych w jelicie grubym. Badanie na krew w kale powinny przeprowadzić osoby podejrzewające obecność wrzodów. Jeśli nie wykryto krwi utajonej należy wykonać test za rok. Badanie na krew w kale powinny szczególnie wykonywać osoby, u których w rodzinie występuje tendencja do zachorowania na nowotwory układu pokarmowego. Pozostałe grupy mogą wykonywać test na krew utajoną profilaktycznie w celu dbałości o swoje zdrowie. Jeśli wykryto obecność krwi należy udać się lekarza w celu dalszej diagnostyki, określić z jakiego odcinka pojawia się krwawienie. Test to wyrób medyczny i należy używać go zgodnie z przeznaczeniem, instrukcja wykonania testu dołączona do opakowania powinna być nieodłącznym elementem do przeczytania przed wykonaniem testu.

Kiedy wykonać test na krew utajoną w kale?

Test powinien być wykonywany jako działanie profilaktyczne, które ma na celu wykrycie wszystkich nieprawidłowości układu pokarmowego. Po wykryciu krwi należy udać się do lekarza w celu dalszej diagnozy. Wynik testu odczytujemy zgodnie ze wskazaniami producenta. Przyczyny krwi utajonej mogą być różne, dlatego nie stawiajmy sami diagnozy, uzyskany wynik badania jest wstępem do dalszej diagnostyki. Wynik ujemny, czyli ten na który wszyscy liczymy świadczy o tym, że nasze jelito grube funkcjonuje prawidłowo. Przed pobraniem próbki należy nie spożywać produktów barwiących typu buraki czy jagody, mogą one wpłynąć na nieważny wynik testu. Przygotuj próbki kału zaraz po jego wypróżnieniu, odczytaj wynik badania i nie panikuj, udaj się do lekarza i znajdź przyczynę. Dokładność testu szacuje się na 99.1% Test domowy należy zakupić z legalnego źródła, którym będzie apteka. Każde zmiany w obszarze jelita grubego powinny być diagnozowane, wcześnie wykryte nieprawidłowości są uleczalne, dlatego liczy się czas.

Product added to compare.