Nadmierna potliwość

Problemy skórne, nadmierna potliwość, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-30 z 36 pozycji

Nadmierna potliwość 

Pot jest naturalnie wydzielany w celu zachowania odpowiedniej termoregulacji. Gruczoł potowy jest stymulowany przez układ nerwowy oraz układ hormonalny. Pojawia się jako naturalna reakcja na stres i chroni nasz organizm przed przegrzaniem. 

Nadmierna potliwość przyczyny

Nadmierna potliwość często jest wynikiem zmian hormonalnych lub zaburzeń w funkcjonowaniu gruczołu potowego. Nadmierne wydzielanie potu pojawia się na jako element chorób takich jak Parkinson, choroby tarczycy czy otyłość. 

Jak radzić sobie z nadmierną potliwością?

Nadmierna potliwość powoduje dyskomfort i często jest powodem do wstydu. W dzisiejszych czasach istnieje kilka sposobów, które skutecznie ograniczają nadmierne wydzielanie potu. Pacjenci mogą sięgać po kosmetyki oraz leki farmakologiczne, które regulują gruczoły potowe. 

Rodzaje nadmiernej potliwości

Nadmierna potliwość może występować na części ciała takich jak stopy, dłonie czy pachy lub na wszystkich tych obszarach. W aptece są dedykowane produkty, które można stosować na stopy, dłonie lub używać do kąpieli. 

Kosmetyki na nadmierną potliwość

Do kosmetyków zapobiegających nadmiernej potliwości zaliczamy antyperspiranty oraz pudry, które posiadają substancję czynne wpływające na ograniczenie produkowania nadmiernej ilości potu. 

Leki na nadmierną potliwość

Leki dostępne bez recepty z apteki na nadmierną potliwość zawierają wyciągi z szałwi, ziela pokrzywy oraz skrzypu. Zioła te wpływają na normalizację gruczołów potowych. Mogą stanowić uzupełnienie podczas stosowania kosmetyków. 

Nadmierna potliwość jest dolegliwością, z którą obecnie możemy sobie skutecznie radzić. Warto sięgać po preparaty z apteki, które nie tylko zapobiegają nadmiernej potliwości ale również zapobiegają nieprzyjemnemu zapachowi. 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 1,00 zł - 52,00 zł

Produkt dodany do ulubionych