Wątroba

Układ pokarmowy,wątroba,aptekapapaya.pl
Sufrin, kapsułki, 60 szt
Dostępny
Witaminy i minerały

Sufrin, kapsułki, 60 szt

44,93 zł
Wskazania: Reumatyzm, Zaburzenia funkcji wątroby, Profilaktyka pierwszych oznak starzenia
Liv 52, tabletki, 100 szt
Dostępny
Wątroba

Liv 52, tabletki, 100 szt

34,59 zł
Wskazania: Wspomaganie funkcjonowania wątroby Detoks Rekonwalescencja po uszkodzeniu wątroby
Pokazano 1-24 z 48 pozycji

Wątroba, warto postawić na regenerację wątroby

Wątroba jest największym gruczołem w organizmie człowieka. Narząd ten znajduje się po prawej stronie pod żebrami. Jest jednym z ważniejszych elementów układu pokarmowego. Pełni funkcję detoksykacyjną, metaboliczną, magazynującą i filtracyjną. Zatem jest niezbędna w funkcjonowaniu całego organizmu. 

Funkcję wątroby? Dlaczego warto mieć zdrową wątrobę?

Wątroba neutralizuje toksyny, oczyszcza organizm z substancji toksycznych. Pomaga metabolizować leki, produkuje żółć co wpływa na metabolizm tłuszczów. Dodatkowo magazynuje witaminy, minerały i glikogen. Filtruje organizm poprzez przetwarzanie zużytych czerwonych krwinek. Gruczoł ten, a w zasadzie jego funkcjonowanie wpływa na zdrowie całego organizmu. 

Choroby wątroby

Choroby wątroby często rozwijają się bezobjawowo. Często pacjenci z zaawansowaną chorobą wątroby nie posiadają symptomów sugerujących występowaniu zaburzeń. Dlatego też dochodzi często do bagatelizowania swojego stanu zdrowia. Do najczęściej występujących chorób tego narządu zaliczamy:

  • ostre zapalenie dróg żółciowych

  • zapalenie wątroby typu B i C

  • stłuszczenie wątroby

  • marskość wątroby

  • nowotwór wątroby

Objawy chorób wątroby

Chora wątroba często długo nie daje objawów, dolegliwości z nią związane wymagają również dogłębnej analizy w postaci szeregu badań. Istnieje jednak kilka symptomów, które możemy zaobserwować podczas zaburzeń w pracy wątroby. Zaliczamy do nich:

  • bóle w okolicy narządu

  • zmiana koloru moczu

  • obrzęk w okolicy wątroby

  • przewlekłe zmęczenie

  • zaburzenia barwnikowe skóry

  • skłonność do siniaków

  • świąd skóry

  • utrata owłosienia ( szczególnie w okolicach narządów płciowych)

  • rumień dłoni

Czy wątroba się regeneruje?

Wątroba jest narządem, który posiada zdolność regeneracji. Proces ten jest zależny od wielkości uszkodzeń. Oznacza to, że może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Podczas okresu, który ma wpłynąć na poprawę funkcjonowania tego narządu należy zadbać o wyeliminowanie czynnika, który powoduje uszkodzenia. Regeneracja wątroby, a w zasadzie sposoby, które zostaną wdrożone powinny być konsultowane z lekarzem. 

Co na wątrobę? Jakie stosować leki?

Co można stosować na zaburzenia pracy wątroby? Oczywiście w dużej mierze do szybkiej regeneracji przyczynia się styl życia. Przede wszystkim unikanie czynników wywołujących uszkodzenia. Zaleca się również zmianę diety, która nie zawiera tłuszczów pochodzenia zwierzęcego. Można sięgać również po leki dostępne bez recepty, które zawierają zarówno substancje czynne jaki naturalne wyciągi roślinne wspierające regenerację wątroby.

Leki na wątrobę, preparaty regenerujące wątrobę.

Leki na wątrobę zawierają substancję przyczyniające się do szybszej regeneracji tego narządu. Pozytywny wpływ na pracę tego narządu mają fosfolipidy sojowe, które występują naturalnie w błonach komórkowych wątroby. Są między innymi odpowiedzialne za usuwanie toksyn z organizmu. Składnikiem, który przyczynia się również do lepszego funkcjonowania tego narządu jest ostropest plamisty, który uszczelnia błony komórkowe wątroby, a co za tym idzie chroni przed substancjami szkodliwymi. 

Leki bez recepty na wątrobę

Leki bez recepty wspierające wątrobę zawierają głównie fosfolipidy sojowe i ostropest plamisty są dostępne w postaci kapsułek, tabletek lub w formie proszku. Należy pamiętać, że stosowanie tych preparatów powinno odbywać się pod stałą kontrolą lekarza. To, że leki są dostępne bez recepty to nie oznacza, że możemy stosować je na własną rękę. 

Ostropest plamisty na wątrobę

Ostropest plamisty na wątrobę jest jednym z najczęściej stosowanych preparatów dostępnych w aptece. Ostropest zawiera w swoim składzie sylimarynę, która jest źródłem kwasów organicznych odpowiadających za lepsze trawienie. Roślina ta wpływa również na przyspieszenie regeneracji oraz pełni rolę ochronną przed toksynami. 

Najczęściej zadawane pytania na temat wątroby

Co wpływa na prawidłową pracę wątroby?

