Witaminy dla oczu

ProOptic, tabletki, 30szt
SuperOptic, kapsułki elastyczne, 60 szt
Activlab Pharma Luteina Extra 40 mg, kapsułki, 30 szt
Olimp Gold Luteina 22 mg, kapsułki, 30 szt
Olimp Luteina Max Complex, tabletki powlekane, 30 szt
Retixoft, kapsułki, 30 szt.
Doppelherz Activ Omega-3 Forte, kapsułki, 60szt
Skrzypovita, kapsułki, 80 szt
Olimp Luteina Bio Complex, kapsułki, 30 szt
Resvega, kapsułki, 60 szt
Doppelherz aktiv Na oczy Total z DHA i luteiną, kapsułki, 30 szt.
Activlab Pharma NutroZin, kapsułki, 60szt
Lutezan Omega 3, kapsułki, 60 szt
Lutezan Premium, kapsułki, 120 szt
Nutrof Total z witaminą D3, kapsułki, 30 szt.
Unipharm Aksobrex, tabletki, 30 szt
Ocuvite Complete, kapsułki, 60 szt.
Citogla Vis, tabletki, 30 szt
Citotrop, kapsułki, 30 szt
Bioretinof, tabletki powlekane, 60szt
Klarin Activ z Luteiną, tabletki, 60 szt
Ocuvite Luteina Forte, tabletki, 60szt
Doppelherz aktiv, Na oczy z luteiną, kapsułki, 30szt.
Doppelherz Med, Krople do oczu, Hialuronian, 10ml
Witaminy dla oczu
Witaminy dla oczu mają za zadanie poprawić fizjologiczne funkcje widzenia, jego ostrość i jakość. Wzrok określany jest jako najważniejszy zmysł człowieka, ponieważ pozwala na swobodne przemieszczanie się, oraz orientację w przestrzeni. Sposób w jaki się odżywiamy, ma duży wpływ na pracę narządu wzroku. Zdrowa dieta może wspomóc funkcjonowanie tego zmysłu, a przy tym poprawić jakość i komfort życia. Coraz więcej czasu spędzamy w pracy przed monitorami komputerów, dodatkowo czytamy przy nieodpowiednim oświetleniu i przebywamy w klimatyzowanych pomieszczeniach, dlatego nasze oczy potrzebują dodatkowego wsparcia w postaci witamin na wzrok.
Jaka witamina jest dobra na wzrok?
Wiele ludzi zadaje sobie pytanie jaka witamina jest dobra na wzrok? W aptece dostępne są kompleksy witamin wspierające narząd wzroku. Producenci oferują szeroką ofertę preparatów, dlatego gdy stajemy przed zakupem, często nie wiemy, który preparat wybrać.
Witaminy dla oczu powinny posiadać w swoim składzie:
- Witaminę A - jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania wzroku, ponieważ jest silnym antyoksydantem i wpływa na pracę siatkówki oka. Możemy ją znaleźć w dyni, marchewce, brzoskwiniach, pomidorach, szpinaku, wątróbce i produktach mlecznych.
- Witaminy z grupy B - wspomagają odporność oczu oraz działają na komórki nerwowe i prawidłowe funkcjonowanie filmu łzowego, a także dbają o nawilżenie oczu. Znajdziemy je w produktach pełnoziarnistych i mlecznych, w łososiu, sardynkach, makreli, brokułach, awokado, wątróbce, pomidorach i jarmużu.
- Witamina C - reguluje prawidłowe funkcjonowanie filmu łzowego, chroni komórki przed stresem oksydacyjnym oraz wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. Możemy ją znaleźć w papryce, brokułach, aceroli, oraz brukselce.
- Witamina D - wspomaga regulację ciśnienia w gałce ocznej. Znajdziemy ją w tłuszczach rybich, tranie, produktach nabiałowych, jajach, mięsie i podrobach.
- Witamina E - pełni ważną rolę w ochronie wzroku, jest przeciwutleniaczem, oraz zapobiega nadmiernej suchości, wspiera ostrość i sprawność, a także chroni przed uszkodzeniem naczyń krwionośnych. Możemy znaleźć ją w makreli, oleju słonecznikowym, sojowym, kukurydzianym, słoneczniku, papryce, szpinaku, czerwonej porzeczce, jabłkach, migdałach i mango.
Dodatkowo prawidłowe funkcjonowanie wzroku, zapewnią nam witaminy dla oczu, które zawierają luteinę, cynk, miedź, selen, zeaksantyna oraz kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6.
Jakie witaminy na oczy powinno się przyjmować?
Przy niedoborach witamin na wzrok, warto sięgnąć po suplementy diety, które znajdziemy w aptece Papaya. Należy jednak pamiętać, aby przyjmować je zgodnie z zaleceniami na ulotce. Witaminy na oczy mogą profilaktycznie przyjmować wszyscy, którzy chcą dbać o swój wzrok, ale również osoby, które intensywnie eksploatują ten narząd. Wskazaniem do przyjmowania witamin na wzrok, są przede wszystkim osoby, które już mają problem z narządem wzroku. Chorują na zaćmę, zwyrodnienie plamki, czy zwyrodnienie barwnikowe siatkówki.
Suplementy na wzrok uzupełniają organizm w składniki odżywcze. Zwracaj uwagę na skład preparatów, dobry suplement na oczy powinien zawierać odpowiednio dobrany kompleks wspierający widzenie i zapobiegający rozwojowi chorób oczu. Lepiej zapobiegać niż leczyć.