Test na menopauze

Bez recepty, diagnostyka, testy, test na menopauze, aptekapapaya.pl
Test Menopauza strumieniowy...
Brak na stanie
Test na menopauze

Test Menopauza strumieniowy FSH, 2 szt.

22,00 zł
Wskazania: Uderzenia gorąca, nocne poty Zmiany nastroju, zmęczenie Spadek libido Nawracające infekcje dróg moczowych Bolesność stawów i kości Dyskomfort podczas stosunków płciowych Menopauza
Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Test na menopauzę

Menopauza to inaczej przekwitanie. Objawy przekwitania są dobrze znane kobietom, uderzenia gorąca, suchość pochwy, zaburzenia cyklu czy zmienność nastrojów świadczy o okresie przekwitania. W dzisiejszych czasach zmiany hormonalne można wykryć za pomocą domowych testów na menopauzę. Wynik dodatni testu powinien być początkiem dalszej diagnostyki. Wczesna menopauza jest stanem, który można zatrzymać tzn. objawy okresu menopauzy można zniwelować zastępczą terapią hormonalną. Menopauza test płytkowy do wykonania w warunkach domowych pomaga przyspieszyć diagnozę swojego stanu zdrowia.

Rodzaje testów na menopauzę

Badanie menopauzy może odbyć się na kilka sposobów. Domowy test menopauzalny to szybki i tani sposób, dzięki któremu jesteśmy w stanie potwierdzić lub wykluczyć menopauzę. Dodatkowo test można wykonać w tradycyjny sposób w laboratorium medycznym. To, w jaki sposób dokonamy wstępnych badań zależy od nas samych.

Test menopauzalny z moczu

Wykonanie testu na menopauzę z moczu jest możliwe za pomocą testu zakupionego w aptece. Test poziomu hormonu FSH jest stosunkowo tani i nie wymaga specjalnego przygotowania. Domowe badanie wykonuje się za pomocą umieszczenia próbki moczu w polu testowym na teście płytkowym. Wynik można odczytać już po upływie 5 minut. Zmiany hormonalne są wykrywane w szybki sposób, ponieważ test jest czuły 93% Dodatkowo w opakowaniu znajdują się 2 testy. Należy powtórzyć test za tydzień w celu potwierdzenia diagnozy.

Test menopauzalny z krwi

Test menopauzalny należy wykonać w godzinach porannych. Laboratoria diagnostyczne pobierają badania od poniedziałku do piątku do około godziny 12. Podwyższony poziom FSH oznacza, że w naszym ciele rozpoczął się okres przekwitania. Jeśli wcześnie wykryjemy zaburzenie hormonów możliwa jest do wdrożenia terapia menopauzalna.

Domowy test na menopauzę

Domowy produkt menopauza test jest jednym z częściej wybieranych testów na menopauzę. Wykonać test możemy w każdym miejscu o każdej porze i to właśnie dlatego jest jednym z częściej wybieranych produktów diagnostycznych. Przedwczesna menopauza stanowi uciążliwe objawy, które często skutkują złym samopoczuciem psychicznym. Dlatego jeśli masz objawy i dodatni wynik testu udaj się do lekarza w celu omówienia terapii zastępczej. Pozytywny wynik testu to nie wyrok!

Jak interpretować wynik testu na menopauzę? Jak odczytać wynik testu na menopauzę?

Interpretacja wyników testu jest możliwa za pomocą instrukcji dołączonej do opakowania. Znajdziesz również na ulotce wskazówki jak prawidłowo wykonać test menopauzalny. Domowe badanie z łatwością wykryje w moczu hormon FSH. Wynik ujemny będzie widoczny w momencie pojawienia się prążka tylko w polu C, zaś dodatni wynik testu będą wskazywały prążki w polu C i T. Test poziomu hormonu będzie nieważny w momencie pojawienia się prążka w polu T. Ten wynik testu oznacza, że trzeba wykonać go jeszcze raz.

Jak wykonać test na menopauzę?

Aby, prawidłowo wykonać test na menopauzę należy pobrać próbkę moczu porannego i umieścić ją w polu testowym. Odczytać wynik po upływie około 5 minut.

Kiedy zrobić test menopauzalny?

Badanie poziomu hormonów odpowiadające za wykrycie podwyższonego poziomu FSH należy wykonać w momencie pojawienia się objawów menopauzy takich jak: zaburzenia cyklu miesiączkowego, suchości pochwy, uderzeń gorąca i częstych zmian nastroju.

Test na menopauzę, najczęściej zadawane pytania

Jakie są pierwsze objawy menopauzy?

Do pierwszych objawów menopauzy zaliczamy: zaburzenia cyklu miesiączkowego, suchość pochwy, uderzenie gorąca, zmiany nastrojów. Wszystkie te objawy są związane ze zmianą wydzielania hormonów. Za te symptomy odpowiada podwyższony poziom FSH.

Czy domowy test menopauza jest skuteczny?

Dokładność testu menopauza określa się na 93% skuteczności. Opakowanie zawiera dwa testy w celu potwierdzenia wyniku. Dokładność testu menopauza jest porównywalny z tradycyjnym badaniem wykonywanym w laboratorium.

Jak odczytać wynik testu menopauza?

Wynik ujemny uzyskujemy w momencie kiedy w polu wyniku zauważymy prążek tylko w polu T. Wynik dodatni usyskujemy kiedy prążek pojawia się w polu C i T.

Czy menopauza test można wykonać w każdym wieku?

Nie ma przeciwwskazań wiekowych do wykonania testu, jednak przedwczesna menopauza pojawia się przed 40 rokiem życia kobiety. Badanie poziomu hormonów w wieku 20 lat będzie więc zbędne. Objawy okresu menopauzy nie pojawiają się wcześniej niż przed 35 rokiem życia.

Product added to compare.