Wazektomia, skuteczna metoda antykoncepcyjna dla mężczyzn

Wazektomia w Polsce staje się coraz bardziej popularna. Jest to skuteczny mikrochirurgiczny zabieg, który ma na celu doprowadzenie do czasowej niepłodności mężczyzny. W Stanach Zjednoczonych jest to jedna z częściej wybieranych metod antykoncepcyjnych. Męska antykoncepcja nie niesie za sobą tyle skutków ubocznych co terapia hormonalna u kobiet. 

Czytaj więcej
News
0 comments
238 widoki

Owsiki - przyczyny i leczenie

Obecność owsików dotyka zarówno dzieci jak i dorosłych. Owsica jest chorobą pasożytniczą, która niesie za sobą dyskomfort oraz objawy takie jak problemy ze snem, rozdrażnienie, brak koncentracji oraz uporczywy świąd odbytu. Charakterystycznym objawem owsicy jest właśnie świąd w okolicach odbytu, to z reguły właśnie po tych objawach zaczynamy diagnostykę w kierunku obecności owsików w organizmie. 

Czytaj więcej
News
0 comments
238 widoki

Udar cieplny - jak uchronić się przed udarem słonecznym?

Udar cieplny to stan wywołany nadmierną ekspozycją na promieniowanie słoneczne, które prowadzi do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Ryzyko udaru słonecznego wzrasta w okresie letnim, kiedy jesteśmy narażeni na ciągłą ekspozycję. Działanie promieni słonecznych może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Wysoka temperatura, brak nakrycia głowy oraz zbyt niska podaż płynów prowadzi do przegrzania organizmu. 

Czytaj więcej
News
0 comments
249 widoki

Właściwości szałwii

Szałwia lekarska salvia officinalis to roślina o właściwościach leczniczych. Roślina ta jest wykorzystywana w kosmetologii, gastronomii oraz medycynie. Warto wiedzieć, że szałwia jest używane jako środek wspomagający leczenie wielu dolegliwości. Szałwia pochodzi z rejonów śródziemnomorskich oraz Bliskiego Wschodu, obecnie można ją spotkać na całym świecie. Działanie szałwii było już doceniane w starożytności, stosowano ją bowiem na dolegliwości miesiączkowe oraz w leczeniu dny moczanowej.

Czytaj więcej
News
0 comments
347 widoki

Szkarlatyna - objawy i leczenie

Szkarlatyna, inaczej płonica, jest jedną z najczęściej występujących chorób zakaźnych u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Czasami zdarza się, że chorują na nią również dorośli. Szkarlatyna to choroba bakteryjna wywoływana przez paciorkowce z grupy A (Streptococcus pyogenes). Wytwarzają one szereg toksyn, które są przyczyną powstawania objawów towarzyszących szkarlatynie. Płonica pojawia się zazwyczaj w okresie jesienno-zimowym. Dane epidemiologiczne bardzo wyraźnie wskazują, że w ostatnim czasie znacznie wzrosła zachorowalność na wszelkie choroby zakaźne, dotyczy to między innymi szkarlatyny. Wynika to z tego, że w czasie pandemii transmisja wirusów i bakterii była dużo niższa, ponieważ przebywaliśmy w izolacji i nosiliśmy maseczki. 

Czytaj więcej
News
0 comments
799 widoki

Awesome Cosmetics - Wspaniały kosmetyk opóźniający starzenie się skóry

Awesome Cosmetics to Polska marka kosmetyków, która łączy w sobie naturalne składniki oraz innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że nasza skóra wygląda znacznie młodziej. Z myślą o pięknie marka Awesome połączyła wyselekcjonowane składniki aktywne w dużych stężeniach, które mają wpływ na zatrzymanie procesów starzenia się skóry. Kosmetyki Awesome zyskują coraz większą popularność, a wszystko to zawdzięczają efektami, które są widoczne po kilku razach od pierwszego zastosowania. 

Czytaj więcej
News
0 comments
516 widoki

Zapalenie trzustki - przyczyny, leczenie i objawy

Trzustka to narząd w naszym organizmie, który odpowiada za bardzo ważne procesy w naszym ciele. Przede wszystkim odpowiada za metabolizm cukrów, dodatkowo jest potrzebny do wytwarzania enzymów odpowiadających za trawienie białek i tłuszczów. Należy wiedzieć, że trzustka jest niezbędnym narządem, bez którego nie bylibyśmy w stanie funkcjonować. Dlatego tak ważne jest, aby nie dopuścić do powstawania stanu zapalnego trzustki. Co jest przyczyną zapalenia trzustki? Jak postępować w przypadku zapalenia? Jak uniknąć zapalenia trzustki?

Czytaj więcej
News
0 comments
889 widoki

Tłuszczak, jakie są przyczyny powstawania tłuszczaków

Tłuszczak jest guzem niezłośliwym, który pojawia się pojedynczo lub w skupiskach. Zmiany, jakimi są tłuszczaki, nie powodują żadnych dolegliwości bólowych. Skóra wokół zmiany jest nie zmieniona, a sam guz jest bardzo spoisty. Jak leczy się tłuszczaka i czy powoduje on konsekwencje zdrowotne? Czy w przypadku dużych tłuszczaków jest konieczna operacja?

