Essentiale Forte 300 mg, kapsułki, 50 szt
Essentiale Forte 300 mg, kapsułki, 50 szt

Układ pokarmowy

Essentiale Forte 300 mg, kapsułki, 50 szt

5909990264711
30,04 zł
Brutto

Wskazania:

 • Trawienie
 • Prawidłowa praca wątroby

Opis produktu:

Essentiale forte to rośliny lek stosowany w chorobach wątroby. Preparat uzupełnia ubytki powstałe wskutek procesu chorobowego. Przyspiesza regenerację uszkodzonych komórek wątrobowych. Zmniejsza uczucie ucisku spowodowane uszkodzeniami wątroby. Poprawia apetyt

Czy wiesz, że?

Wątroba pełni funkcję odtruwające w organizmie człowieka. Essentiale Forte przyczynia się do ochrony tego narządu.

Składniki:

Substancją czynną leku Essentiale Forte są: fosfolipidy z nasion soi zawierające (3-sn-fosfatydylo)cholinę,  1 kapsułka zawiera 300 mg.  Substancje pomocnicze to: rafinowany olej sojowy, uwodorniony olej rycynowy, uwodornione glicerydy pochodzenia roślinnego (Witesol W 35), trójglicerydy wyższych kwasów tłuszczowych (Wiepsol S 55), etanol, etylowanilina, p-metksyacetofenon, alfa-tokoferol.

Dawkowanie:

Dorośli i młodzież

2 kapsułki 3 razy dziennie

Przeciwwskazania:

 • Nie stosować u osób z uczuleniem lub nadwrażliwością na którykolwiek składnik leku
 • Nie stosować w razie alergii na soję lub orzeszki ziemne
 • Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią
 • Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia

Działania niepożądane:

Essentiale Forte, jak każdy lek, może powodować działania niepożądane. Należy pamiętać, że nie u każdego one wystąpią.

Częstość nieznana (częstość występowania nie może być określona na podstawie dostępnych danych): 

 • reakcja alergiczna
 • zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego

Środki ostrożności:

 • Lek zawiera małe ilości etanolu (alkoholu), mniej niż 100 mg na 1 kapsułkę
 • Przechowywać w miejscu niewidocznym dla małych dzieci
 • Trzymać w temperaturze pokojowej
 • Chronić przed światłem i wilgocią

Interakcje z innymi lekami:

Essentiale Forte może wchodzić w reakcję z lekami i substancjami takimi jak:

 • leki przeciwzakrzepowe 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.

Essentiale forte 300 mg – Twoja tarcza chroniąca przed chorobami wątroby

Essentiale Forte to lek zawierający substancje czynne, którymi są uwodornione glicerydy pochodzenia roślinnego, zwane również trójglicerydami wyższych kwasów tłuszczowych. Ten preparat jest powszechnie stosowany przy chorobach wątroby, szczególnie w przypadku przebiegu zapalenia wątroby oraz uszkodzenia tego narządu. Lek Essentiale Forte dostępny jest w postaci kapsułek o stężeniu 300 mg, a opakowanie zawiera 50 sztuk.

Essentiale Forte 300 mg, 50 kapsułek – ochrona wątroby przed działaniem substancji toksycznych

Skład leku obejmuje nie tylko substancje czynne, ale też pomocnicze, takie jak rafinowany olej sojowy. Ten składnik jest istotny dla regeneracji komórek wątroby, a także wspomaga trawienie tłuszczów. Warto zauważyć, że uwodorniony olej rycynowy również jest obecny w Essentiale Forte, wspomaga on regenerację komórek wątroby.

Lek ten jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, które odgrywają istotną rolę w regeneracji wątroby. Wchodzące w skład Essentiale Forte wielonienasycone kwasy tłuszczowe pomagają przywracać strukturę błon komórek wątrobowych, co sprzyja regeneracji tego narządu.

Przy stosowaniu leku Essentiale Forte ważne jest unikanie jednoczesnego stosowania preparatów z substancjami toksycznymi, które mogą powodować ciężkie reakcje alergiczne. Zaleca się również konsultację z lekarzem w przypadku subiektywnych dolegliwości wątroby, objawów choroby wątroby, a także przy jednoczesnym stosowaniu leku z innymi środkami przeciwzakrzepowymi.

