Lokomocja, biegunka i wymioty

Bez recepty, lokomocja biegunki i wymioty, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-30 z 85 pozycji

Lokomocja, biegunka i wymioty

Lokomocja biegunka, wymioty to kategoria zawierająca leki na chorobę lokomocyjną, preparaty przeciwbiegunkowe oraz leki stosowane podczas wymiotów. Dodatkowo w tym dziale znajdziesz preparaty elektrolitowe, które uzupełniają składniki odżywcze podczas ryzyka odwodnienia. 

Lokomocja

Lokomocja jest chorobą, która pojawia się w momencie przemieszczania się środkami transportu. Objawia się bólem brzucha, nudnościami i wymiotami. Osoby dorosłe jak i dzieci są narażone na występowanie tych dolegliwości. Lekiem na lokomocję, który jest jednym z bardziej znanych jest Aviomarin, który skutecznie łagodzi wyżej wymienione dolegliwości. Jest on jednak odpowiedni dla dzieci powyżej 6 roku życia. Dla maluchów poniżej tego wieku zaleca się środki lokomocji na bazie naturalnych wyciągów. Wyciąg z imbiru skutecznie hamuje chęć wymiotowania u dzieci. 

Biegunka

Biegunka jest dolegliwością pojawiającą się najczęściej w przebiegu wirusowych chorób układu pokarmowego. Leki na biegunkę zawierają w swoim składzie substancje czynne takie jak białczan taniny, diosmektyt, chlorowodorek loperamidu. Działanie leków przeciwbiegunkowych opiera się na wiązaniu wirusów i bakterii umożliwiając ich szybkie wydalenie. Lek na biegunkę można stosować zarówno u dzieci jaki dorosłych.

Wymioty

Wymioty są spowodowane najczęściej zatruciem pokarmowym, chorobą lokomocyjną lub grypą żołądkową. W przypadku wymiotów powstałych na skutek zatrucia lub grypy stosuje się również leki takie jak smecta, laremid czy węgiel. Pomagają usuwać przyczyny powstawania problemu. 

Elektrolity przy biegunce i wymiotach

Elektrolity to suplementy diety odpowiednie do stosowania podczas wymiotów i biegunek. Uzupełniają organizm w składniki odżywcze i wspierają gospodarkę wodno-elektrolitową. Podczas wystąpienia długotrwałej biegunki i wymiotów nasz organizm jest narażony na zmniejszenie ilości płynów w organizmie dlatego należy uzupełniać minerały i witaminy w postaci dostępnych w aptece elektrolitów. 

Probiotyki podczas biegunki i wymiotów

Podczas dolegliwości występujących w przebiegu grypy żołądkowej zaleca się również przyjmowanie probiotyków, które wspierają funkcjonowanie układu pokarmowego. Stosowanie tych preparatów przyspiesza powrót do zdrowia. Wspomaga prawidłowe procesy trawienne i zapobiega zaburzeniom flory bakteryjnej. 

Leki na biegunkę i wymioty z apteki

Apteka to odpowiednie miejsce gdzie kupisz leki dostępne bez recepty w przypadku występowania biegunki i wymiotów. Szybkie podanie elektrolitów oraz leków przeciwbiegunkowych i przeciwwymiotnych zapobiega odwodnieniu, dlatego ważne jest aby jak najszybciej wyeliminować czynnik wywołujący chorobę. Można również sięgać po leki rozkurczowe jeśli odczuwamy bolesne skurczę brzucha. 

Jak postępować podczas wymiotów i biegunki?

Przede wszystkim najważniejsze jest podawanie dużej ilości płynów. Ważne aby płyny były podawane w małych ilościach ale często. Dodatkowo zadbać o dietę lekkostrawną i odpoczynek. Podczas dolegliwości żołądkowych można również sięgać po zioła o działaniu przeciwzapalnym. 

Wymioty i biegunki szczególnie te długotrwałe mogą nieść ryzyko zagrożenia zdrowia lub nawet życia. Dlatego nie należy lekceważyć długotrwałych objawów. W przypadku braku poprawy po lekach ogólnodostępnych należy udać się do lekarza.

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 49,00 zł

Produkt dodany do ulubionych