Rodzaj skóry

Kosmetyki, rodzaj skóry, aptekapapaya.pl
La Roche-Posay Lipikar Gel...
Dostępny
Pianki i żele do mycia twarzy

La Roche-Posay Lipikar Gel Lavant, żel myjący, 750 ml

64,84 zł
Wskazania: Głębokie nawilżenie wysuszonej  cery. Dogłębne oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń. Przeznaczony do pielęgnacji skóry wrażliwej. Dla niemowląt,dzieci i osób dorosłych.
Pokazano 1-24 z 1094 pozycji

Rodzaj skóry

Rodzaj skóry, a w zasadzie jego określenie jest kluczowym elementem prawidłowej pielęgnacji. Każdy z nas powinien posiadać wiedzę na temat rodzaju skóry, ze względu na odpowiedni dobór kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Każdy typ skóry wymaga innych składników czynnych, które wpływają na poprawę jej wyglądu. Odpowiednie dbanie o skórę przyczynia się do zmniejszenia widoczności pierwszych zmarszczek oraz zahamowania procesów starzenia się skóry. U osób ze skórą trądzikową, tłustą i mieszaną ważne jest aby poprzez odpowiednie kosmetyki normalizować działanie gruczołów łojowych. Nasza apteka posiada kosmetyki do różnych typów naskórka, kategoria ta uwzględnia podział na skórę tłustą, mieszaną, naczynkową, suchą, dojrzałą, trądzikową, atopową, z trądzikiem różowatym, wrażliwą i normalną. 

Dlaczego rodzaje skóry są tak ważne?

Każdy rodzaj skóry wymaga innej pielęgnacji. Rozwój dermatologii i kosmetologii przyczynił się do utworzenia właśnie takiego podziału. Dzięki niemu wiemy jakie potrzeby posiada dany rodzaj skóry. Okazuje się bowiem, że stosowanie nieodpowiednich kosmetyków do codziennej pielęgnacji przyczynia się do powstawania wielu problemów skóry. Obecnie rynek nasycony jest wieloma kosmetykami dedykowanymi, dlatego każdy może wybrać odpowiedni produkt dla siebie. 

Jak rozpoznać swój typ cery? 

Wielu z nas zastanawia się jak rozpoznać swój typ cery? Rozpoznania rodzaju skóry możemy dokonać na podstawie własnych obserwacji lub skorzystać z porady kosmetologa lub dermatologa. Istnieje kilka czynników sugerujących występowanie danego typu skóry:

Rodzaj skóry

 

skóra sucha

skóra sucha jest napięta, nie posiada blasku oraz w większości przypadków występują na niej zaczerwienienia. Dodatkowo posiada tendencję do łuszczenia się. U osób ze skórą suchą występuje świąd i nadwrażliwość. 

skóra normalna

skóra normalna posiada jednolity koloryt, jest bardzo dobrze unaczyniona. Charakteryzuje się również odpowiednim napięciem. Mówi się, że skóra normalna przypomina wyglądem skórę dziecka. 

skóra mieszana

skóra mieszana to połączenie skóry suchej i tłustej. W tym rodzaju skóry występuje tak zwana strefa T, która charakteryzuje się występowaniem skóry tłustej w okolicy czoła, nosa i podbródka. Pozostała część twarzy jest sucha. 

skóra tłusta

skóra tłusta jest zaliczana do rodzaju skóry problematycznej. Charakteryzuje się nadmiernym przetłuszczaniem oraz występowaniem ziemistego koloru. Dodatkowo w tym rodzaju skóry następuje nadreaktywność gruczołów łojowych

skóra wrażliwa i alergiczna

wyróżniamy również skórę wrażliwą często alergiczną. Ten rodzaj jest podatny na występowanie podrażnień spowodowanych kosmetykami lub czynnikami zewnętrznymi. 

Skóra problematyczna i jej podziały

Dodatkowo wyróżniamy kilka typów skóry problematycznej z uwzględnieniem przyczyn występowania problemów. W naszej aptece również znajdziecie podział kosmetyków do skóry naczynkowej, trądzikowe, atopowej oraz z trądziekiem różowatym.

skóra naczynkowa

skóra naczynkowa to rodzaj skóry charakteryzujący się występowaniem licznych naczynek na twarzy. Zmiany pojawiają się najczęściej w obrębie policzków. 

skóra trądzikowa

skóra trądzikowa powstaje na skutek zaburzeń hormonalnych lub złej pielęgnacji. Nadmierna praca gruczołów łojowych przyczynia się do powstawania zmian zapalnych. 

skóra atopowa

skóra atopowa nie posiada zdolności zatrzymywania odpowiedniego nawilżenia w naskórku. Atopowcy bo tak nazywamy osoby posiadające skórę atopową nie posiadają bariery ochronnej przez co często dochodzi do powstawania zmian trudnych w leczeniu. 

skóra z trądzikiem różowatym

skóra z trądzikiem różowatym charakteryzuje się nawracającym rumieniem w okolicy policzków. Objawy nasilają się podczas spędzania dużej ilości czasu przed monitorami komputerów lub telefonów. Światło niebieskie nasila objawy. Dodatkowo ten rodzaj skóry jest przesuszony. 

Rodzaj skóry Apteka Papaya

Nasza apteka wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów, dlatego nasze kategorie są podzielone na rodzaje skóry. Kosmetyki są posegregowane na typy i każdy z łatwością może znaleźć coś dla siebie.

Odpowiednie dostosowanie kosmetyków nie tylko wpłynie na poprawę wyglądu skóry, ale zapobiegnie powstawaniu dodatkowych problemów wynikających z nieodpowiedniej pielęgnacji. Każdy typ skóry posiada inne potrzeby. Dlatego przed zakupem należy przede wszystkim zastanowić się nad potrzebami naszej cery. 

Product added to compare.