Pyrantelum, zawiesina 0,05 g/1ml, 15 ml
Pyrantelum, zawiesina 0,05 g/1ml, 15 ml

Wszawica i pasożyty

Pyrantelum, zawiesina 0,05 g/1ml, 15 ml

5909990276417
19,81 zł
Brutto

 Wskazania:

 • Owsiki

Opis produktu:

Pyrantelum jest stosowany w leczeniu zakażenia jelitowego owsikami dzieci od wieku 2 lat i dorosłych. Zalecane jest stosowanie się do zaleceń producenta czy lekarza lub farmaceuty odnośnie do dawkowania. Warunkiem zastosowania leku jest obecność owsików w kale lub przy odbycie. Leku pyrantelum nie stosować u dzieci poniżej 2 lat. Lek przeciwpasożytniczy dostępny bez recepty. Zawarta w składzie leku substancja czynna wpływa na zanik ruchliwości u owsików, unieruchomione pasożyty zostają usunięte wraz z kałem.

Czy wiesz, że?

Owsiki są chorobą zakaźną. W jelicie grubym mają doskonałe środowisko do rozwoju. Przypominają białe cienkie nitki. Można się zarazić poprzez kontakt z rzeczami używanymi przez nosicieli.

Składniki:

sodu benzoesan (E 211), karmeloza sodowa, sorbitol 70% (E 420), glicerol, glinu-magnezu krzemian, pollisorbat 80, powiidon, aromat morelowy, emulsja symetykonu, kwas cytrynowy jednowodny, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Dzieci od 2 lat

Środek stosowany według masy ciała

11-16 kg - 2.5 ml/  125 mg.

17-18 kg - 5.0 ml/ 250 mg

29 - 39 kg - 7.5 ml/ 375 mg

40-50 kg - 10.00 ml/ 500 mg

63 - 75 kg - 15 ml/ 750 mg

Dorośli powyżej 75 kg 

20 ml / 1000 mg

Nie stosować większej dawki leku pyrantelum niż zaleca

Przeciwwskazania:

 • Nie stosować w razie uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku
 • Nie stosować w razie leczenia miastenii ( choroba mięśni szkieletowych )
 • Nie stosować u dzieci poniżej 2 lat, chyba że na wyraźne polecenie lekarza
 • Przeciwwskazaniem do stosowania leku są zaburzenia czynności wątroby

Działania niepożądane:

Pyrantelum może powodować działania niepożądane, jednak nie u każdego one wystąpią. Po zastosowaniu leku działania niepożądane nie pojawiają się często i ustępują po przerwaniu leczenia. 

Częstość nieznana:

 • nudności
 • wymioty
 • zaburzenia łaknienia
 • bóle brzucha
 • biegunka
 • zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych
 • alergiczne wysypki skórne
 • ból głowy
 • zawroty głowy
 • senność lub bezsenność
 • skurcze żołądka

Środki ostrożności:

 • W przypadku zaburzeń czynności wątroby, niedożywienia, niedokrwistości (anemii) należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku
 • Minimum przez 6 tygodni po zakończonym leczeniu należy przestrzegać następujących zaleceń: wzmożona higiena osobista całej rodziny, dokładne mycie warzyw i owoców przed spożyciem, obcinanie krótko paznokci u dzieci, nieobgryzanie paznokci, nieoblizywanie palców, częsta i regularna zmiana bielizny osobistej oraz pościeli, pranie bielizny osobistej i pościeli w wysokiej temperaturze, unikanie zabaw w brudnej piaskownicy itd. Ma to na celu zapobiegnięcie samozakażenia lub zakażenia innych osób
 • Pacjenci z nietolerancją niektórych cukrów muszą skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku
 • Pyrantelum Polpharma należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci
 • Przechowywać w temperaturze pokojowej
 • Lek pyrantelum owix 250 mg należy zużyć w ciągu 21 dni od pierwszego otwarcia butelki
 • Nie stosować w przypadku uczulenia na którąkolwiek substancję pomocniczą zawartą w pyrantelum owix 250 mg
 • Nie przekraczać zalecanej dawki leku
 • W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem 
 • Preparat działa na mięśnie pasożytów jelitowych
 • Może zwiększać stężenie teofiliny stosowanej w leczeniu astmy oskrzelowej
 • Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu
 • W przypadku wątpliwości co do stosowania produktu leczniczego należy zapytać lekarza lub farmaceuty, który rozwieje wszelkie wątpliwości.
 • Kurację należy powtórzyć 2-3 tygodnie od przyjęcia pierwszej dawki
 • lek niewłaściwie stosowany zagraża zdrowiu a nawet życiu.
 • Lek należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu
 • leczenie lekiem Pyrantelum Polpharma podczas karmienia piersią powinno odbywać się tylko na wskazanie lekarza.

Interakcje z innymi lekami:

Pyrantelum może wchodzić w reakcję z lekami takimi jak:

 • piperazyna
 • teofilina

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.

Pyrantelum OWIX zawiesina – skuteczne leczenie owsików bez recepty

Pyrantelum to lek w postaci zawiesiny, skuteczny w leczeniu zakażeń jelitowych wywołanych obecnością owsików. Preparat Pyrantelum zawiera pyrantel, substancję czynną, która działa na mięśnie pasożytów jelitowych, powodując ich unieruchomienie i usunięcie.

