Leki na nadciśnienie

Asparaginian CardioDuo,...
Dostępny
Magnez

Asparaginian CardioDuo, tabletki, 50 szt

11,66 zł
Wskazania: Uzupełnienie diety w potas, magnez, żelazo i witaminy Skurcze mięśni Stany zwiększonego wysiłku fizycznego Stany zmęczenia i znużenia
Cardiomin, kapsułki, 60szt
Brak na stanie
Serce i krążenie

Cardiomin, kapsułki, 60szt

38,21 zł
Wskazania: Wspomagająco w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi Zmęczenie, znużenie Stres oksydacyjny Wspierająco w funkcjonowaniu serca
Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Leki i tabletki na nadciśnienie, leki i suplementy w tabletkach dostępne bez recepty

Nadciśnienie jest uważane za chorobe cywilizacyjną. Szacuje się, że aż 9 milionów dorosłych ludzi choruje na nadciśnienie. Nadciśnienie tętnicze występuje z różnych przyczyn. Często uważa się, że mało aktywny tryb życia, zła dieta, środki antykoncepcyjne, nadużywanie alkoholu czy palenie papierosów jest główną przyczyną wysokiego ciśnienia. Objawy nadciśnienia tętniczego to między innymi zmęczenie, ucisk w głowie lub klatce piersiowej, krwotoki z nosa, bóle głowy i ciągły niepokój. Zbyt wysokie ciśnienie jest niebezpieczne dla zdrowia. Może prowadzić do zaburzeń w funkcjonowaniu oczu, serca, naczyń krwionośnych co może prowadzić do udaru, zawału czy niewydolności serca. Leczenie farmakologiczne wdrożone w dość wczesnym etapie zapobiega konsekwencjom zdrowotnym. Istnieje wiele preparatów, które wpływa na prawidłowe ciśnienie krwi. Należy pamiętać, że przyjmując preparaty zarówno te na receptę jak i bez, należy wykonywać pomiary ciśnienia tętniczego, wartość ciśnienia nie powinna przekraczać 120/80. Co pomaga obniżyć ciśnienie? Na obniżenie ciśnienia ma ogromny wpływ potas, który znajdziemy w wielu warzywach i owocach. Jednymi z nich są pomidory, arbuzy, bataty, buraki czy banany. Dodatkowo na obniżenie ciśnienia wpływa ruch. Aktywność fizyczna wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Zła wartość ciśnienia krwi powinna być powodem do niepokoju i sygnałem, że trzeba się udać do lekarza.

Preparaty na nadciśnienie dostępne bez recepty, jak wygląda leczenie farmakologiczne

Przyjmowanie leków na nadciśnienie powinno być konsultowane z lekarzem, leki na nadciśnienie bez recepty zawierają w swoim składzie naturalne składniki takie jak wyciąg z ruszczyka, kasztanowca, głóg, serdecznik i potas. Wszystkie te składniki wpływają na poprawę funkcjonowania układu krwionośnego, a co za tym idzie, odpowiadają za obniżenie ciśnienia tętniczego. Aktywny tryb życia zmniejsza ciśnienie tętnicze, dodatkowo wprowadzenie odpowiedniej diety również może przyczynić się do prawidłowej wartości ciśnienia tętniczego.

Które preparaty obniżające ciśnienie krwi wybrać?

Leki na ciśnienie dostępne bez recepty, które znajdziemy w tej kategorii to Medargin, Aspargin, Omega 3, preparaty z głogiem. Na nadciśnienie warto przyjmować leki zawierające potas i magnez. Odpowiednia gospodarka elektrolitowa przyczynia się do odpowiedniego ciśnienia. Preparaty na nadciśnienie powinny być przyjmowane pod okiem specjalisty nie powinniśmy w żadnym wypadku przyjmować ich na własną rękę. Leki na obniżenie ciśnienia bez recepty mogą przyczynić się do zbyt dużego obniżenia ciśnienia tętniczego, dlatego zawsze konsultuj swoje wybory leków z lekarzem lub farmaceutą.

Przyczyny nadciśnienia tętniczego, jakie są objawy nadciśnienia tętniczego

Podwyższone ciśnienie tętnicze wynika przede wszystkim ze złego trybu życia. Badania dowodzą, że podwyższone ciśnienie krwi jest wynikiem złej diety, palenia papierosów, nadużywania alkoholu oraz zbyt małej aktywności fizycznej. Wysokie ciśnienie krwi jest zagrożeniem zdrowia i życia, dlatego tak ważne jest, aby regularnie wykonywać pomiary ciśnienia krwi w celu szybkiego wprowadzenia leczenia. U osób ze sporadycznym wzrostem ciśnienia krwi sprawdzą się suplementy na nadciśnienie lub zioła, które skutecznie je obniżą. Profilaktyka nadciśnienia tętniczego jest bardzo ważna, dlatego u osób z tendencją do pojawienia się nadciśnienia powinniśmy wykonywać częste pomiary.

Product added to compare.