Infekcje i dolegliwości intymne

Bez recepty, kobieta, infekcje intymne, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Infekcje i dolegliwości intymne

Clotrimazolum Hasco, krem 1 %, 20 g

3,46 zł
Wskazania: Grzybicze zapalenie skóry wywołane zakażeniami grzybiczymi (dermatofitami, pleśniakami, grzybami dimorficznymi),  Zakażenia drożdżakowe skóry i błon śluzowych (kandydoza), Łupież pstry Kandydoza skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych
Dodaj do ulubionych
Infekcje i dolegliwości intymne

Jasnum Sensi, żel, 50ml

32,95 zł
Wskazania: Nawilżenie okolic intymnych Suchość pochwy Ułatwia zbliżenie przy utrudnionej penetracji Pomocny przy badaniach ginekologicznych Zmniejsza ryzyko uszkodzenia nabłonka przy suchości pochwy
Dodaj do ulubionych
Pokazano 1-30 z 62 pozycji

Infekcje i dolegliwości intymne

Narządy płciowe u kobiety są narażone na występowanie infekcji ze względu na idealne warunki do rozwoju bakterii i grzybów. Ciepło, wilgotność oraz budowa anatomiczna u Pań przyczynia się do zwiększenia ryzyka występowania różnego typu infekcji intymnych. Do dolegliwości intymnych zaliczamy również nadmierną suchość. 

Przyczyny infekcji intymnych

Infekcje intymne powstają w momencie zaburzenia naturalnej flory bakteryjnej w miejscach intymnych. Taki stan rzeczy dzieje się na skutek obniżenia odporności lub złej higieny intymnej. Przyczyny te skutkują pojawieniem się grzybicy narządów płciowych u kobiet. Infekcje intymne mogą być również wywołane bakteriami, te zaś powstają na skutek nadkażenia. Do takiego stanu rzeczy może dojść podczas korzystania z toalet publicznych oraz przypadkowych zbliżeń seksualnych. Na infekcje zarówno bakteryjne jak i grzybicze jesteśmy bardziej podatne w momencie zmiany pH. 

Leki na infekcje intymne

Podczas infekcji intymnych stosuje się leki przeciwgrzybicze lub przeciwbakteryjne w zależności od występowania rodzaju infekcji w formie kapsułek, maści lub globulek. W przebiegu łagodnej infekcji intymnej możemy zastosować leki dostępne bez recepty. Sprawdzą się one podczas pierwszych objawów takich jak świąd, pieczenie czy upławy. W przypadku braku poprawy należy udać się do lekarza. 

Leki na infekcje intymne bez recepty

Bez recepty na infekcje intymne możemy zakupić leki zawierające w swoim składzie klotrymazol, który działa przeciwgrzybiczo lub azotan fentikonazolu. Maści, globulki czy kapsułki zawierające klotrymazol wpływają na obumieranie komórek grzybów i zapobieganie powstawaniu nowych. 

Probiotyki dopochwowe

Dodatkowo w aptece możemy kupić kapsułki i globulki wpływające na przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej, a co za tym idzie ograniczenie ryzyka powstawania infekcji intymnej. Zaleca się je stosować u osób z nawracającymi infekcjami. 

Inne dolegliwości intymne

Poza występowaniem infekcji intymnych, kobiety borykają się często z nadmierną suchością lub tendencją do powstawania ran. Z pomocą w takich przypadkach przyjdą globulki z kwasem hialuronowym, które wpływają na poprawę stanu ścian pochwy oraz zewnętrznych narządów rodnych. Tego rodzaju wyroby medyczne zaleca się stosować u kobiet z atrofią pochwy lub osób z tendencją do podrażnień. Na nadmierną suchość narażone są również kobiety podczas przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych, panie w okresie menopauzy lub kobiety z zaburzeniami hormonalnymi. 

Leki z apteki na infekcje intymne

Leki z apteki na infekcje intymne mogą być w formie kremów, maści, globulek dopochwowych oraz kapsułek. To jaki preparat wybierze pacjentka zależy od niej samej. Globulki i kapsułki dopochwowe działają miejscowo, skuteczność odczujemy już w kilka minut po aplikacji. 

Kategoria infekcje u dolegliwości intymne posiada leki i wyroby medyczne, które znajdą zastosowanie podczas różnych objawów. Złagodzą świąd i pieczenie podczas infekcji, nawilżą i przyczynią się do lepszej regeneracji okolic intymnych podczas podrażnień. 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 78,00 zł

Produkt dodany do ulubionych