Wszawica i pasożyty

Dziecko, wszawica i pasożyty, aptekapapaya.pl
Paranit, szampon, 100 ml Paranit, szampon, 100 ml 2
Dostępny
Wszawica i pasożyty

Paranit, szampon, 100 ml

35,45 zł
Wskazania: Zwalcza wszy głowowe oraz gnidy Dba o zdrowy wygląd włosów
Pokazano 1-24 z 24 pozycji

Wszawica i pasożyty

Dzieci ze względu na przebywanie w dużych skupiskach takich jak przedszkole czy szkoła są narażone na występowanie pasożytów. Obecność wszawicy czy owsików jest zjawiskiem, które często występuje w wieku dziecięcym.  Skuteczne preparaty na wszy pomagają szybko pozbyć się problemu. Preparaty na wszy dla dzieci można stosować od 2 roku życia. Najskuteczniejszy preparat na wszy i gnidy zakupisz w aptece, jest to legalne źródło, które nie niesie za sobą ryzyka występowania działań niepożądanych. Jednymi z częściej wybieranych produktów są:

  • sora forte - szampon dla dzieci i dorosłych
  • pipi nitolic zawierający grzebyk do wyczesywania oraz płyn przeciw wszom i szampon
  • Nyda expres - płyn przeciw wszawicy
  • Paranit szampon leczniczy przeciw wszawicy
  • Hedrin płyn zwalczający wszy i gnidy
  • Hedrin raz - żel w sprayu na wszy
  • Cichowsza- gumki zapobiegające wszawicy
  • sora protect -spray zapobiegający wszawicy
  • delacyt - płyn na skórę

Produkty przeciw wszawicy warto stosować profilaktycznie (spray czy gumki) zapobiegające migracji pasożytów zapobiegają zadomowieniu się wszy na naszej głowie. Preparaty zwalczające jaja wszy oraz dorosłe osobniki należy wdrożyć natychmiast po zaobserwowaniu obecności pasożytów. Pozbyć się wszy należy szybko ze względu na szybkie rozprzestrzenianie. Produkty przeciw wszom można zakupić już od 15 zł.

Wszawica, szampony i płyny przeciw wszawicy

Wszawica to choroba pasożytnicza, która kiedyś pojawiała się nagminnie. Wydawałoby się, że w obecnych czasach już nie powinna występować, jednak do dziś stanowi ona problem u dzieci i dorosłych. Mimo rozwoju środków higienicznych i medycyny wszy są obecne. Choroba ta pojawia się na całym świecie, kojarzona z brudem stanowiła pozornie problem ludzi bezdomnych. Nic bardziej mylnego wszy pojawiają się u ludzi dbających o swoją higienę. W Polsce najczęściej mamy do czynienia ze wszą głowową rzadziej z wszą łonową. Wszy odzieżowe pojawiają się sporadycznie. Szampony na wszy i gnidy zakupimy w aptekach stacjonarnych oraz internetowych. Zapobieganie wszawicy jest działaniem profilaktycznym, który zapobiega migracji pasożytów. Aerozol przeciw wszom można stosować bez przerwy, zawierają one olejki eteryczne odstraszające pasożyty.

Przyczyny wszawicy

Wesz posiada zdolność przemieszczania się, a co za tym idzie zmiany żywiciela. Idealnym środowiskiem dla tego pasożyta są skupiska ludzi. Dlatego przedszkola i szkoły stanowią główne źródło rozprzestrzeniania się tych pasożytów. Do przyczyn zaliczamy również wciąż panujące stereotypy, ludzie bowiem wciąż uważają, że wsza idzie tylko do brudnej głowy. Nic bardziej mylnego, pasożyt ten bytuje zarówno na brudnej jak i czystej głowie. Dzieci w wieku przedszkolnym spędzają bardzo dużo czasu we wspólnych zabawach i czynnościach wykonywanych podczas zajęć. Dlatego wszawica ciągle się rozprzestrzenia. Preparat przeciw wszom pomoże w walce z rozprzestrzenianiu się wszawicy. Często stosuje się aerozol przeciw wszom w grupach przedszkolnych, aby zapobiec migracji pasożytów.

