Lokomocja, biegunka i wymioty

Bez recepty, lokomocja biegunki i wymioty, aptekapapaya.pl
Enterol 250 mg, kapsułki,...
Dostępny
Biegunka

Enterol 250 mg, kapsułki, 10 szt

23,96 zł
Wskazania: Trawienie Biegunka Odbudowa flory bakteryjnej W zapobieganiu biegunkom poantybiotykowym W nawracającej biegunce ostra biegunka infekcyjna w zapobieganiu biegunkom podróżnych
Pokazano 1-24 z 101 pozycji

Lokomocja, biegunka i wymioty

Lokomocja biegunka, wymioty to kategoria zawierająca leki na chorobę lokomocyjną, preparaty przeciwbiegunkowe oraz leki stosowane podczas wymiotów. Dodatkowo w tym dziale znajdziesz preparaty elektrolitowe, które uzupełniają składniki odżywcze podczas ryzyka odwodnienia. 

Lokomocja

Lokomocja jest chorobą, która pojawia się w momencie przemieszczania się środkami transportu. Objawia się bólem brzucha, nudnościami i wymiotami. Osoby dorosłe jak i dzieci są narażone na występowanie tych dolegliwości. Lekiem na lokomocję, który jest jednym z bardziej znanych jest Aviomarin, który skutecznie łagodzi wyżej wymienione dolegliwości. Jest on jednak odpowiedni dla dzieci powyżej 6 roku życia. Dla maluchów poniżej tego wieku zaleca się środki lokomocji na bazie naturalnych wyciągów. Wyciąg z imbiru skutecznie hamuje chęć wymiotowania u dzieci. 

Biegunka

Biegunka jest dolegliwością pojawiającą się najczęściej w przebiegu wirusowych chorób układu pokarmowego. Leki na biegunkę zawierają w swoim składzie substancje czynne takie jak białczan taniny, diosmektyt, chlorowodorek loperamidu. Działanie leków przeciwbiegunkowych opiera się na wiązaniu wirusów i bakterii umożliwiając ich szybkie wydalenie. Lek na biegunkę można stosować zarówno u dzieci jaki dorosłych.

Wymioty

Wymioty są spowodowane najczęściej zatruciem pokarmowym, chorobą lokomocyjną lub grypą żołądkową. W przypadku wymiotów powstałych na skutek zatrucia lub grypy stosuje się również leki takie jak smecta, laremid czy węgiel. Pomagają usuwać przyczyny powstawania problemu. 

Elektrolity przy biegunce i wymiotach

Elektrolity to suplementy diety odpowiednie do stosowania podczas wymiotów i biegunek. Uzupełniają organizm w składniki odżywcze i wspierają gospodarkę wodno-elektrolitową. Podczas wystąpienia długotrwałej biegunki i wymiotów nasz organizm jest narażony na zmniejszenie ilości płynów w organizmie dlatego należy uzupełniać minerały i witaminy w postaci dostępnych w aptece elektrolitów. 

Probiotyki podczas biegunki i wymiotów

Podczas dolegliwości występujących w przebiegu grypy żołądkowej zaleca się również przyjmowanie probiotyków, które wspierają funkcjonowanie układu pokarmowego. Stosowanie tych preparatów przyspiesza powrót do zdrowia. Wspomaga prawidłowe procesy trawienne i zapobiega zaburzeniom flory bakteryjnej. 

Leki na biegunkę i wymioty z apteki

Apteka to odpowiednie miejsce gdzie kupisz leki dostępne bez recepty w przypadku występowania biegunki i wymiotów. Szybkie podanie elektrolitów oraz leków przeciwbiegunkowych i przeciwwymiotnych zapobiega odwodnieniu, dlatego ważne jest aby jak najszybciej wyeliminować czynnik wywołujący chorobę. Można również sięgać po leki rozkurczowe jeśli odczuwamy bolesne skurczę brzucha. 

Jak postępować podczas wymiotów i biegunki?

Przede wszystkim najważniejsze jest podawanie dużej ilości płynów. Ważne aby płyny były podawane w małych ilościach ale często. Dodatkowo zadbać o dietę lekkostrawną i odpoczynek. Podczas dolegliwości żołądkowych można również sięgać po zioła o działaniu przeciwzapalnym. 

Wymioty i biegunki szczególnie te długotrwałe mogą nieść ryzyko zagrożenia zdrowia lub nawet życia. Dlatego nie należy lekceważyć długotrwałych objawów. W przypadku braku poprawy po lekach ogólnodostępnych należy udać się do lekarza.

Choroba lokomocyjna – jak pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości podczas podróży?

