Wszawica i pasożyty

Dziecko, wszawica i pasożyty, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-20 z 20 pozycji

Wszawica i pasożyty

Dzieci ze względu na przebywanie w dużych skupiskach takich jak przedszkole czy szkoła są narażone na występowanie pasożytów. Obecność wszawicy czy owsików jest zjawiskiem, które często występuje w wieku dziecięcym. 

Wszawica

Wszawica to choroba pasożytnicza, która kiedyś pojawiała się nagminnie. Wydawałoby się, że w obecnych czasach już nie powinna występować jednak do dziś stanowi ona problem u dzieci i dorosłych. Mimo rozwoju środków higienicznych i medycyny wszy są obecne. Choroba ta pojawia się na całym świecie, kojarzona z brudem stanowiła pozornie problem ludzi bezdomnych. Nic bardziej mylnego wszy pojawiają się u ludzi dbających o swoją higienę. W Polsce najczęściej mamy do czynienia ze wszą głowową rzadziej z wszą łonową. Wszy odzieżowe pojawiają się sporadycznie. 

Przyczyny wszawicy

Wesz posiada zdolność przemieszczania się, a co za tym idzie zmiany żywiciela. Idealnym środowiskiem dla tego pasożyta są skupiska ludzi. Dlatego przedszkola i szkoły stanowią główne źródło rozprzestrzeniania się tych pasożytów. Do przyczyn zaliczamy również wciąż panujące stereotypy, ludzie bowiem wciąż uważają, że wsza idzie tylko do brudnej głowy. Nic bardziej mylnego, pasożyt ten bytuje zarówno na brudnej jak i czystej głowie. Dzieci w wieku przedszkolnym spędzają bardzo dużo czasu we wspólnych zabawach i czynnościach wykonywanych podczas zajęć. Dlatego wszawica ciągle się rozprzestrzenia. 

Na wszawicę z apteki

Leki na wszy to skuteczny sposób na wyeliminowanie pasożyta. Dostępne w aptece bez recepty stanowią skuteczną metodę zwalczania zarówno wszy łonowej jak i głowowej. Szampony i olejki zawierają w swoim składzie permetrynę, która skutecznie usuwa gnidy i wszy. Kolejną substancją czynną w szamponach na wszy jest dimetikon, który również ułatwia usuwanie pasożytów. Działanie tych preparatów opiera się na odcięciu tlenu od pasożyta i jego unieszkodliwieniu. Przed użyciem należy poinformować farmaceutę z jakim rodzajem wszy mamy do czynienia. Pomoże to w doborze skutecznego środka

Jak zapobiegać wszawicy?

W aptece dostępne są olejki oraz gumki zawierające olejki eteryczne ograniczające migrację wszy. Stosowanie tych wyrobów zmniejsza szansę na zakażenie. 

Wszy na głowie - postępowanie

Jeśli odkryjemy obecność wszawicy należy udać się do najbliższej apteki i zakupić preparat na wszy. Może on być w formie olejku lub szamponu. Obydwa preparaty nanieść na włosy i pozostawić na czas zalecany przez producenta. Po zakończonym zabiegu wyczesać włosy w celu ściągnięcia gnid. Zabezpieczyć głowę gumkami typu CichoWsza lub płynami w sprayu z obecnością olejków odstraszających. Dodatkowo zastosować kurację u wszystkich domowników.

Owsiki

Owsiki to kolejna choroba pasożytnicza, która posiada zdolność szybkiego rozprzestrzeniania. Chorują na nią również osoby w dużych skupiskach, szczególnie korzystające z jednej ubikacji. Owsiki przypominają wyglądem długie cienkie nitki. Powodują  ogólne rozdrażnienie oraz problemy ze snem. Dodatkowo występuje brak apetytu, zmęczenie, świąd odbytu oraz znaczne podkrążenie oczu. 

Leczenie owsicy

Leczenie owsicy polega na podawaniu środków doustnych z reguły wystarczy 1 dawka, aby pozbyć się problemu. Obecnie w aptece dostępne są preparaty bez recepty zawierające w swoim składzie pyrantel. Lek ten pobudza perystaltykę jelit i umożliwia usuwanie pasożytów. 

Jak uchronić się przed owsicą?

Skutecznym sposobem jest wyrobienie nawyków u dzieci w codziennej higienie. Należy często myć dłonie i uczyć dziecko, aby nie korzystało z przedmiotów innych dzieci. Takie zachowanie chroni przed przenoszeniem choroby zakaźnej.

Leki przeciwpasożytnicze w aptece Papaya pomogą zwalczyć zakażenie. Jeśli zauważysz obecność owsicy lub wszawicy u swojego dziecka, odwiedź aptekę i jak najszybciej zaaplikuj lek. Preparaty na wszy i owsiki możesz również zakupić w aptece internetowej. 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 8,00 zł - 51,00 zł

Produkt dodany do ulubionych