Ręka

Sprzęt medyczny, kontuzja, ręka, aptekapapaya.pl
Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Kontuzja ręki

Ręka jest częścią ciała, która często ulega urazowi. W tej kategorii znajdziesz ortezy na nadgarstki, opaski oraz wszelkiego rodzaju usztywnienia, które wpłyną na lepszą regenerację i szybki powrót do sprawności. 

Jak postępować w przypadku kontuzji ręki?

Kontuzja ręki jest stanem uciążliwym dla pacjenta, szczególnie jeśli osoby praworęczne doznają kontuzji prawej kończyny. Kontuzja może pojawić się na skutek urazu lub nadwyrężenia. Podczas jej występowania, należy zabezpieczyć kończynę w sposób uniemożliwiający ruch i udać się do lekarza. Z pomocą podczas doznania urazu przyjdą wszelkiego rodzaju ortezy i temblaki. 

Na kontuzje ręki z apteki

W kategorii znajdziecie sprzęt medyczny w postaci ortez stabilizujących kciuka, nadgarstek, łokieć oraz temblaki. Ortezy usztywniają stawy i przyczyniają się do szybszej regeneracji. Dodatkowo w naszej aptece znajdziemy również taśmy do kinesiotapingu, które również są stosowane podczas występowania kontuzji ręki.

Rodzaje ortez

Orteza łokciowa - stabilizuje staw łokciowy usztywniając go w jednej pozycji. Ortezy łokciowe są różnych rozmiarach przeznaczone dla dzieci i dorosłych.

Orteza nadgarstka - dostępna w różnym rodzaju, usztywnia staw nadgarstka wpływając na szybką regenerację stawu. 

Orteza palca - stosowana podczas kontuzji palca u ręki. Dostępna dla dzieci i dorosłych.

Temblak ortopedyczny na rękę

Temblak ortopedyczny pomaga odciążyć kontuzjowaną kończynę i przyspieszyć rekonwalescencję. Temblaki sprawdzą się podczas stłuczeń oraz delikatnych urazów. Mogą również stanowić przedłużenie leczenia po złamaniu i trzymaniu ręki w gipsie. Temblaki występują w różnych rozmiarach. Przeznaczone dla dzieci i dorosłych przyspieszą powrót do sprawności. W naszej aptece znajdziecie również chusty trójkątne, które mogą stanowić również formę usztywnienia ręki. 

Kontuzja ręki wpływa na ograniczenie sprawności. Warto wiedzieć, że nieprawidłowe zabezpieczenie kończyny podczas urazu może skutkować długotrwałym leczeniem powikłań. Podczas urazu należy przestrzegać zaleceń co do noszenia ortez i temblaków, używanie ich w prawidłowy sposób przyspiesza rekonwalescencję.

 

Product added to compare.