Na wszawicę z apteki, leki i preparaty na wszy

Leki na wszy to skuteczny sposób na wyeliminowanie pasożyta. Dostępne w aptece bez recepty stanowią skuteczną metodę zwalczania zarówno wszy łonowej jak i głowowej. Szampony i olejki zawierają w swoim składzie permetrynę, która skutecznie usuwa gnidy i wszy. Kolejną substancją czynną w szamponach na wszy jest dimetikon, który również ułatwia usuwanie pasożytów. Działanie tych preparatów opiera się na odcięciu tlenu od pasożyta i jego unieszkodliwieniu. Przed użyciem należy poinformować farmaceutę, z jakim rodzajem wszy mamy do czynienia. Pomoże to w doborze skutecznego środka Oferta apteczna jest bogata w różnego rodzaju preparaty na wszy i gnidy, każdy znajdzie coś dla siebie. Szampony na wszy, olejki czy odżywki to jedne z niewielu, które pomogą w walce z pasożytem. Możesz również skutecznie się chronić przed migracją używając produktów takich jak spray przeciw wszom czy gumki do włosów nasączone olejkami eterycznymi

Jak zapobiegać wszawicy? Działanie preparatów na zapobieganie wszawicy

W aptece dostępne są olejki oraz gumki zawierające olejki eteryczne ograniczające migrację wszy. Stosowanie tych wyrobów zmniejsza szansę na zakażenie. Dorosłe wszy nie chętnie zmieniają żywiciela na tego, który jest zabezpieczony olejkami eterycznymi.

Wszy na głowie - postępowanie

Jeśli odkryjemy obecność wszawicy należy udać się do najbliższej apteki i zakupić preparat na wszy. Może on być w formie olejku lub szamponu. Obydwa preparaty nanieść na włosy i pozostawić na czas zalecany przez producenta. Po zakończonym zabiegu wyczesać włosy w celu ściągnięcia gnid. Zabezpieczyć głowę gumkami typu CichoWsza lub płynami w sprayu z obecnością olejków odstraszających. Dodatkowo zastosować kurację u wszystkich domowników.

Owsiki

Owsiki to kolejna choroba pasożytnicza, która posiada zdolność szybkiego rozprzestrzeniania. Chorują na nią również osoby w dużych skupiskach, szczególnie korzystające z jednej ubikacji. Owsiki przypominają wyglądem długie cienkie nitki. Powodują  ogólne rozdrażnienie oraz problemy ze snem. Dodatkowo brakuje apetytu, zmęczenie, świąd odbytu oraz znaczne podkrążenie oczu. Owsiki u dzieci występują najczęściej w wieku przedszkolnym, infekcje owsików rozprzestrzeniają się w bardzo szybkim tempie i powodują nadkażanie innych dzieci, dlatego tak ważne jest natychmiastowe leczenie owsików.

Leczenie owsicy

Leczenie owsicy polega na podawaniu środków doustnych z reguły wystarczy 1 dawka, aby pozbyć się problemu. Obecnie w aptece dostępne są preparaty bez recepty zawierające w swoim składzie pyrantel. Lek ten pobudza perystaltykę jelit i umożliwia usuwanie pasożytów. Pyrantelum jest jednym z powszechniejszych środków na infekcje owsików. Pyrantelum w zawiesinie jest przeznaczony dla małych dzieci, pyrantelum w tabletki może być przyjmowany przed starsze dzieci oraz dorosłych. Należy pamiętać, że podczas występowania pasożytów, kuracja lecznicza powinna być przeprowadzona u wszystkich domowników bez względu na to czy występują objawy. Dawka leku jest zależna od masy ciała. Po zastosowaniu leku, kurację należy powtórzyć po okresie 2 tygodni, aby mieć pewność, że leczenie owsików będzie skuteczne. Tabletki na owsiki można podawać już od 6 roku życia, jeśli dziecko ma problem z połykaniem można zastosować zawiesine pyrantelum. Na owsiki można również stosować leki na recepte takie jak mebendazol lub albendazol. Owsiki ludzkie to nadal problem powszechny, lek zawierający pyrantel szybko pomoże zapobiec dalszej migracji pasożytów

Jak uchronić się przed owsicą?

Skutecznym sposobem jest wyrobienie nawyków u dzieci w codziennej higienie. Należy często myć dłonie i uczyć dziecko, aby nie korzystało z przedmiotów innych dzieci. Takie zachowanie chroni przed przenoszeniem choroby zakaźnej. Infekcje owsików najciężej wyeliminować u najmłodszych dzieci w wieku przedszkolnym, dzieci bawiąc się w dużych skupiskach i korzystający z jednej ubikacji są narażone na szybkie zakażenia. Obecność owsików należy jak najszybciej zwalczać, tabletki pyrantelum dostępne bez recepty można nabyć w każdej aptece. Pamiętaj jeśli zauważysz objawy owsików takie jak swędzenie odbytu, problemy ze snem, brak apetytu przyjmij lek zawierający pyrantel.

Leki przeciwpasożytnicze w aptece Papaya pomogą zwalczyć zakażenie. Jeśli zauważysz obecność owsicy lub wszawicy u swojego dziecka, odwiedź aptekę i jak najszybciej zaaplikuj lek. Preparaty na wszy i owsiki możesz również zakupić w aptece internetowej. 

Product added to compare.