Czytaj więcej
News
0 comments
3071 widoki

Stulejka, jakie są objawy stulejki u dzieci i dorosłych

Stulejka to schorzenie dotykające narządu płciowego u chłopców. Polega na ograniczonej możliwości odprowadzenia napletka do rowka zażołędnego. Taki stan występuje u nowo narodzonych chłopców i jest stanem fizjologicznym, który samoistnie powinien ustąpić. Problem pojawia się, kiedy taki stan utrzymuje się z wiekiem dziecka, wtedy należy wdrożyć leczenie zachowawcze lub operacyjne.

Czytaj więcej
News
0 comments
2011 widoki

Na co pomaga ashwagandha? Jakie działanie ma żeń-szeń indyjski?

Ashwagandha to roślina niezwykle ceniona w dzisiejszych czasach. Jej nazwa pochodzi od “ashwa”, czyli koń, i “gandha”, czyli siła. Posiada też wiele innych nazw: witania ospała, żeń-szeń indyjski, śpioszyn lekarski czy wiśnia zimowa. Już w starożytności wierzono, że przyjmując tę roślinę będziemy mieć końskie zdrowie. Roślina ta była wykorzystywana już dawno w Indiach, skąd pochodzi, w medycynie ajurwedyjskiej

Czytaj więcej
News
0 comments
954 widoki

Afazja - przyczyny, objawy i leczenie

Afazja to całkowita utrata zdolności mowy. Jest spowodowana ograniczonym uszkodzeniem odpowiednich struktur mózgowych, odpowiadających za mechanizm programujących czynności mowy u pacjenta, który opanował już mowę. Uszkodzenie może być częściowe lub całkowite. W anglojęzycznych krajach na częściowe uszkodzenia używa się dodatkowego określenia “dysfazja”.

Czytaj więcej
News
0 comments
2002 widoki

Małpia ospa- zagrożenie na skale światową?

W 2022 roku w Polsce wykryto 173 przypadki zachorowania na małpią ospę. Dotychczas małpia ospa była obecna jedynie w krajach afrykańskich. Było to związane z przenoszeniem wirusa MPXV, który jest obecny u afrykańskich gryzoni. W innych krajach pojawiały się sporadyczne zachorowania, które nie stanowiły ognisk zachorowań. W Afryce choroba ta występuje lokalnie od 2016 roku.

Czytaj więcej
News
0 comments
500 widoki

Gronkowiec - leczenie, objawy i diagnostyka

Gronkowiec to rodzaj bakterii, który u większości osób stanowi element naturalnie występującej flory bakteryjnej. W organizmie, który posiada sprzyjające warunki do rozwoju tej bakterii, może doprowadzić do poważnych infekcji. Gronkowiec jest bakterią, która w większości przypadków jest odporna na działanie antybiotyków. Dlatego też jest uznawany za zagrożenie dla ludzkiego organizmu. 

Czytaj więcej
News
0 comments
8154 widoki

Objawy arytmii i sposoby leczenia

Arytmia serca to najprościej mówiąc zaburzenia rytmu polegające na przyspieszeniu, zwolnieniu i nieregularności w funkcjonowaniu. Arytmia w większości przypadków jest wynikiem choroby zastawek lub mięśnia sercowego. Jak objawia się arytmia? Jakie skutki ze sobą niesie? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć.

Czytaj więcej
News
0 comments
958 widoki

Ziele świetlika - właściwości i zastosowanie

Ziele świetlika zostało odkryte przez francuskiego naukowca René Antoine Ferchault de Réaumur w XVIII wieku. W swoich badaniach zauważył on, że świetliki emitują światło bez wydzielania ciepła i zaczął badać ten fenomen. Dzięki temu odkryciu świetliki stały się przedmiotem zainteresowania wielu naukowców, a ich bioluminescencja wykorzystywana jest dzisiaj w wielu dziedzinach, takich jak biologia molekularna, medycyna czy ochrona środowiska.Obecnie jest głównie znane z zastosowania podczas problemów z oczami. Od lat wykorzystuje się tę roślinę do wspomagania leczenia zapalenia spojówek i jęczmienia. Ziele świetlika jest wykorzystywane również w kosmetykach i posiada ogromny wpływ na skórę. Na co jeszcze działa ta roślina?

Czytaj więcej
News
0 comments
474 widoki

Antybiotykoterapia - jak wpływa na organizm?

Pierwszy antybiotyk został odkryty przez Alexandra Fleminga, brytyjskiego bakteriologa, w 1928 roku. Fleming zauważył, że bakterie na jednej z kultur w laboratorium zaczęły umierać, ponieważ przypadkowo zanieczyszczyła się pleśnią Penicillium notatum. Fleming wyizolował substancję z pleśni, którą nazwał penicyliną, i zauważył, że wykazywała ona właściwości antybakteryjne. Penicylina stała się pierwszym antybiotykiem, który był powszechnie używany w medycynie i uruchomiła wiele dalszych badań i odkryć w dziedzinie chemioterapii.

Czytaj więcej
News
0 comments
2170 widoki
Product added to compare.