Katar

Przeziębienie, katar, aptekapapaya.pl
Acatar, aerozol do nosa...
Dostępny
Katar

Acatar, aerozol do nosa 05,mg/ml, 15 ml

23,51 zł
Wskazania: Obrzęk błony śluzowej  Alergiczne zapalenie błony śluzowej. Zapalenie zatok przynosowych. Zapalenie ucha środkowego.
Olbas Oil, olejek, 10 ml
Dostępny
Olejki eteryczne

Olbas Oil, olejek, 10 ml

22,05 zł
Wskazania: Katar występujący w czasie przeziębień. Pomocniczo w chorobach zatok przynosowych. Zewnętrznie w bólach reumatycznych i mięśniowych.
Ibuprom Hipertonic Spray,... Ibuprom Hipertonic Spray,... 2
Dostępny
Katar

Ibuprom Hipertonic Spray, 50 ml

25,50 zł
Wskazania: Udrożnienie nosa w stanach zapalnych zatok oraz infekcji przebiegających z katarem  Regeneracja i nawilżenie śluzówki nosa Pomocniczo po zabiegach operacyjnych nosa w celu usunięcia zaschniętej wydzieliny
Pokazano 1-24 z 149 pozycji

Katar, jakie preparaty na katar?

Katar objawia się zatkanym nosem, cieknącą wydzieliną oraz problemami z oddychaniem. Katar uważany jest za najbardziej uciążliwy objaw zapalenia górnych dróg oddechowych. Może występować podczas przeziębienia ale również w przebiegu zapalenia zatok. Przyczyną kataru może być również alergia. 

Jak powstaje katar, możliwe przyczyny?

Katar jest najczęściej wynikiem stanu zapalnego. Wskutek zapalenia zachodzi nadmierna produkcja śluzu, dochodzi również do obrzęku błony śluzowej nosa. Pojawia się problem z oddychaniem. 

Przyczyny kataru

Przyczyną kataru jest najczęściej infekcja dróg oddechowych, jednak zatkany nos może być również przyczyną reakcji alergicznej. Katar pojawia się w momencie zapalenia zatok. Każdą z tych przyczyn leczy się w inny sposób, dlatego warto znać przyczynę przed chęcią sięgania po leki szczególnie te dostępne bez recepty.

Objawy kataru

Rodzaj kataru

Objawy

Katar wirusowy

wyciek wydzieliny wodnisto-śluzowej, obrzęk błony śluzowej nosa, problemy z oddychaniem

katar bakteryjny

wyciek wydzieliny śluzowo-ropnej, obrzęk błony śluzowej nosa, problemy z oddychaniem

Katar zatokowy

gęsta wydzielina o kolorze żółto zielonym, ból podczas schylania uczucie ucisku w okolicach nosa, katar zatokowy utrzymuje się dłużej niż 10 dni

Katar alergiczny

wodnista wydzielina, zatkany nos, uczucie swędzenia w nosie, kichanie, problemy z oddychaniem

Sposoby leczenia kataru, jak leczyć zatkany nos?

Katar możemy leczyć za pomocą preparatów dostępnych w aptece w formie sprayu, kapsułek, tabletek i olejków eterycznych. W zależności od przyczyny występowania kataru można zastosować różne preparaty

Leki bez recepty na katar alergiczny Apteka

Katar alergiczny wymaga podawania leków przeciwhistaminowych, które łagodzą objawy.  W naszej aptece dostępne są leki bez recepty przeciwalergiczne w postaci tabletek, kapsułek, syropów i kropli. Dodatkowo możemy sięgnąć po preparaty obkurczające śluzówkę nosa Do popularnych leków na katar sienny: Xylorin spray, Otrivin spray, Sudafed Xylospray, Quixx Alergeny, Nasometin Control, . Dodatkowo można zastosować Amertil Bio, Flonidan Control, Aleric Deslo, Clartine.

Leki bez recepty na katar infekcyjny Apteka, czyli jak zwalczyć wodnisty katar?

Leki bez recepty na katar infekcyjny zawierają substancje o działaniu przeciwzapalnym i zmniejszającym obrzęk śluzówki. Popularnymi lekami w tej kategorii jest otrivin spray, Sinumedin spray, Ectorhin spray, Xylodex, Acatar, SeptaNazal

Leki bez recepty na katar zatokowy Apteka, jak leczyć ostry nieżyt nosa?

Zapalenie zatok to dolegliwość, która wymaga podawania leków o działaniu przeciwzapalnym. W tej kategorii znajdziesz skuteczne leki do walki z katarem zatokowym. Występują one w formie sprayu, tabletek i saszetek. Zatoki mogą być leczone preparatami zawierającymi kilka substancji czynnych. Do popularnych zaliczamy Sinupret, Sinumedin spray, Sinulan, Theraflu zatoki i preparaty stosowane podczas grypy. Pomocne może okazać się również płukanie zatok.

Płukanie zatok na katar , skuteczne środki na katar

Katar zatokowy to uciążliwa dolegliwość, która objawia się bólem podczas schylania i uciskiem w obrębie nosa. Coraz częściej pacjenci podczas leczenia stosują roztwory do płukania zatok, w celu oczyszczania z zalegającej wydzieliny. W tej kategorii znajdziesz Fixsin czy Irigasin, które skutecznie pomogą w leczeniu kataru zatokowego.

Olejki eteryczne na katar, oczyszczanie górnych dróg oddechowych za pomocą inhalacji

Podczas występowania kataru możemy skorzystać z olejków eterycznych, które skutecznie udrożnią drogi oddechowe. Nie od dziś wiadomo, że olejki eteryczne łagodzą objawy kataru. Obecnie w aptece posiadamy również plastry aromatyczne, które ułatwiają oddychanie.

Co na katar?

Na katar obecnie najczęściej stosuje się spraye bo jest to wygodna forma podania, która przynosi dość szybkie efekty. Jednak oferta apteki jest dość duża, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętaj jeśli katar utrzymuje się dłużej niż 7 dni, należy skonsultować się z lekarzem. Nie należy stosować preparatów bez recepty w sposób przewlekły. 

Product added to compare.