Alergia u dzieci

dziecko, alergia u dzieci, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-29 z 29 pozycji

Alergia u dzieci

Alergia to nadmierna reakcja organizmu. Alergia u dzieci w dzisiejszych czasach pojawia się nagminnie. Wyróżniamy alergie pokarmową, skórną, wziewną i iniekcyjną. W zależności od występowania rodzaju nadmiernej reakcji, objawy mogą od siebie się różnić. 

Objawy alergii

alergia pokarmowa

nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunki

alergia skórna

wysypka, grudki na skórzę, rany, przesuszenia

alergia wziewna

trudności z oddychaniem, wodnisty katar, zaczerwienienie oczu, łzawienie oczu, suchy kaszel

alergia iniekcyjna

świąd, obrzęk, pokrzywka

Leki na alergie u dzieci

Leki na alergie są dostępne bez recepty. Zawierają w swoim składzie substancje czynne takie jak desloratadynę loratadynę lub cetyryzynę. Składniki te działają przeciwhistaminowo, łagodzą objawy alergii i pomagają w codziennym funkcjonowaniu. W zależności od występowania objawów i rodzaju alergii można stosować różne leki.

Leki na katar sienny dla dzieci

W aptece dostępne są leki i wyroby medyczne odpowiednie do stosowania podczas kataru siennego u dzieci. Mają za zadanie zmniejszyć obrzęk w nosie, a co za tym idzie zwiększyć komfort oddychania. Spray do nosa na alergie pomaga oczyścić drogi oddechowe z zalegających patogenów i ograniczyć powstawanie wodnistej wydzieliny. Dodatkowo podczas występowania kataru siennego u dziecka można stosować tabletki na alergie zawierające substancje przeciwhistaminowe.

Leki na alergie skórną u dzieci

Alergia skórna u dzieci objawia się najczęściej powstawaniem wysypki lub egzemy. W przypadku jej występowania możemy sięgnąć po wapno, które zmniejsza reakcję alergiczną. Dodatkowo można przyjąć leki przeciwhistaminowe przeznaczone dla dzieci. 

Leki na łzawienie i zaczerwienienie oczu u dzieci

W przypadku wystąpienia zaczerwienienia i łzawienia oczu w przebiegu reakcji alergicznej stosuje się leki w postaci kropli do oczu, które łagodzą objawy takie jak łzawienie, pieczenie i świąd. 

Leki na alergie u dzieci mogą powodować senność. Jest to normalny skutek uboczny. Przed przyjmowaniem leków przeciwhistaminowych powinniśmy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 3,00 zł - 37,00 zł

Produkt dodany do ulubionych