Katar

Przeziębienie, katar, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-30 z 136 pozycji

Katar 

Katar objawia się zatkanym nosem, cieknącą wydzieliną oraz problemami z oddychaniem. Katar uważany jest za najbardziej uciążliwy objaw zapalenia górnych dróg oddechowych. Może występować podczas przeziębienia ale również w przebiegu zapalenia zatok. Przyczyną kataru może być również alergia. 

Jak powstaje katar?

Katar jest najczęściej wynikiem stanu zapalnego. Wskutek zapalenia zachodzi nadmierna produkcja śluzu, dochodzi również do obrzęku błony śluzowej nosa. Pojawia się problem z oddychaniem. 

Przyczyny kataru

Przyczyną kataru jest najczęściej infekcja dróg oddechowych, jednak zatkany nos może być również przyczyną reakcji alergicznej. Katar pojawia się w momencie zapalenia zatok. Każdą z tych przyczyn leczy się w inny sposób, dlatego warto znać przyczynę przed chęcią sięgania po leki szczególnie te dostępne bez recepty.

Objawy kataru

Rodzaj kataru

Objawy

Katar wirusowy

wyciek wydzieliny wodnisto-śluzowej, obrzęk błony śluzowej nosa, problemy z oddychaniem

katar bakteryjny

wyciek wydzieliny śluzowo-ropnej, obrzęk błony śluzowej nosa, problemy z oddychaniem

Katar zatokowy

gęsta wydzielina o kolorze żółto zielonym, ból podczas schylania uczucie ucisku w okolicach nosa, katar zatokowy utrzymuje się dłużej niż 10 dni

Katar alergiczny

wodnista wydzielina, zatkany nos, uczucie swędzenia w nosie, kichanie, problemy z oddychaniem

Sposoby leczenia kataru

Katar możemy leczyć za pomocą preparatów dostępnych w aptece w formie sprayu, kapsułek, tabletek i olejków eterycznych. W zależności od przyczyny występowania kataru można zastosować różne preparaty

Leki bez recepty na katar alergiczny Apteka

Katar alergiczny wymaga podawania leków przeciwhistaminowych, które łagodzą objawy.  W naszej aptece dostępne są leki bez recepty przeciwalergiczne w postaci tabletek, kapsułek, syropów i kropli. Dodatkowo możemy sięgnąć po preparaty obkurczające śluzówkę nosa Do popularnych leków na katar sienny: Xylorin spray, Otrivin spray, Sudafed Xylospray, Quixx Alergeny, Nasometin Control, . Dodatkowo można zastosować Amertil Bio, Flonidan Control, Aleric Deslo, Clartine.

Leki bez recepty na katar infekcyjny Apteka

Leki bez recepty na katar infekcyjny zawierają substancje o działaniu przeciwzapalnym i zmniejszającym obrzęk śluzówki. Popularnymi lekami w tej kategorii jest otrivin spray, Sinumedin spray, Ectorhin spray, Xylodex, Acatar, SeptaNazal

Leki bez recepty na katar zatokowy Apteka

Zapalenie zatok to dolegliwość, która wymaga podawania leków o działaniu przeciwzapalnym. W tej kategorii znajdziesz skuteczne leki do walki z katarem zatokowym. Występują one w formie sprayu, tabletek i saszetek. Zatoki mogą być leczone preparatami zawierającymi kilka substancji czynnych. Do popularnych zaliczamy Sinupret, Sinumedin spray, Sinulan, Theraflu zatoki i preparaty stosowane podczas grypy. Pomocne może okazać się również płukanie zatok.

Płukanie zatok na katar 

Katar zatokowy to uciążliwa dolegliwość, która objawia się bólem podczas schylania i uciskiem w obrębie nosa. Coraz częściej pacjenci podczas leczenia stosują roztwory do płukania zatok, w celu oczyszczania z zalegającej wydzieliny. W tej kategorii znajdziesz Fixsin czy Irigasin, które skutecznie pomogą w leczeniu kataru zatokowego.

Olejki eteryczne na katar

Podczas występowania kataru możemy skorzystać z olejków eterycznych, które skutecznie udrożnią drogi oddechowe. Nie od dziś wiadomo, że olejki eteryczne łagodzą objawy kataru. Obecnie w aptece posiadamy również plastry aromatyczne, które ułatwiają oddychanie.

Co na katar?

Na katar obecnie najczęściej stosuje się spraye bo jest to wygodna forma podania, która przynosi dość szybkie efekty. Jednak oferta apteki jest dość duża, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętaj jeśli katar utrzymuje się dłużej niż 7 dni, należy skonsultować się z lekarzem. Nie należy stosować preparatów bez recepty w sposób przewlekły. 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 58,00 zł

Produkt dodany do ulubionych