Należy pamiętać, że zawartość oleju sojowego w leku Essentiale Forte może być istotna dla poziomu cholesterolu w organizmie, zwłaszcza tego powstałego w wyniku nieprawidłowej diety. W przypadku karmienia piersią przed zastosowaniem kapsułek zawsze zaleca się konsultację z lekarzem. Essentiale Forte jest roślinnym lekiem, zawiera nasiona soi, co może być istotne dla osób z ciężkimi reakcjami alergicznymi na ten składnik. Przyjmowanie kapsułek Essentiale Forte powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami lekarza, a wszelkie wątpliwości dotyczące leczenia należy omówić z profesjonalistą.

Wspieraj regenerację wątroby z Essentiale Forte 300 mg

Essentiale Forte to lek, który stosowany jest w celu szybszej regeneracji komórek wątroby oraz łagodzenia dolegliwości pojawiających się w wyniku działania substancji toksycznych, zapalenia wątroby lub jej uszkodzenia. Podczas stosowania leku Essentiale Forte istotne jest systematyczne przyjmowanie kapsułek zgodnie z zaleceniami lekarza. Substancje czynne tego preparatu wspierają procesy regeneracyjne komórek wątroby, co może przyczynić się do poprawy funkcji tego narządu. Jednak przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem, szczególnie jeśli pacjent ma historię ciężkich reakcji alergicznych lub inne schorzenia.

Warto podkreślić, że Essentiale Forte nie tylko łagodzi objawy chorób wątroby, ale także działa na poziomie komórkowym, wspomagając regenerację błon komórek wątrobowych. To właśnie te błony odgrywają kluczową rolę w ochronie wątroby przed uszkodzeniem i utrzymaniu jej funkcji. Essentiale łagodzi dolegliwości takie jak – brak apetytu, uczucie ucisku w prawym nadbrzuszu spowodowane uszkodzeniem wątroby, związane ze szkodliwym działaniem substancji toksycznych lub w przebiegu zapalenia wątroby.

Essentiale Forte w przebiegu zapalenia wątroby

Essentiale Forte 300 mg to lek o udokumentowanej skuteczności, zawierający uwodornione glicerydy pochodzenia roślinnego, znane również jako trójglicerydy wyższych kwasów tłuszczowych. Jego stosowanie jest szczególnie zalecane w przypadku chorób wątroby, zwłaszcza w przebiegu zapalenia tego narządu. Lek Essentiale Forte, dostępny w postaci kapsułek o stężeniu 300 mg (opakowanie 50 sztuk), zawiera substancje pomocnicze, które wraz z głównymi składnikami wspomagają regenerację komórek wątroby.

Warto podkreślić, że Essentiale Forte nie tylko skupia się na łagodzeniu objawów chorób wątroby, ale także działa na poziomie komórkowym, pomagając w regeneracji błon komórkowych wątroby. To podejście sprawia, że lek Essentiale Forte 300 mg jest kompleksowym rozwiązaniem w terapii chorób wątroby, a zwłaszcza przy uszkodzeniach wątroby związanych z działaniem substancji toksycznych.

Przy stosowaniu Essentiale Forte 300 mg istotne jest również zrozumienie roli nienasyconych kwasów tłuszczowych w procesie regeneracji wątroby. Substancje te odgrywają kluczową rolę w ochronie tego narządu, zwłaszcza w przypadku uszkodzeń spowodowanych różnymi czynnikami.

Podsumowując, lek Essentiale Forte 300 mg stanowi skuteczne wsparcie w leczeniu chorób wątroby, zwłaszcza przy zapaleniu wątroby. Jego kompleksowy skład, obejmujący nienasycone kwasy tłuszczowe i substancje pomocnicze, czyni go cennym narzędziem w regeneracji komórek wątroby i łagodzeniu skutków uszkodzeń tego ważnego narządu.

Ulotka dla pacjenta

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Reviews

No reviews
Product added to compare.