Choroba lokomocyjna to stan, który występuje, gdy oczy informują mózg, że się poruszasz, ale ucho wewnętrzne nie nadąża za tą informacją. Może ona dotyczyć zarówno dzieci, jak i dorosłych, i jest zwykle spowodowana podróżą w pojeździe, takim jak pociąg lub samochód. Choroba lokomocyjna dotyka ponad 40% dorosłych i 80% dzieci w pewnym momencie ich życia. Jest bardziej powszechna wśród osób, które mają migreny lub inne zaburzenia neurologiczne, takie jak epilepsja, stwardnienie rozsiane i choroba Parkinsona.
Oprócz nudności i wymiotów wiele osób doświadcza bólu głowy, zmęczenia i ogólnego złego samopoczucia podczas podróży. Inne objawy, jakich doświadcza się podczas choroby lokomocyjnej, to zimne poty, bladość i nadmierne ślinienie się. Większość przypadków choroby lokomocyjnej ustępuje w ciągu 24 godzin po zakończeniu ekspozycji na bodziec wywołujący lub po zastosowaniu odpowiedniego leku na chorobę lokomocyjną.
Choroba lokomocyjna może dotknąć ludzi w każdym wieku, ale ma tendencję do wpływania na dzieci bardziej niż na dorosłych. Przyczyny choroby lokomocyjnej nie są do końca poznane. Zaobserwowano jednak, że układ przedsionkowy (ucho wewnętrzne) odgrywa ważną rolę w chorobie lokomocyjnej. Układ przedsionkowy jest odpowiedzialny za równowagę. Ucho wewnętrzne zawiera dwa kanały półkoliste i trzy narządy otolitowe. Narządy te wykrywają ruchy głowy i zmiany położenia, i wysyłają sygnały do mózgu drogami nerwowymi zwanymi nerwami przedsionkowymi.
Mózg interpretuje te sygnały jako informacje o położeniu ciała w stosunku do otaczającego środowiska. Gdy proces ten zostaje zakłócony przez zmianę pozycji lub ruch, może to wywołać niepożądane skutki, takie jak nudności, wymioty lub zawroty głowy. Choroba lokomocyjna występuje, gdy sygnały te nie pokrywają się z tym, co widzisz lub tym, co spodziewasz się czuć.

Zatrucie pokarmowe a biegunka – sposoby na biegunkę

Biegunka jest powodem znacznego odsetka wszystkich wizyt u lekarza. Główne przyczyny biegunki to zatrucia pokarmowe, alergie pokarmowe, infekcje wirusowe i zakażenia bakteryjne. Biegunka jest również objawem choroby zapalnej jelit (IBD), celiakii i zespołu jelita drażliwego (IBS).
Biegunka pojawia się, gdy dochodzi do zwiększenia ilości wody w jelicie, co prowadzi do jego rozmiękczenia. Nadmiar wody następnie jest wydalany z organizmu w postaci bardzo płynnego stolca. Często pojawiają się kurczowe bóle brzucha. Wyróżnia się kilka rodzajów biegunki: ostrą, przewlekłą, zakaźną i czynnościową. Biegunka ostra trwa krócej niż 7 dni, przewlekła – dłużej niż 2 tygodnie. Biegunka zakaźna jest spowodowana przez wirusy lub bakterie, które zakażają przewód pokarmowy. Biegunka czynnościowa może być spowodowana nietolerancją laktozy lub wrażliwością na produkty zawierające gluten (celiakia).
Choroby biegunkowe leczy się za pomocą leków przeznaczonych wyłącznie do leczenia objawowego: środki przeciwbiegunkowe mogą pomóc złagodzić objawy, takie jak nudności, wymioty i ostry ból brzucha, ale nie leczą podstawowej przyczyny.
Podczas biegunki tracimy wodę i elektrolity – warto uzupełniać ich poziom, gdyż odwodnienie organizmu jest niebezpieczne, szczególnie u dzieci i osób starszych.

Leczenie wymiotów – jak zniwelować nieprzyjemne dolegliwości?

Wymioty są najczęstszym objawem ostrej choroby zakaźnej, ale występują również w wielu innych sytuacjach. Jest to naturalna reakcja, która pomaga wydalić toksyny z organizmu i usunąć je z żołądka. Jednak wymioty mogą być również spowodowane przez wiele innych czynników i warunków.
Leki przeciwwymiotne to leki, które pomagają powstrzymać wymioty. Działają one poprzez blokowanie działania substancji chemicznych, które powodują nudności, dzięki czemu czujesz się lepiej. Są one stosowane w leczeniu nudności i wymiotów spowodowanych przez wiele różnych stanów, w tym chorobę lokomocyjną czy chemioterapię nowotworów.
W niektórych przypadkach leki przeciwwymiotne są stosowane w celu zapobiegania nudnościom i wymiotom po operacji lub zabiegach medycznych.
Najczęściej stosowanymi lekami przeciwwymiotnymi są:
antagoniści dopaminy,
antagoniści serotoniny,
leki przeciwcholinergiczne,
leki przeciwhistaminowe.

Product added to compare.