Laktacja

Mama i kobieta w ciąży,laktacja,aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Laktacja

Laktacją nazywamy okres karmienia piersią. Jest to naturalny sposób żywienia dzieci, który jest rekomendowany na całym świecie. Uważa się, że mleko matki dostarcza maluchowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze, które przyczyniają się do prawidłowego rozwoju malucha. W niektórych przypadkach karmienie piersią nie jest możliwe. Z różnych przyczyn czasem karmienie piersią nie jest możliwe. W tej kategorii znajdziecie preparaty wspierające laktację oraz produkty higieniczne takie jak wkładki laktacyjne oraz maści na popękane brodawki. 

Jak wesprzeć laktację

Podczas porodu organizm kobiety wytwarza hormon odpowiadający za prawidłową laktację. Prolaktyna bo to właśnie ona odpowiada za możliwość kamienia stymuluje pojawienie się pokarmu w piersiach. Aby pokarm został regularnie produkowany należy jak najczęściej przystawiać dziecko do piersi. Istnieją jednak sytuację, w któych produkcja mleka jest znikoma. Z pomocą wtedy przychodzą preparaty wspierające laktację. 

Herbatki na laktację

W naszej aptece znajdziecie herbatki ziołowe wspierające produkcję mleka. Przy problemach z małą ilością mleka można sięgać po właśnie takie produkty, które są bezpieczne zarówno dla matki jak i jej dziecka. 

Maści na popękane brodawki

Podczas karmienia piersią dochodzi często do powstawania ran na brodawkach. W tym dziale znajdziecie maści z lanoliną, które przyspieszą gojenie się zmian. Są to produkty bezpieczne dla dziecka i matki.

Wkładki laktacyjne 

Wkładki laktacyjne to artykuł higieniczny, który powinna posiadać każda z mam karmiących piersią. Nosi się je w biustonoszu, aby zapobiec przeciekaniu mleka i powstawaniu plam. 

Kategoria laktacja poświęcona jest kobietom w okresie karmienia piersią. Znajdziemy tutaj maści na brodawki, wkładki laktacyjne i herbatki wspierające laktację. Wszystkie te produkty ułatwią nam czas karmienia piersią. 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 9,00 zł - 263,00 zł

Produkt dodany do ulubionych