Żylaki

Bez recepty, żylaki, aptekapapaya.pl
Rostil, tabletki 0,25 g, 30...
Dostępny
Serce i krążenie

Rostil, tabletki 0,25 g, 30 szt

10,61 zł
 Wskazania: Leczenie niewydolności krążenia żylnego dolnych: ból, kurcze , mrowienie, obrzęk, zmiany skórne na tle zastoju krwi.
Rostil Max, tabletki, 30szt
Dostępny
Żylaki

Rostil Max, tabletki, 30szt

20,31 zł
Wskazania: Leczenie niewydolności krążenia żylnego kończyn dolnych Uczucie ciężkości nóg, bóle i skurcze, zmiany skórne wywołane zastojem krwi Hemoroidy Krążenie żylne
Hirudoid, żel, 40 g
Dostępny
Obrzęk i kontuzja

Hirudoid, żel, 40 g

21,73 zł
  Wskazania: Stłuczenia Siniaki Uraz Krwiaki Żylaki Obrzęk
Hirudoid, maść, 40 g
Dostępny
Obrzęk i kontuzja

Hirudoid, maść, 40 g

21,38 zł
  Wskazania: Stłuczenia Siniaki Uraz Krwiaki Żylaki Obrzęk
Aescin, żel, 40 g
Dostępny
Żylaki

Aescin, żel, 40 g

21,36 zł
Wskazania: Stłuczenia, skręcenia; Miejscowe stany zapalne; Zapalenie żył kończyn dolnych; Krwiaki i obrzęki po zabiegach chirurgicznych oraz po urazach;
Aescin 20 mg, tabletki...
Dostępny
Żylaki

Aescin 20 mg, tabletki powlekane, 30 szt

17,89 zł
Wskazania: Przewlekła niewydolność żylna Żylaki kończyn dolnych Żylaki odbytu Zapalenie żył kończyn dolnych Profilaktyka i leczenie krwiaków i obrzęków pooperacyjnych i pourazowych
Pokazano 1-24 z 73 pozycji

Żylaki

Żylaki to efekt niewydolności żylnej, który obejmuje najczęściej kończyny dolne. Widoczne są przez skórę i wyglądają jak pokręcone, poszerzone i wydłużone żyły. Zazwyczaj żylakom towarzyszą uwypuklenia. Przypadłość ta w większości dotyczy żył powierzchniowych, sporadycznie głębokich. Żylaki występują, gdy głębiej położone żyły są przeciążone, co prowadzi do cofania się krwi do naczyń powierzchniowych, które nie są przystosowane do przemieszczania się jej w większej ilości. Żylaki to choroba, której nie powinno się lekceważyć, ponieważ jest to nie tylko problem estetyczny ale także zdrowotny. Podstawowym badaniem, które pokaże w jakim stanie są nasze żyły jest usg doppler.

Przyczyny żylaków kończyn dolnych

Przyczyny żylaków kończyn dolnych mogą być różne. Jedną z przyczyn powstawania żylaków mogą być uwarunkowania genetyczne, drugą zaś zły tryb życia. Ryzyko występowania tego schorzenia wzrasta wraz wiekiem, jest to choroba, która atakuje naczynia żylne i może prowadzić do zaburzeń krążenia krwi. Do głównych przyczyn występowania żylaków zaliczamy:

 • wrodzona (żylaki pierwotne) lub nabyta (żylaki wtórne) niewydolność zastawek żylnych,
 • predyspozycje genetyczne,
 • wiek,
 • długie przebywanie w pozycji siedzącej lub stojącej,
 • brak ruchu fizycznego,
 • palenie papierosów,
 • przebyta choroba zakrzepicy żylnej,
 • nadmierna waga ciała,
 • zła dieta,
 • zaburzenia hormonalne, antykoncepcja doustna, 
 • noszenie obcisłych skarpet, podkolanówek.

Żylaki objawy, jakie są objawy żylaków nóg?

