Ból brzucha

Ból, ból brzucha, aptekapapaya.pl
Apap 500mg, tabeltki...
Dostępny
Gorączka

Apap 500mg, tabeltki powlekane, 24 szt

14,65 zł
Wskazania: Bóle głowy Bóle miesiączkowe Bóle zębów Bóle mięśni Bóle kostno-stawowe Ból gardła Nerwobóle Gorączka np. w przeziębieniu i grypie
Apap 500mg, tabeltki...
Dostępny
Gorączka

Apap 500mg, tabeltki powlekane, 12 szt

8,47 zł
Wskazania: Bóle głowy Bóle miesiączkowe Bóle zębów Bóle mięśni Bóle kostno-stawowe Ból gardła Nerwobóle Gorączka np. w przeziębieniu i grypie
Apap 500mg, tabletki...
Dostępny
Gorączka

Apap 500mg, tabletki powlekane, 50 szt

27,06 zł
Wskazania:Bóle głowyBóle miesiączkoweBóle zębówBóle mięśniBóle kostno-stawoweBól gardłaNerwobóleGorączka np. w przeziębieniu i grypie
 Ibuprom RR Max 400 mg,...
Dostępny
Gorączka

Ibuprom RR Max 400 mg, tabletki, 24 szt

19,19 zł
Wskazania: Gorączka towarzysząca przeziębieniu, grypie i innym chorobom zakaźnym Ból różnego pochodzenia  o słabym m i umiarkowanym nasileniu: bóle głowy (w tym migrenowe bóle głowy), mięśni,  stawów, bóle pooperacyjne, bóle zębów,  Bóle menstruacyjne Bóle okolicy lędźwiowo -krzyżowej 
 Ibuprom RR Max, tabletki,...
Dostępny
Gorączka

Ibuprom RR Max, tabletki, 400 mg, 12 szt

11,82 zł
Wskazania: Gorączka towarzysząca przeziębieniu, grypie i innym chorobom zakaźnym Ból różnego pochodzenia  o słabym  i umiarkowanym nasileniu: bóle głowy (w tym migrenowe bóle głowy), mięśni,  stawów, bóle pooperacyjne, bóle zębów,  Bóle menstruacyjne Bóle okolicy lędźwiowo -krzyżowej 
Ibuprom Max Sprint 400 mg,...
Dostępny
Gorączka

Ibuprom Max Sprint 400 mg, kapsułki, 20 szt

20,22 zł
Wskazania: Gorączka towarzysząca przeziębieniu, grypie i innym chorobom zakaźnym Ból różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu: bóle głowy (w tym migrenowe bóle głowy), mięśni,  stawów, bóle pooperacyjne, bóle zębów,  Bóle menstruacyjne Bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej 
Zioł.fix Mięta, saszetki 2...
Dostępny
Herbatki i saszetki

Zioł.fix Mięta, saszetki 2 g. 30 szt

6,68 zł
   Wskazania: Dolegliwości żołądka, jelit i dróg żółciowych; Infekcje górnych dróg oddechowych; Zewnętrznie: bóle głowy, migreny;
No-Spa 40 mg, tabletki , 20...
Dostępny
Dolegliwości miesiączkowe

No-Spa 40 mg, tabletki , 20 szt.

14,80 zł
Wskazania: Skurcze mięśni gładkich związane z chorobami dróg żółciowych, dróg rodnych, dróg moczowych, przewodu pokarmowego Bolesne miesiączkowanie
Apap Extra, tabletki...
Dostępny
Gorączka

Apap Extra, tabletki 500mg+65mg, 50 szt

37,95 zł
   Wskazania: Łagodzi ból głowy migrena  bóle mięśni  bóle zębów  nerwobóle  bóle menstruacyjne bóle kostno-stawowe gorączka
Pokazano 1-24 z 76 pozycji

Ból brzucha. Jakie są przyczyny bólu brzucha?

Ból brzucha to częsta dolegliwość zarówno wśród dzieci jak i osób dorosłych, która może pojawić się z wielu powodów i powodować nieprzyjemne odczucia. Często już umiejscowienie bólu, nasilenie i charakter, czy jest to ciągły ból brzucha czy nawracający ból brzucha a może skurczowe bóle brzucha, wiele mówią o możliwej przyczynie. U kobiet ból podbrzusza, często spowodowany jest menstruacją. Dolegliwości bólowe brzucha podczas menstruacji są zaliczane do bólów o wysokim nasileniu. W tej kategorii znajdziesz preparaty mające działanie przeciwbólowe, które złagodzą dolegliwości. Bóle brzucha mogą również być spowodowane grypą jelitową, której towarzyszą bóle skurczowe. 