Zalecana dawka leku Pyrantelum zależy od masy ciała pacjenta. Lek ten jest jedyną kuracją na owsiki dostępną bez recepty, co ułatwia szybkie podjęcie leczenia. Dawki leku powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty, a w przypadku wątpliwości należy zwrócić się po pomoc do specjalisty.

Bezpieczny i skuteczny – Pyrantelum OWIX – jedyna kuracja na owsiki

Pyrantelum jest lekiem przeciwpasożytniczym w postaci zawiesiny doustnej przeznaczonym zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zastosowanie leku może być konieczne po upływie dwóch lub trzech tygodni od przyjęcia pierwszej dawki w celu uniknięcia nawrotu zakażenia.

Lek Pyrantelum OWIX może wywoływać działania niepożądane, jednak są one rzadko występujące. W przypadku wystąpienia objawów, takich jak brak łaknienia, bóle głowy, zawroty głowy czy skurcze żołądka, należy skonsultować się z lekarzem.

Zaleca się stosowanie leku Pyrantelum OWIX zgodnie z zasadami higieny, aby uniknąć nawrotu zakażenia. W przypadku przerwania leczenia dawkę leku należy powtórzyć.

Lek ten jest efektywny w zwalczaniu form dojrzałych i pasożytów we wczesnym stadium rozwoju, co sprawia, że stanowi kompleksowe rozwiązanie w terapii zakażeń owsicą.

W przypadku podrażnienia jelit lub innych działań niepożądanych zawsze należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Pyrantelum OWIX może być stosowany zarówno u dzieci, jak i dorosłych, jednak konieczne jest przestrzeganie zaleceń dotyczących dawkowania oraz zasad higieny, aby uniknąć nawrotu zakażenia.

W trakcie leczenia Pyrantelum OWIX szczególnie istotne jest przestrzeganie zalecanej dawki leku oraz nieprzekraczanie maksymalnej dawki. Zastosowanie leku może być konieczne również po przerwaniu leczenia, aby skutecznie zwalczyć wszelkie pozostałe pasożyty i uniknąć nawrotu infekcji.

Pamiętaj, że lek Pyrantelum OWIX to skuteczne narzędzie w walce z owsicą, ale jego używanie powinno być zawsze zgodne z zaleceniami specjalistów. W razie wątpliwości dotyczących leczenia czy ewentualnych skutków ubocznych należy natychmiast skonsultować się z odpowiednim personelem medycznym.

Jedyna taka kuracja – Pyrantelum Polpharma OWIX w walce z owsicą

Leczenie zakażenia jelitowego owsikami przy użyciu leku Pyrantelum jest kluczowym etapem zwalczania pasożytów jelitowych.

Zalecane dawki leku Pyrantelum OWIX powinny być precyzyjnie przestrzegane, a dawkowanie należy powtórzyć zgodnie z zaleceniami lekarza. Ten produkt leczniczy jest jedyną kuracją na owsiki dostępną bez recepty dla dorosłych, co ułatwia szybki dostęp do skutecznego leczenia.

Podczas stosowania leku Pyrantelum OWIX mogą wystąpić działania niepożądane, dlatego ważne jest monitorowanie organizmu i zgłaszanie wszelkich obserwowanych efektów ubocznych specjalistom. Jednocześnie należy unikać przekraczania zalecanej dawki leku, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji. Leczenie zakażenia jelitowego owsikami za pomocą leku Pyrantelum OWIX jest skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem, co potwierdzają liczne badania i doświadczenia pacjentów.

Pyrantelum – skuteczny sposób na owsiki

Pyrantelum Polpharma, zwłaszcza w postaci zawiesiny pod nazwą Pyrantelum OWIX, to skuteczne narzędzie w leczeniu zakażenia jelitowego owsikami. Jego zalety są liczne i obejmują zarówno skuteczność działania, jak i dostępność bez konieczności posiadania recepty.

Substancja czynna leku, pyrantel, skupia swoje działanie na mięśniach pasożytów jelitowych, co prowadzi do ich paraliżu i usunięcia z organizmu. Dawkowanie preparatu jest łatwe do zastosowania, a konieczność powtórzenia dawki pozwala skutecznie zwalczyć wszelkie pozostałe pasożyty, co sprawia, że jest to jedyna tak skuteczna kuracja na owsiki dostępna bez recepty.

Zalecane dawki leku Pyrantelum OWIX są precyzyjnie określone, co eliminuje ryzyko niepotrzebnych komplikacji. Dostępność tego produktu leczniczego bez recepty jest korzystna, co umożliwia szybki dostęp do skutecznego leczenia dla dorosłych. Ponadto przyjęcie pierwszej dawki nie powoduje częstych działań niepożądanych, co podkreśla bezpieczeństwo stosowania preparatu.

Pyrantelum OWIX zawiesina dzięki swoim zaletom stanowi nie tylko efektywną kurację na owsiki, ale także wygodne i bezpieczne rozwiązanie w leczeniu zakażeń jelitowych. Dzięki temu lekowi pacjenci mogą skorzystać z kompleksowego i bezpiecznego podejścia do eliminacji owsików bez konieczności wizyty u lekarza.

Ulotka dla pacjenta

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Reviews

No reviews
Product added to compare.