Zaburzona elastyczność naczyń krwionośnych, która skutkuje występowaniem żylaków objawia się uczuciem ciężkości kończyn, pacjenci skarżą się na obrzęki nóg oraz trudności w poruszaniu się. Podsumowując, objawy, które towarzyszą żylakom to:

 • poszerzone żyły widoczne na skórze;
 • uczucie ciężkości nóg lub obrzęk;
 • przy długim staniu, piekący lub tępy ból;
 • swędzenie nóg, mrowienie;
 • kurcze mięśni nóg.

Co na żylaki? Które preparaty na żylaki wybrać?

Współczesna medycyna oferuje na żylaki szeroki wachlarz suplementów, maści oraz zabiegów takich jak; leczenie za pomocą laserów, operacje chirurgiczne, kompresjoterapia, mikroskleroterapia, echoskleroterapia, obliteracja mechano-chemiczna. Leki na żylaki bez recepty wspomagają proces zwiększenia elastyczności naczyń krwionośnych, a co za tym idzie zmniejszenia obrzęku. Leczenie zachowawcze żylaków ogranicza ryzyko leczenia operacyjnego. Jeśli masz tendencję do występowania tego schorzenia ważna jest profilaktyka żylaków. Częste badania i wspomaganie żył za pomocą środków farmakologicznych pomaga zmniejszyć występowanie powikłań takich jak zakrzepica naczyń żylnych oraz objawy niewydolności żylnej.

Suplementy na żylaki, czy tabletki na żylaki nóg są skuteczne?

W aptece Papaya można znaleźć szeroki wybór suplementów i leków na żylaki wielu renomowanych firm. Warto sięgnąć po suplementy na żylaki w formie kapsułki czy tabletki oraz płynu, aby złagodzić ból, który wywołują. Zawierają one substancje czynne, które usprawniają krążenie, niwelują uczucie ciężkości i obrzeku nóg oraz zwiększają wytrzymałość i napięcie naczyń włosowatych. Na naszych wirtualnych półkach znajdziecie na żylaki takie produkty jak np.; aflavic, aescin, cyclo 3 forte, cyclovena, detramax, dih, dobenox, esceven, phlebodia, sapoven T, venescin, venoruton, intractum hippocastani i wiele innych. Zapobieganie żylakom za pomocą środków farmakologicznych pomaga uchronić się przed operacją. Wspomaganie żył za pomocą tabletek, kapsułek czy pończochy przeciwżylakowe wpływają na poprawę naczyń krwionośnych     

Maści na żylaki, leki na żylaki nóg w maści

Maści na żylaki oraz żele w aptece Papaya, które warto zastosować, gdyż mają działanie miejscowe, zmniejszają ból, stan zapalny oraz zmniejszają obrzęk to; aescin, heparin, heparinum, lotion, sapovent t, venescin, żel kasztanowy z rutyną, żel z kasztanowcem miłorzębem i babką lancetowatą, żel kasztanowy z arniką, venoruton żel itd.

Domowe sposoby na żylaki

Tabletki na żylaki można wspomagać domowymi sposobami. Działanie dwukierunkowe będzie przynosiło lepsze efekty. Objawy żylaków nóg można zniwelować za pomocą kilku domowych sposobów. Bardzo pomocne może okazać się unoszenie nóg do góry w pozycji leżącej. Do metod zachowawczych zaliczamy zwiekszenie aktywności fizycznej. Ruch może być pomocny podczas zapobiegania jak i leczenia żylaków. Podczas stosowania leków na żylaki bez recepty należy unikać chodzenia na szpilkach oraz korzystania z sauny i gorących kąpieli.

Do domowych sposobów walki z żylakami należą:

 • unikanie sauny i gorących kąpieli,

 • noszenie luźnych spodni, skarpet nie uciskających,

 • unikanie chodzenia na wysokich obcasach,

 • unoszenie nóg do góry,

 • zwiększenie aktywności fizycznej,

 • masaż stóp i łydek,

 • zdrowa dieta,

 • zachowanie prawidłowej wagi ciała,

 • używanie produktów takich jak; ocet jabłkowy, czosnek, sól epsom do kąpieli, oliwa z oliwek z witaminą E do masażu.

