Ból brzucha

Ketonal Active, 50 mg, kapsułki twarde, 20 szt.
Apap Extra, tabletki 500mg+65mg, 50 szt
Ibupar Forte 400 mg, tabletki powlekane, 20 szt
Apap 500mg, tabletki powlekane, 100 szt
Apap 500mg, tabeltki powlekane, 12 szt
Ibuprom RR Max 400 mg, tabletki powlekane, 48 szt.
Enterol Forte, saszetki, 14szt
Apap 500mg, tabeltki powlekane, 24 szt
Ibuprom RR Max 400 mg, tabletki, 24 szt
Paracetamol Accord 500mg, tabletki, 24szt
Apap 500mg, tabletki powlekane, 50 szt
Ibuprom, 200 mg, tabletki, 10 szt
Ibuprom RR Max, tabletki, 400 mg, 12 szt
Dexak 25 mg, tabletki powlekane, 30 szt
Ibuprom Max Sprint 400 mg, kapsułki, 20 szt
Scopolan Compositum, tabletki drażowane 10 mg + 250 mg, 10 szt
Hasco, krople miętowe, 35 g
Ibuprom Max Sprint 400 mg, kapsułki, 10 szt
No- Spa Max 80 mg, tabletki powlekane, 20 szt
Ibum Sprint 200 mg, kapsułki, 60 szt.
No- Spa 40 mg, tabletki , 40 szt
No-Spa 40 mg, tabletki , 20 szt.
Metafen Dexketoprofen, tabletki powlekane, 20szt
Ketonal Sprint 25 mg, granulat do sporządzenia roztworu doustnego, saszetki, 12 szt.
Zioł.fix Mięta, saszetki 2 g. 30 szt
Ibuprom Max Sprint, kapsułki miękkie 0,4 g, 40 szt
Nurofen Express Caps, kapsułki, 10szt
Ból brzucha
Ból brzucha jest często spowodowany menstruacją. Bóle brzucha podczas menstruacji są zaliczane do bólów o wysokim nasileniu. W tej kategorii znajdziesz preparaty przeciwbólowe, które złagodzą dolegliwości. Bóle brzucha mogą również być spowodowane grypą jelitową, której towarzyszą bóle skurczowe.
Leki na ból brzucha
Tabletki, kapsułki dostępne w naszej ofercie zawierają ibuprofen, metamizol i drotaweryne. Drotaweryna jest dostępna np. w No-spie popularnym leku o działaniu rozkurczowym i przeciwbólowym stosowanym w bólach miesiączkowych oraz podczas skurczów mięśni gładkich, które objawiają się dolegliwościami bólowymi.
Leki rozkurczowe na ból brzucha
Dobry lek na ból brzucha powinien zawierać substancje o działaniu rozkurczowym. Bóle brzucha najczęściej są wywołane nadmiernym skurczem mięśni gładkich, stąd też najlepszym lekiem na występowanie bólu brzucha są leki rozkurczowe. Stosuje się je w przypadku występowania bólów brzucha spowodowanych problemami z układem trawiennym, kolki, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, niedrożność układu pokarmowego, zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie pęcherzyka żółciowego. Podc
Działanie leków rozkurczowych na bóle brzucha
Popularnie występująca drotaweryna w lekach na ból brzucha działa rozkurczowo na mięśnie gładkie zlokalizowane w różnych częściach ciała. Brzuch oraz narządy rodne są pokryte właśnie tymi mięśniami i to one w większości powodują ból opisywany przez pacjentów jak skurcz. Bóle brzucha często są obecne na dużej powierzchni naszego ciała dlatego ciężko pacjenci mają określić konkretny punkt w naszym ciele, który odpowiada za wywołanie bólu. Drotaweryna działa ogólnie, to znaczy, że wpływa na wszystkie mięśnie i zmniejsza w nich napięcie.
Które leki wybrać podczas bólu brzucha
Pierwszym lekiem w przypadku występowania bólu brzucha, po który powinniśmy sięgnąć to właśnie leki rozkurczowe. W przypadku nasilonego bólu brzucha możemy sięgnąć dodatkowo po leki przeciwbólowe na bazie paracetamolu, metamizolu lub ibuprofenu. Wybierając leki z ibuprofenem lub metamizolem dostarczymy organizmowi również substancję przeciwzapalną.
Dodatkowo możemy wykorzystać sprawdzone domowe sposoby jak picie ziół wpływających na układ pokarmowy podczas bólu brzucha związanego z zaburzeniem pracy jelit i żołądka. Wykonywać ciepłe okłady w przypadku bólu menstruacyjnego.