Stres, sen, zmęczenie, depresja
Katelin Mag B6 Forte, kapsułki, 50szt
Biorythm Ashwagandha, kapsułki, 30szt
Validol, tabletki do ssania 0,06 g, 10 szt.
Labofarm, tabletki uspokajające, 90 szt.
Persen forte, kapsułki twarde, 20 szt.
Neomag Cardio, tabletki, 50 szt
Intractum Hyperici, płyn doustny, 100 ml
Naturell, Ashwagandha, tabletki, 60 szt
Melisa, tabletki powlekane, 90 szt
Plusssz Ashwagandha 100% Harmonia Complex, tabletki musujące, 24szt
Oryal Recovery, tabletki musujące, 16szt
Zioł fix Melisa, saszetki 2 g. 30 szt
Stres, zmęczenie, depresja i zaburzenia snu
Zmęczenie depresja, zaburzenia snu, przewlekły stres to dolegliwości występujące coraz częściej wśród naszego społeczeństwa . Wynika to z nadmiaru obowiązków oraz braku czasu na regenerację naszego organizmu. Ciągłe zmęczenie brak odpowiedniego snu spowodowanego przewlekłym stresem może być przyczyną depresji. Stan ten wpływa na codzienne funkcjonowanie, pacjenci cierpią na zaburzenia nastroju, izolacja społeczna, ograniczenie aktywności życiowej, utrata radości życia, przygnębienie, poczucie braku sensu
Z czego wynika chroniczne zmęczenie? Zespół przewlekłego zmęczenia.
Chroniczne zmęczenie może wynikać z zaburzeń hormonalnych oraz w przebiegu depresji sezonowej lub przewlekłej. Sposoby leczenia depresji przynoszą zniwelowanie objawów. Pacjent z depresją może cierpić na brak snu oraz trudności z ponownym zasypianiem.
Z czego wynika bezsenność i inne zaburzenia snu? Jak niedobory snu wpływają na funkcjonowanie organizmu
Sen odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu człowieka. Wpływa na lepsze samopoczucie. Produkty z tej kategorii to tabletki, krople, płyny, cukierki, pastylki do ssania, spraye na chrapanie, syropy, które pomagają w zasypianiu, redukują napięcie związane ze stresem oraz poprawiają jakość snu. Stosowane podczas łagodnych stanów depresyjnych, i na przemęczenie.
Co to jest depresja? Czy nasilony smutek jest objawem depresji?
Depresja to choroba psychiczna, która wpływa na obniżenie nastroju, źle jakościowy sen, poczucie utraty sensu, myśli samobójcze, zaburzenia lękowe lub nadmierna senność. Istnieją różne rodzaje depresji:
Typy depresji:
-
depresja poporodowa - następuje po porodzie i jest spowodowana spadkiem hormonów podczas powrotu organizmu do stanu sprzed ciąży.
-
depresja sezonowa - występuje sezonowo podczas okresu jesienno zimowego. Zmiana czasu, krótszy dzień powodują, że dopada nas chroniczne zmęczenie.
Przyczyny depresji mogą być różne. Jednym z nich jest uwarunkowanie gentyczne, nagły duży stres i zaburzony rytm dobowy. Na wystąpienie depresji ma wpływ również niedobór witaminy D. Nasilony smutek nie jest objawem depresji. Nasilenie smutku może wystąpić w czasie żałoby, czy podczas jakiegoś traumatycznego wydarzenia, jednak o depresji mówimy kiedy nasilony smutek nie przemija.
Jakie są objawy depresji? Objawy depresji i czynniki ryzyka
Najważniejsze objawy depresji i czynniki ryzyka to myśli samobójcze, bezsenność, zmienność nastrojów, stany lękowe, przygnębienie, poczucie braku sensu życia. Depresja zwiększa ryzyko popełnienia samobójstwa. Często osoby borykające się z depresją jej zwyczajnie nie leczą. Leki przeciwdepresyjne pomagają normalnie funkcjonować i widzieć rzeczywistość z innej perspektywy. Prawidłowo prowadzone leczenie pomaga zwalczyć chroniczne zmęczenie oraz zniwelować problem z zaburzeniami snu.
Jakie są przyczyny depresji?
Przyczyn depresji może być wiele, zaburzenia hormonalne, przewlekły stres, brak witaminy D, uwarunkowania genetyczne, przeżycie traumatyczne i wiele innych. Depresja często występuje jako choroba współistniejąca wraz z innymi chorobami.
Kiedy zgłosić się do psychiatry?
Nasilenie objawów takich jak chroniczne zmęczenie, zaburzenia snu i nasilony smutek powinny być impulsem do podjęcia konsultacji psychiatrycznej. Szczególnie jeśli stan ten utrzymuje się powyżej kilku tygodni. Masz depresję lub objawy sugerują jej istnienie, nie bój się iść do lekarza. Choroba ta jest podstępna i może nieść za sobą poważne konsekwencję.
Jak leczyć depresje?
Depresja jest leczona farmakologicznie. Kiedy rozpoznaje się depresje ustala się leczenie w celu zniwelowania objawów. Przyjmowanie regularne leków nie tylko łagodzi objawy ale również zapobiega nawrotom tej choroby,
Jak rozpoznać depresję u bliskich?
Lekceważenie objawów depresji może prowadzić do powsatwania zagrożenia życia, dlatego jeśli masz depresję lub osoby w twoim otoczeniu mają objawy spróbój nakłonić taką osobę do wizyty u psychiatry.