Leki na ból brzucha. Jak łagodzić ból brzucha?

Tabletki, kapsułki dostępne w naszej ofercie zawierają ibuprofen, metamizol i drotaweryne. Drotaweryna jest dostępna np. w No-spie popularnym leku o działaniu rozkurczowym i przeciwbólowym stosowanym w bólach miesiączkowych oraz podczas skurczów mięśni gładkich, które objawiają się dolegliwościami bólowymi. Dodatkowo łagodzące bóle brzucha są także zioła np. mięta czy rumianek.

Leki rozkurczowe na ból brzucha (ból podbrzusza, ból miesiączkowy)

Dobry lek na ból brzucha powinien zawierać substancje o działaniu rozkurczowym. Bóle brzucha najczęściej są wywołane nadmiernym skurczem mięśni gładkich, stąd też najlepszym lekiem na występowanie bólu brzucha są leki rozkurczowe. Stosuje się je w przypadku występowania bólów brzucha spowodowanych problemami z układem trawiennym, kolki, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, niedrożność układu pokarmowego, zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie pęcherzyka żółciowego.

Preparaty rozkurczowe - działanie leków rozkurczowych na bóle i skurcze brzucha

Popularnie występująca drotaweryna w lekach na ból brzucha działa rozkurczowo na mięśnie gładkie zlokalizowane w różnych częściach ciała. Brzuch oraz narządy rodne są pokryte właśnie tymi mięśniami i to one w większości powodują ból opisywany przez pacjentów jak skurcz. Bóle brzucha często są obecne na dużej powierzchni naszego ciała dlatego ciężko pacjenci mają określić konkretny punkt w naszym ciele, który odpowiada za wywołanie bólu. Drotaweryna działa ogólnie, to znaczy, że wpływa na wszystkie mięśnie i zmniejsza w nich napięcie. 

Które leki wybrać podczas bólu brzucha

Pierwszym lekiem w przypadku występowania bólu, po który powinniśmy sięgnąć to właśnie leki rozkurczowe. W przypadku nasilonego bólu możemy sięgnąć dodatkowo po leki przeciwbólowe na bazie paracetamolu, metamizolu lub ibuprofenu. Wybierając leki z ibuprofenem lub metamizolem dostarczymy organizmowi również substancję przeciwzapalną. 

Jak można złagodzić bóle brzucha za pomocą domowych sposobów?

Możemy wykorzystać sprawdzone domowe sposoby jak picie ziół wpływających na układ pokarmowy podczas bólu brzucha związanego z zaburzeniem pracy jelit i żołądka, oraz wykonywać ciepłe okłady w przypadku bólu menstruacyjnego. 

Leki na ból brzucha u dzieci. W jakiej formie najlepiej podawać leki łagodzące ból brzucha u dzieci ?

Dolegliwości bólowe brzucha u dzieci najczęściej pojawiają się z powodu niestrawności, zatrucia pokarmowego, wymiotów, biegunki, infekcji przewodu pokarmowego czy innych stanów skurczowych. Preparaty na ból brzucha u dzieci, zazwyczaj występują w formie syropu i kapsułek. Dostępne są również wyciągi ziołowe pomagające na trawienie z kopru, rumianku oraz mięty.

Skurcze żołądka. Jakie przyczyny mogą wywołać skurcze i ból żołądka?

Przyczyn powodujących skurcze żołądka może być wiele. Wśród nich ból żołądka może wywołać ciąża, zatrucie pokarmowe, wrzody, refluks przełyku, nerwica, przepuklina, choroby trzustki oraz gastropareza, zapalenie błony śluzowej żołądka i nowotwór.

Jak najlepiej poradzić sobie z bólem brzucha?

Tabletki na ból brzucha są powszechnie stosowane w przypadku różnych dolegliwości związanych z układem trawiennym. Ból brzucha może mieć różne przyczyny, takie jak skurcze mięśni gładkich, zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie pęcherza moczowego, zespół jelita drażliwego czy bóle miesiączkowe. Dlatego istnieje wiele rodzajów leków przeciwbólowych, które mogą pomóc w łagodzeniu bólu brzucha.