Wątroba jest narządem, który u osób z prawidłowym trybem życia działa prawidłowo. Problem pojawia się w momencie, kiedy posiadamy złe nawyki. Funkcjonowanie wątroby zostaje zaburzone podczas przewlekłego naduzywania niektórych leków, nadużywania alkoholu i złego trybu życia.

Co zaliczamy do objawów chorób wątroby?

Podczas uszkodzeń komórek wątroby dochodzi do objawów, które są charakterystyczne dla tego narządu. Jednym z nich jest ból wątroby, który jest umiejscowiony w prawym podżebrzu., mogą pojawić się objawy skórnę, które również świadczą o niewydolności wątroby. Podczas zaburzeń w funkcjonowaniu wątroby może pojawić się tak zwany żabi brzuch czy powiększenie piersi. W przypadku występowania tych objawów należy udać się do lekarza.

Co zrobić podczas bólu wątroby?

Podczas bólu wątroby o nieznanej przyczynie, najlepiej udać się do lekarza, aby ocenił co, jest przyczyną dolegliwości. Można sięgnąć po suplementy diety usprawniające pracę wątroby lub zastosować zioła takie jak ostropest plamisty, który wspiera funkcjonowanie wątroby i nie powoduje skutków ubocznych. Przed zażyciem jednak warto sięgnąć po poradę lekarza lub farmaceuty. Mimo, że większość preparatów dostępnych w aptece to leki otc, to mimo wszystko lepiej zachować ostrożność.

Co na wątrobę stosować? Jakie preparaty wspomagające wątobę?

Obecnie na rynku jest dostępny szereg preparatów wspomagających wątrobę. Wpływają one na prawidłowe funkcjonowanie wątroby i jednocześnie chronią ją przed negatywnym działaniem czynników, które mają wpływ na rozwój chorób tego narządu. Składniki aktywne zawarte w składzie tych preparatów to sylimaryna oraz fosfolipidy. Dodatkowo suplement diety dedykowany pracy wątroby zawiera również składniki pomocnicze, które również zapobiegają uszkodzeniom wątroby.

Co na wątrobę oprócz leków? Jak poprawić stan wątroby?

Na regenerację komórek wątroby najlepiej wpływa ograniczenie czynników wywołujących uszkodzenia. W przypadku uszkodzeń wątroby spowodowanych lekami należy odstawić farmaceutyki w celu poprawy funkcjonowania wątroby. Jeśli uszkodzenia wątroby są spowodowane nadużywaniem alkoholu, należy odstawić napoje procentowe. W tym czasie warto stosować odpowiednią dietę oraz przyjmować leki wspierające wątrobę. Warto pamiętać, że narząd ten jest bardzo potrzebny do funkcjonowania całego organizmu

Które preparaty wspomagające wątrobę wybrać?

Tabletki wzmacniające wątrobę powinny być wzbogacone o dodatkowe składniki takie jak wyciąg z karczocha, pokrzywy, ostropestu plamistego, czarnuszki, ostrokrzewu paragwajskiego, glistnika, jaskółczego ziela czy ostryżu. Wszystkie te składniki wpływają na prawidłową czynność wątroby. Podczas problemów z tym narządem warto udać się do apteki, magister farmacji udzieli informacji na temat leków o działaniu wspomagającym wątrobę. W przypadku małych zaburzeń pracy tego narządu wystarczy ograniczyć czynniki wpływające negatywnie na funkcjonowanie wątroby oraz zastosować odpowiednią dietę. Leczenie wątroby produktami farmaceutycznymi, powinno odbywać się po wsześniejszej konsultacji z lekarzem. Podsumowując dobry preparat na wątrobę powinien zawierać:

  • składniki wspomagające wątrobę takie jak ostropest plamisty, wyciąg z karczocha, wyciąg z pokrzywy

  • powinien zawierać dodatkowe składniki aktywne takie jak sylimaryna czy fosfolipidy

Jeśli produkt zawiera wyżej wymienione składniki, przyczynia się do wspierania zdrowia wątroby. Dodatkowe składniki aktywne w postaci naturalnych wyciągów roślinnych wpływają na regenerację uszkodzonych komórek wątroby.

Czy wątrobę warto badać?

Wątroba mimo zdolności regeneracyjnych jest narządem, o który szczególnie powinniśmy zadbać. W zależności od uszkodzeń proces regeneracyjny może być długotrwały. Dlatego nie wolno bagatelizować objawów sugerujących zaburzenia pracy wątroby. W przypadku występowania przewlekłego zmęczenia, zmian skórny oraz bólów w obrębie tego narządu, udaj się do lekarza.  Uszkodzenie wątroby można wykryć we wczesnym etapie. Profilaktykę chorób wątroby należy wdrożyć u osób, które mają predyspozycję do rozwoju chorób tego narządu. Wczesne wspomaganie wątroby produktami wpływającymi na poprawę jej pracy zapobiega postępom choroby.

Jakie suplementy wspierające wątrobę wybrać?

Suplementy to środki, które wspierają pracę wątroby. Powinny być jednak stosowane w przypadku łagodnych zmian tego narządu lub jako terapia wspomagająca podczas leczenia wskazanego przez lekarza. W przypadku przewlekłych chorób wątroby należy sięgnąć po radykalne leczenie, które obejmuje leki regenererujące wątrobę wydawane z przepisu lekarza, leczenie może być dodatkowo wzbogacone o produkt apteczny zawierający naturalne wyciągi dostępny bez recepty.

Product added to compare.