Ból gardła u dzieci

Dziecko, zdrowie u dzieci, ból gardła u dzieci, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-30 z 101 pozycji

Ból gardła u dzieci

Jest spowodowany zazwyczaj przez wirusy takie jak; adenowirusy, koronawirusy, rynowirusy, wirus Epsteina-Barr, wirus cytomegalii, wirus syncytialny RSV a także wirusy wirusy grypy i paragrypy. Zakażenie bakteryjne występuje natomiast u około 15-30% infekcji j powoduje je najczęściej paciorkowiec beta-hemolizujący grupy A (Streptococcus pyogenes). Ból gardła u dzieci może powtórzyć się nawet kilka razy w roku i objawia się drapaniem, suchością lub dyskomfortem związanym z trudnością w przełykaniu. Widzimy wtedy zaczerwienioną i rozpulchnioną błonę śluzową gardła a także migdałków podniebiennych. Ból gardła u dzieci przeważnie pojawia się razem ze złym samopoczuciem, kaszlem oraz katarem i gorączką a także brakiem apetytu i ogólnym rozbiciem.

Leki na ból gardła dla dzieci

Leki na ból gardła u dzieci oraz suplementy diety występują w formie tabletek do ssania, roztworów do płukania, sprayu, syropów oraz lizaków. W składzie ich może znaleźć takie naturalne substancje jak porost islandzki, prawoślaz, czarny bez, aloes, sok z malin, koncentrat z aronii, wyciąg z szałwi oraz witaminę C. Dodatkowo niektóre zawierają srebro koloidalne oraz środki o działaniu przeciwbakteryjnym, które pomagają zwalczać infekcję gardła. Skutecznie leczą, łagodzą ból i stan zapalny gardła, nawilżają je i chronią poprzez powlekanie błony śluzowej ochronnym filmem, który zabezpiecza ją przed podrażnieniami. Leki na ból gardła u dzieci mają właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne oraz miejscowo znieczulają.

Atrakcyjną postacią leków dla maluchów są lizaki na gardło. Można podawać je dziecku, które ukończyło 3 rok życia, oczywiście w towarzystwie osoby dorosłej a także starszym dzieciom. 

Tabletki dla dzieci na gardło

Tabletki dla dzieci na gardło należy zawsze podawać zgodnie z zaleceniem od producenta odnośnie wieku. Niektóre stosuje się od 4 roku życia inne zaś podaje od 6 go. Tabletki na gardło zaleca się dzieciom, które nie mają problemów ze ssaniem oraz krztuszeniem się. Tabletki dla dzieci na gardło, które oferuje nasza apteka internetowa Papaya to np. cholinex junior, natur sept gardło, gardlox junior, fiorda junior, orofar junior, isla junior i gardimax junior. Zawierają one wyciągi z szałwi, rumianku, lipy, prawoślazu, porostu islandzkiego, owoców czarnego bzu oraz witaminę C i cynk. Dodatkowo posiadają naturalne aromaty smakowe i koloryzujące. Preparaty te możemy dostać w różnych smakach np. maliny, pomarańczy, tutti-frutti, gumy balonowej, miodu oraz wiele innych, które najbardziej lubią nasze dzieci. Można podawać je dziecku kilka razy na dobę w zależności od zaleceń. Należy pamiętać, by po podaniu tabletki odczekać minimum pół godziny, zanim podamy dziecku picie czy jedzenie, aby substancje czynne zawarte w preparacie dłużej działały.

Spraye dla dzieci na gardło

Spraye dla dzieci na gardło tak jak inne preparaty niwelują ból, łagodzą uczucie suchości i drapania, nawilżają oraz chronią błonę śluzową jamy ustnej i gardła. Ich zaletą jest forma podania, która nie wiąże się z ryzykiem zadławienia przez dziecko. Spraye dla dzieci na gardło łatwo i wygodnie się podaje. Dostępne dla dzieci są spraye np. fiorda spray, miramile tonsil, pelavo gardłos, oritolin, argentin T, islaherb i wiele innych.   

Domowe sposoby na ból gardła u dzieci

  • naturalne nawilżanie tzn. picie dużej ilości płynów
  • inhalacje dróg oddechowych z soli lub składników ziołowych
  • picie syropu z cebuli z miodem
  • nawilżanie powietrza w pomieszczeniu
  • starsze dzieci płukanie gardła za pomocą wody z solą lub naparu z szałwi

Preparaty na ból gardła u dzieci, po pojawieniu się dolegliwości, warto zacząć podawać jak najszybciej, by infekcja nie zdążyła się rozwinąć. Dlatego zachęcamy do przejrzenia naszej oferty, w której znajdziemy różne produkty na gardło wielu światowych firm.

Filtry
Produkt dodany do ulubionych