Lokomocja, biegunka i wymioty

Enterol 250 mg, kapsułki, 20 szt
Enterol 250 mg, kapsułki, 10 szt
Acidolac, kapusłki, 10 szt
Laremid, tabletki 2 mg, 20 szt
Aviomarin, tabletki 50 mg, 10 szt
Orsalit drink, płyn o smak truskawkowym 200 ml, 1 szt.
Nifuroksazyd Gedeon 200 mg, kapsułki, 12 szt
Aviomarin, tabletki, 5szt
Lokomotiv, pastylki do ssania, 6 szt
Enterol 250 mg, saszetki, 10 szt
Lokomotiv, syrop, 130 ml
Activlab Pharma ElectroVit Senior, tabletki, 20szt
Stoperan, 2 mg, kapsułki twarde, 18 szt.
Lacidofil, kapsułki, 20 szt
Stoperan, 2 mg, kapsułki twarde, 8 szt.
Zdrovit Litorsal, tabletki musujące, 24 szt
Ibesan, kapsułki miękkie, 30 szt.
Smecta, saszetki, 10 szt
Lokomarin, tabletki, 15 szt
Acidolit, saszetki o smaku jabłkowym, 10 szt
Orsalit dla dzieci, saszetki o smaku malinowym, 10 szt
Aviomarin Natural, tabletki, 10 szt
Nifuroksazyd Gedeon 100 mg, tabletki, 24 szt
Orsalit dla dorosłych, saszetki, 10 szt
Ibesan Maślan, kapsułki, 60 szt
Imodium Instant, tabletki, 12 szt
Acidolit, saszetki o smaku maliny, 10 szt
ElectroVit, Activlab Pharma, smak limonka, tabletki musujące,20szt.
Intesta, kapsułki, 60 szt
Lokomocja, biegunka i wymioty
Lokomocja biegunka, wymioty to kategoria zawierająca leki na chorobę lokomocyjną, preparaty przeciwbiegunkowe oraz leki stosowane podczas wymiotów. Dodatkowo w tym dziale znajdziesz preparaty elektrolitowe, które uzupełniają składniki odżywcze podczas ryzyka odwodnienia.
Lokomocja
Lokomocja jest chorobą, która pojawia się w momencie przemieszczania się środkami transportu. Objawia się bólem brzucha, nudnościami i wymiotami. Osoby dorosłe jak i dzieci są narażone na występowanie tych dolegliwości. Lekiem na lokomocję, który jest jednym z bardziej znanych jest Aviomarin, który skutecznie łagodzi wyżej wymienione dolegliwości. Jest on jednak odpowiedni dla dzieci powyżej 6 roku życia. Dla maluchów poniżej tego wieku zaleca się środki lokomocji na bazie naturalnych wyciągów. Wyciąg z imbiru skutecznie hamuje chęć wymiotowania u dzieci.
Biegunka
Biegunka jest dolegliwością pojawiającą się najczęściej w przebiegu wirusowych chorób układu pokarmowego. Leki na biegunkę zawierają w swoim składzie substancje czynne takie jak białczan taniny, diosmektyt, chlorowodorek loperamidu. Działanie leków przeciwbiegunkowych opiera się na wiązaniu wirusów i bakterii umożliwiając ich szybkie wydalenie. Lek na biegunkę można stosować zarówno u dzieci jaki dorosłych.
Wymioty
Wymioty są spowodowane najczęściej zatruciem pokarmowym, chorobą lokomocyjną lub grypą żołądkową. W przypadku wymiotów powstałych na skutek zatrucia lub grypy stosuje się również leki takie jak smecta, laremid czy węgiel. Pomagają usuwać przyczyny powstawania problemu.
Elektrolity przy biegunce i wymiotach
Elektrolity to suplementy diety odpowiednie do stosowania podczas wymiotów i biegunek. Uzupełniają organizm w składniki odżywcze i wspierają gospodarkę wodno-elektrolitową. Podczas wystąpienia długotrwałej biegunki i wymiotów nasz organizm jest narażony na zmniejszenie ilości płynów w organizmie dlatego należy uzupełniać minerały i witaminy w postaci dostępnych w aptece elektrolitów.
Probiotyki podczas biegunki i wymiotów
Podczas dolegliwości występujących w przebiegu grypy żołądkowej zaleca się również przyjmowanie probiotyków, które wspierają funkcjonowanie układu pokarmowego. Stosowanie tych preparatów przyspiesza powrót do zdrowia. Wspomaga prawidłowe procesy trawienne i zapobiega zaburzeniom flory bakteryjnej.
Leki na biegunkę i wymioty z apteki
Apteka to odpowiednie miejsce gdzie kupisz leki dostępne bez recepty w przypadku występowania biegunki i wymiotów. Szybkie podanie elektrolitów oraz leków przeciwbiegunkowych i przeciwwymiotnych zapobiega odwodnieniu, dlatego ważne jest aby jak najszybciej wyeliminować czynnik wywołujący chorobę. Można również sięgać po leki rozkurczowe jeśli odczuwamy bolesne skurczę brzucha.
Jak postępować podczas wymiotów i biegunki?
Przede wszystkim najważniejsze jest podawanie dużej ilości płynów. Ważne aby płyny były podawane w małych ilościach ale często. Dodatkowo zadbać o dietę lekkostrawną i odpoczynek. Podczas dolegliwości żołądkowych można również sięgać po zioła o działaniu przeciwzapalnym.
Wymioty i biegunki szczególnie te długotrwałe mogą nieść ryzyko zagrożenia zdrowia lub nawet życia. Dlatego nie należy lekceważyć długotrwałych objawów. W przypadku braku poprawy po lekach ogólnodostępnych należy udać się do lekarza.