Wzdęcia

Układ pokarmowy,wzdęcia,aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Zaparcia

Debutir, czopki doodbytnicze, 10szt

23,84 zł
Wskazania: Wsparcie regeneracji pęknięć, nadżerek czy innych ubytków w obrębie odbytnicy Bolesne wypróżnianie się Odnowienie naturalnego stanu fizjologicznego śluzówki odbytnicy Proces zapalny w odbytnicy Wspomaganie regeneracji tkanek po radioterapii czy zabiegach chirurgicznych
Dodaj do ulubionych
Pokazano 1-30 z 32 pozycji

Wzdęcia

Wzdęcia są powodem zakłopotania i dyskomfortu, uczucie pełności w jamie brzusznej po zjedzonym posiłku wynika z zaburzenia motoryki jelit. Jest to dolegliwość, która nie niesie za sobą ryzyka występowania powikłań zdrowotnych. Mimo tego nikt z nas nie lubi objawów związanych z nadmierną produkcją gazów w przewodzie pokarmowym. 

Przyczyny powstawania wzdęć

Krótkotrwałe wzdęcia są najczęściej spowodowane nadmiernym połykaniem powietrza podczas posiłków. Picie napojów gazowanych palenie papierosów oraz żucie gumy, przyczynia również do gromadzenia nadmiernej ilości powietrza, które rozpiera jamę brzuszną. Wymienione przyczyny nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia. Ustępują zwykle szybko i nie wymagają leczenia farmakologicznego. Zdarza się jednak, że pacjenci cierpią na długotrwałe wzdęcia, które są spowodowane następującymi chorobami:

Wyżej wymienione choroby przyczyniają się do powstawania zaburzeń merytoryki jelit. Kolejną przyczyną wzdęć może być długotrwałe przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych. 

Jak leczymy wzdęcia?

Wzdęty brzuch powoduje ból oraz uczucie ciężkości, dlatego często szukamy pomocy w aptece. Ważne, aby przed przyjmowaniem jakiegokolwiek leku podczas krótkotrwałych wzdęć, wykorzystać w pierwszej chwili domowe sposoby, które łagodzą objawy. Zmiana diety oraz złych nawyków może znacznie zmniejszyć dolegliwości. W przypadku występowania przewlekłych wzdęć musimy w pierwszej kolejności udać się do lekarza w celu znalezienia przyczyny nadmiernej produkcji gazów. 

Leki na wzdęcia z apteki

Leki na wzdęcia zawierają substancje czynne w postaci simetikonu lub dimetikonu, które ułatwiają rozbijanie pęcherzyków powietrza zalegających w przewodzie pokarmowym. Są odpowiednie do stosowania podczas uczucia pełności, bólów spowodowanych nadmierną produkcją gazów. Sięganie po leki na wzdęcia są rozwiązaniem doraźnym, należy pamiętać, że za pomocą tych leków wyeliminujemy objawy, a nie zwalczymy przyczyny. Dostępne w naszej aptece leki na wzdęcia są w postaci kapsułek, kropli, ziół i tabletek.

Kiedy przyjmować leki na wzdęcia?

Po leki na wzdęcia powinniśmy sięgać w momencie kiedy naturalne sposoby nie przynoszą pozytywnych skutków. W pierwszej kolejności zastosujmy zmianę diety oraz aktywny tryb życia. W przypadku chęci przyjęcia preparatów na wzdęcia skonsultujemy się z farmaceutą lub lekarzem.

Zioła na wzdęcia

Na wzdęcia możemy zastosować również zioła, które są również skutecznym rozwiązaniem. Do ziół rozbijających pęcherzyki powietrza i zmniejszających uczucie pełności zaliczamy: koper włoski, anyż, kminek, szałwie i mięte. Ziołowe preparaty zakupimy w aptece stacjonarnej i internetowej.

Skuteczne leczenie opiera się na znalezieniu przyczyny występowania dolegliwości. Jeśli pacjent boryka się z przewlekłymi zaburzeniami motoryki jelit powinien udać się do lekarza.

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 33,00 zł

Produkt dodany do ulubionych