Leki na obrzęki nóg i żylaki bez recepty – skuteczne rozwiązania

Naczynia krwionośne odgrywają kluczową rolę w naszym organizmie – odpowiadają za krążenie krwi. Jednak niekiedy mogą wystąpić problemy, takie jak obrzęki nóg, uczucie ciężkości czy żylaki, które wpływają negatywnie na nasze zdrowie i komfort życia. Nieprzyjemna ciężkość nóg powinna skłonić pacjenta do działania – lekceważony problem związany z niewydolnością krążenia kończyn dolnych może się pogłębiać, prowadząc do zakrzepowego zapalenia żył lub do rozwinięcia się owrzodzeń żylakowatych podudzi.

Obrzęki nóg i ich przyczyny

Obrzęki nóg, zwane również opuchlizną kończyn dolnych, to problem, z którym boryka się wiele osób. Obrzęki mogą być wynikiem wielu czynników, w tym niewłaściwego trybu życia, siedzącego trybu pracy czy niezdrowej diety. Ponadto na obrzęk nóg szczególnie narażone są kobiety, które noszą wysokie szpilki. Gromadzenie się płynów w tkankach nóg powoduje uczucie ciężkości i dyskomfortu.

Leki na obrzęki nóg bez recepty

Ruszczyk kolczasty – skuteczna substancja czynna

Jednym z popularnych składników stosowanych w lekach na obrzęki nóg jest ruszczyk kolczasty. Ruszczyk kolczasty zawarty w preparatach na żylaki i obrzęki działa przeciwzapalnie. Uszczelnia naczynia krwionośne i poprawia krążenie krwi. Dzięki temu ruszczyk kolczasty może przynieść szybką ulgę osobom borykającym się z problemem obrzęków nóg.

Witamina C dla zdrowych naczyń krwionośnych

Witamina C to kolejny składnik, który może wspomóc w walce z obrzękami nóg. Ta substancja jest znana z poprawiania przepuszczalności naczyń krwionośnych oraz wzmacniania ich struktury. Regularne spożycie witaminy C może pomóc w zapobieganiu opuchnięciom nóg.

Dobenox Forte – skuteczny lek na żylaki

Przy problemach z żylakami warto rozważyć stosowanie leków dostępnych bez recepty. Jednym z popularnych produktów jest Dobenox Forte. Ten lek w postaci tabletek zawiera ekstrakt z kasztanowca, który pomaga w łagodzeniu objawów żylaków. Dobenox Forte to produkt, który może przynieść ulgę osobom z uczuciem ciężkich nóg, a także wspomóc układ krążenia.

Maści i żele na obrzęki nóg

Oprócz leków doustnych na rynku dostępne są również maści i żele, które można stosować na skórę nóg w przypadku obrzęków i żylaków. Produkty do stosowania zewnętrznego najczęściej zawierają substancję czynną: ekstrakt z kasztanowca. Jest ona znana przede wszystkim z korzystnego wpływu na krążenie krwi.

Suplementy diety – wspomaganie układu krążenia

Suplementy diety stanowią doskonałe wsparcie dla układu krążenia. Warto rozważyć suplementy zawierające składniki, które poprawiają krążenie krwi i łagodzą obrzęki. Takie produkty można znaleźć w aptekach i są dostępne bez recepty, więc nie ma konieczności wizyty u lekarza. Odpowiedni suplement diety może wspomóc układ krążenia i obolałe nogi.

Jak stosować leki i preparaty na żylaki?

Warto pamiętać, że przed rozpoczęciem stosowania jakichkolwiek leków, suplementów, maści czy żeli, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Dzięki temu można uniknąć ewentualnych interakcji leków oraz upewnić się, że wybrany produkt jest odpowiedni dla naszego przypadku.

Opuchnięte nogi nie tylko prezentują się nieestetycznie, ale często towarzyszą im dolegliwości bólowe oraz wrażenie ciężkości. Walka z obrzękami nóg i żylakami może być trudna, ale istnieją skuteczne leki i suplementy, które mogą pomóc w łagodzeniu dolegliwości. Substancje czynne, takie jak ruszczyk kolczasty czy witamina C, mogą wspomóc krążenie krwi, a preparaty takie jak Dobenox Forte stanowią skuteczne, dostępne bez recepty, rozwiązanie dla osób z żylakami. Pamiętaj jednak o konsultacji z lekarzem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii.

Product added to compare.