Nadmierna potliwość

Problemy skórne, nadmierna potliwość, aptekapapaya.pl
Alantan, zasypka, 50 g
Dostępny
Nadmierna potliwość

Alantan, zasypka, 50 g

7,95 zł
   Wskazania: Podrażnienia Zaczerwienienia Otarcia
Tea Tree, Zasypka do stóp,...
Dostępny
Papaya 2

Tea Tree, Zasypka do stóp, 120 g

10,27 zł
Wskazania: Nadpotliwość stóp Ograniczenie ryzyka pojawienia się chorób grzybiczych lub bakteryjnych
Proftin-G, zasypka do stóp,...
Dostępny
Antyperspiranty do ciała

Proftin-G, zasypka do stóp, 120 g

8,71 zł
Wskazania: Nadpotliwość stóp Ograniczenie ryzyka pojawienia się chorób grzybiczych lub bakteryjnych
Medispirant Mineralny,...
Dostępny
Antyperspiranty

Medispirant Mineralny, emulsja, 40ml

21,56 zł
Wskazania: Potliwość Podrażnienia Skóra delikatna i wrażliwa Dzieci powyżej 8 roku życia Młodzież i osoby dorosłe
Pokazano 1-24 z 41 pozycji

Nadmierna potliwość 

Pot jest naturalnie wydzielany w celu zachowania odpowiedniej termoregulacji. Gruczoł potowy jest stymulowany przez układ nerwowy oraz układ hormonalny. Pojawia się jako naturalna reakcja na stres i chroni nasz organizm przed przegrzaniem. Środki na nadmierną potliwość są przeznaczone dla osób z zaburzona pracą gruczołów potowych. Nadpotliwość jest dolegliwością, która prowadzi do dyskomfortu, nieprzyjemny zapach potu prowadzi do wstydu. Możemy mieć do czynienia z różnego rodzaju nadpotliwością:

  • nadmierne pocenie się pod pachami
  • potliwość stóp
  • pocenie nóg
  • nadmierna potliwość dłoni
  • nadmierna potliwość twarzy

Nadmierna potliwość przyczyny

Nadmierna potliwość często jest wynikiem zmian hormonalnych lub zaburzeń w funkcjonowaniu gruczołu potowego. Nadmierne wydzielanie potu pojawia się na jako element chorób takich jak Parkinson, choroby tarczycy czy otyłość. Preparaty hamujące wydzielanie potu mają za zadanie wyregulować pracę gruczołów potowych. Blokery potu zmniejszają wydzielanie potu i poprawiają komfort pacjenta. Przyczyny nadmiernej potliwości jeśli są spowodowane chorobami powinny zostać znalezione. W przypadku przyczyny zwiększonej potliwości spowodowanej chorobami tarczycy powinno skupić się wyeliminowaniu problemu.

Jak radzić sobie z nadmierną potliwością? Sposoby na nadmierną potliwość

Nadmierna potliwość powoduje dyskomfort i często jest powodem do wstydu. W dzisiejszych czasach istnieje kilka sposobów, które skutecznie ograniczają nadmierne wydzielanie potu. Pacjenci mogą sięgać po kosmetyki oraz leki farmakologiczne, które regulują gruczoły potowe. Istnieją domowe sposoby na nadpotliwość, kąpiele w ziołach takich jak szałwia, kora dębu,

Rodzaje nadmiernej potliwości

Nadmierna potliwość może występować na części ciała takich jak stopy, dłonie czy pachy lub na wszystkich tych obszarach. W aptece są dedykowane produkty, które można stosować na stopy, dłonie lub używać do kąpieli. 

Kosmetyki na nadmierną potliwość, skuteczne preparaty na leczenie nadpotliwości

Do kosmetyków zapobiegających nadmiernej potliwości zaliczamy antyperspiranty oraz pudry, które posiadają substancję czynne wpływające na ograniczenie produkowania nadmiernej ilości potu. 

Leki na nadmierną potliwość, tabletki antyperspiranty ograniczające potliwość

Leki dostępne bez recepty z apteki na nadmierną potliwość zawierają wyciągi z szałwii, ziela pokrzywy oraz skrzypu. Zioła te wpływają na normalizację gruczołów potowych. Mogą stanowić uzupełnienie podczas stosowania kosmetyków. Nadmierna potliwość pod pachami może być leczona blokerami w tabletkach, wzmożone wydzielanie potu to zaburzona regulacja gruczołów potowych, tabletki na pocenie się wpływają na ich regulacje. Nadmierne pocenie się to nie wyrok, udaj się do lekarza i razem wspólnie opracujcie plan działania.

Zioła na nadmierną potliwość, domowe sposoby na nadmierną potliwość

Nadmierna potliwość jest dolegliwością, z którą obecnie możemy sobie skutecznie radzić. Warto sięgać po preparaty z apteki, które nie tylko zapobiegają nadmiernej potliwości, ale również zapobiegają nieprzyjemnemu zapachowi. Objawy nadmiernej potliwości przyczyniają się do wycofania społecznego. Nadmierną potliwość można leczyć w różne sposoby. Problem z nadmiernym poceniem posiada ok 1-3% społeczeństwa.

Product added to compare.