W przypadku bólu brzucha wywołanego skurczowymi bólami mięśni gładkich tabletki przeciwbólowe mogą okazać się skutecznym rozwiązaniem. Te leki pomagają złagodzić skurcze brzucha i ulżyć w bólu. Jednak ważne jest, aby stosować je zgodnie z zaleceniami lekarza lub zgodnie z dawkowaniem wskazanym na opakowaniu, aby uniknąć ewentualnych skutków ubocznych. Tabletki na ból brzucha i wzdęcia zawierają np. trimebutynę, która wpływa zarówno na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, jak i regulację zaburzeń trawienia.

W przypadku zapalenia wyrostka robaczkowego konieczne jest pilne leczenie chirurgiczne, ale tabletki przeciwbólowe mogą być stosowane w celu złagodzenia bólu przed operacją. Podobnie w przypadku zapalenia pęcherza moczowego leki przeciwbólowe mogą pomóc w łagodzeniu bólu w trakcie oczekiwania na skonsultowanie się z lekarzem.

Tabletki rozkurczowe można również stosować przy zespole jelita drażliwego i bolesnych wzdęciach jelit. Osoby cierpiące na zespół jelita drażliwego często doświadczają bólów brzucha i skurczów brzucha. W takim przypadku tabletki przeciwbólowe mogą być częścią kompleksowego leczenia, które pomaga kontrolować te dolegliwości.

Tabletki na ból brzucha mogą być również skuteczne w łagodzeniu bólów miesiączkowych, uczucia pełności w obrębie jamy brzusznej oraz bólu żołądka. W przypadku zatrucia pokarmowego i bólu menstruacyjnego warto skonsultować się z lekarzem, aby dobrać odpowiednią terapię.

Warto pamiętać, że tabletki na ból brzucha mogą być pomocne, ale nie zawsze rozwiązują problem przyczyny bólu. Dlatego ważne jest, aby w przypadku trwającego bólu brzucha, który utrzymuje się lub nasila, skonsultować się z lekarzem w celu dokładnej diagnozy i odpowiedniego leczenia.

Leki na ból brzucha, najczęściej zadawane pytania:

Czy można podać paracetamol na ból brzucha podczas miesiączki?

Tak, można łagodzić ból brzucha związany z miesiączką stosując paracetamol.

Kiedy nie wolno brać tabletki na ból brzucha bez konsultacji z lekarzem?

Łagodzić ból brzucha za pomocą leków bez recepty nie należy przy nagłym, ostrym i silnym bólu, nawet po obfitym posiłku, gdy mamy długie i częste skurczowe bóle brzucha razem z biegunkami lub gdy pojawia się nieustalony ból w górnej części brzucha oraz mdłości i odbijanie.

O czym może świadczyć nawracający ból brzucha?

Nawracający ból brzucha, to objaw który może świadczyć o poważnych problemach ze zdrowiem np. o nietolerancji pokarmowej, chorobach występujących w okolicach żołądka i jelit także układu rozrodczego i nowotworze. Jeśli bóle nie ustępują należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, w celu zdiagnozowania przyczyny.

Kiedy mogą występować częste bóle brzucha?

Częste bóle brzucha mogą pojawiać się w przypadkach niestrawności, zatruć, chorób zapalnych, owrzodzeń żołądka i dwunastnicy a także chorób przewodów żółciowych i trzustkowych. Najlepiej po diagnozę udać się do specjalisty, który zdiagnozuje źródło bólu.

Jakie suplementy stosować w przypadku bólu brzucha?

Suplementy łagodzące ból brzucha to np. Buscopan, warto jednak zasięgnąć opinii lekarza lub farmaceuty, który doradzi jaki preparat będzie najbardziej skuteczny.

Jakie tabletki rozkurczowe na ból jelit?

Doraźnym lekiem rozkurczowym przy różnych problemach dotyczących przewodu pokarmowego jest np. iberogast, no-spa, despa, buscopan.

Czy lepiej stosować paracetamol czy ibuprofen na ból brzucha?

Ibuprofen na ból brzucha jest lekiem silniejszym i dłużej działa, jednakże każdy organizm inny i lek trzeba dopasować indywidualnie do każdej osoby.

Jakie środki na ból podbrzusza będą skuteczne podczas miesiączki?

Najbardziej skuteczne środki na ból podbrzusza to leki rozkurczowe i przeciwbólowe.

Co może oznaczać ból brzucha promieniujący do kręgosłupa?

Ból brzucha promieniujący do kręgosłupa może być oznaką chorej trzustki, pęcherzyka żółciowego lub problemów z nerki. Należy, skonsultować się z lekarzem, który zleci odpowiednie badania w celu poznania diagnozy.

Product added to compare.