Pojemniki na badania

Bez recepty, diagnostyka, pojemniki na badania, aptekapapaya.pl
Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Sterylne pojemniki na badania, jak wykonać precyzyjne badania?

Każdy z nas przynajmniej raz do roku powinien wykonywać badania profilaktyczne. Coroczne badania sprawdzają stan naszego organizmu. Do podstawowych badań zaliczamy badania z krwi, kału i moczu. Dzięki profilaktyce możemy wcześnie wykryć wszystkie nieprawidłowości oraz zapobiec rozwojowi różnych chorób. W tej kategorii znajdziecie pojemniki na badania, które umożliwią pobranie materiału. W naszej ofercie dostępne są:

  • pojemnik na mocz jałowy
  • pojemnik na mocz niejałowy
  • pojemnik na mocz z próbką, zestaw próżniowy
  • pojemnik na kał jałowy
  • pojemnik na kał niejałowy
  • woreczki do pobierania moczu
  • pojemnik do dobowej zbiórki moczu

Pojemnik na mocz z przykrywką

Pojemniki z przykrywką tak zwany kubeczek na mocz występuje w trzech wariantach. To, jaki rodzaj pojemnika wybierzemy, zależy od nas samych, czasami zdarza się, że laboratorium, w którym dokonujemy badania posiada swoje wytyczne, jaki pojemnik powinien być wybrany podczas badania moczu. Analiza pobranego materiału nie różni się w zależności od wybranego pojemnika. Najważniejsze, aby wybierać szczelne pojemniki z przykrywką. W ofercie naszej apteki znajdziemy pojemnik niejałowy i jałowy. Pojemniki niesterylne to takie, które nie zostały pozbawione flory bakteryjnej. Zwykłe badanie moczu wykonujemy w niesterylnym pojemniku, zaś posiew wymaga wybrania jałowego pojemnika do analizy moczu.

Pojemnik na kał z przykrywką

Pojemnik na badania próbki kału również dzielimy na jałowe i niejałowe. Badanie kału ma za zadanie wykryć bakterie oraz drobnoustroje, które nie powinny być obecne w materiale badanym. Pojemnik na kał zawiera łopatkę, która umożliwia pobranie materiału. Badanie kału jest wiarygodne w momencie odpowiedniego pobrania materiału

 

Product added to compare.