Filtry do ciała

kosmetyki, ochrona przeciwsłoneczna, ciało, aptekapapaya.pl
Pharmaceris S Sun...
Dostępny
Filtry

Pharmaceris S Sun Bezpieczny krem ochronny Spf 50, 50 ml

50,29 zł
 Wskazania: Do codziennej ochrony, szczególnie delikatnej skóry dzieci i niemowląt przed intensywnym nasłonecznieniem i czynnikami zewnętrznymi Rekomendowany również dla skóry atopowej, nadwrażliwej, podatnej na alergię na promieniowanie słoneczne oraz filtry chemiczne
Pharmaceris S Sun Balsam...
Dostępny
Filtry

Pharmaceris S Sun Balsam hydrolipidowy Spf 50+, 150 ml

59,83 zł
 Wskazania: Do codziennej ochrony, szczególnie delikatnej skóry dzieci i niemowląt przed intensywnym nasłonecznieniem i czynnikami zewnętrznymi Rekomendowany również dla skóry atopowej, nadwrażliwej, podatnej na alergię na promieniowanie słoneczne oraz filtry chemiczne
Pokazano 1-24 z 68 pozycji

Ochrona przeciwsłoneczna ciała, ochronny balsam z filtrem

Ochrona przeciwsłoneczna ciała wydłuża nam okres bezpiecznego przebywania w piękne letnie dni na słońcu. Dlatego nie możemy zapominać o tym w okresie letnim, gdy wystawiamy nasze ciało na szkodliwe działanie promieni UV. To właśnie ochrona przeciwsłoneczna ciała sprawia, że możemy cieszyć się błogim odpoczynkiem na słońcu, nie martwiąc się o bolesne oparzenia słoneczne czy schodzącą skórę. Krem z filtrem do ciała to podstawa codziennej pielęgnacji skóry.

Ochrona ciała przed słońcem, kosmetyki z filtrem

Słuchając opinii dermatologów, dowiadujemy się, że najskuteczniejsza ochrona ciała przed słońcem to unikanie słońca, co nie zawsze jest możliwe lub stosowanie odpowiedniego kosmetyku z filtrami UV o szerokim spektrum działania. Produkty te są znakomitą tarczą, która zabezpieczy naszą skórę przed nieprzyjemnymi powikłaniami. Zapewne każdy chciałby mieć piękną i zdrową opaleniznę, która nie będzie przyspieszała naszego starzenia skóry czy powodowała ryzyka wystąpienia alergii a w późniejszym etapie nawet czerniaka. Kosmetyki do opalania ciała występują w różnych formach jak emulsje, kremy, olejki, mleczka i balsamy. Każdy może wybrać postać kosmetyku do ochrony ciała przed słońcem, którą najbardziej preferuje. Niezależnie jaki produkt przeciwsłoneczny wybierzemy, musimy pamiętać, by zaaplikować go minimum 30 minut przed ekspozycją na słońce i powtarzać aplikację co 2-3 godziny lub po kąpielach słonecznych. Preparaty przeciwsłoneczne zawierają różne rodzaje filtrów jak chemiczne (syntetyczne) i mineralne (fizyczne) lub mieszane. Wysokość filtrów natomiast oznaczane jest za pomocą skrótu SPF czyli (Sun Protection Factor) i jest to współczynnik, który podaje nam o ile więcej czasu możemy spędzić na słońcu stosując filtr, zanim pojawi się zaczerwienienie na skórze w porównaniu do czasu bycia na słońcu bez stosowania kosmetyku z filtrem. Jego wartość przedstawiona jest za pomocą liczb. Dlatego im wyższy wskaźnik SPF, tym lepsze zabezpieczenie przed słońcem. np. SPF 30 oznacza, że na słońcu z tą ochroną możemy przebywać 30 razy więcej czasu do momentu zrumienienia się skóry, niż bez jego użycia. 

Stopnie ochrony ciała przed słońcem

  • ochrona ciała przed słońcem niska - od 6 SPF do 10 SPF
  • ochrona ciała przed słońcem średnia - od 15 SPF do 25 SPF
  • ochrona ciała przed słońcem wysoka - od 30 SPF do 50 SPF 

Dobry filtr do ciała, krem z filtrem przeciwsłonecznym

Dobry filtr do ciała uzależniony jest od rodzaju naszej skóry. Jeśli mamy skórę wrażliwą, suchą i delikatną powinniśmy wybierać filtry mineralne, które są najlepiej przez nią tolerowane. W przypadku skóry dojrzałej lub z tendencją do przebarwień, warto zastosować filtry mieszane. Dla skóry trądzikowej warto stosować filtry chemiczne, które są lekkie i wtapiają się w skórę a przy tym nie brudzą ubrań. Ponadto filtr powinien zawierać wysokie SPF i chronić skórę przed promieniami UVA i UVB.

Przeciwsłoneczne kremy do ciała z apteki

Preparaty przeciwsłoneczne z apteki, to najlepszy wybór dla osób, które chcą zabezpieczyć swoje ciało przed promieniowaniem UV. Produkty dostępne w naszej aptece Papaya pielęgnują skórę, nawilżają oraz mogą być stosowane przez osoby ze skłonnością do alergii czy atopii. Posiadają delikatne formuły i nie powodują powstawania zaskórników. Mamy dostępność kosmetyków wielu topowych marek jak La Roche, Lirene, Iwostin, Vichy oraz Emolium i Pharmaceris. Dlatego warto przyjrzeć się ofercie i wybrać odpowiednie kosmetyki przeciwsłoneczne z apteki dla swoich bliskich.

Warto pamiętać, że rozsądne korzystanie z promieni słonecznych wpływa na zwiększenie syntezy witaminy D i powstawanie hormonu szczęścia, czyli endorfiny. 

Product added to compare.