Ciśnieniomierze

Sprzęt medyczny,ciśnieniomierze,aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Ciśnienie tętnicze jest parametrem, który jest bardzo ważny w diagnostyce ogólnego stanu zdrowia. Prawidłowe ciśnienie u osób dorosłych powinno wynosić 120/80 mm Hg. Parametry znacznie różniące się od normy są pierwszym sygnałem, że coś złego dzieje się w naszym organizmie. Nadciśnienie jest już w Polsce chorobą cywilizacyjną, dlatego niezbędne jest stałe kontrolowanie swojego stanu zdrowia. W naszej aptece dostępne są ciśnieniomierze MICROLIFE, NOVAMA, PEMPA, SMARTCARDIO

Ciśnieniomierz

Ciśnieniomierz jest urządzeniem mierzącym parametry życiowe i informującym o występowaniu nadciśnienia lub niedociśnienia. Dodatkowo ciśnieniomierze obecne na rynku posiadają dodatkowe funkcje takie jak wykrywanie arytmii i mierzenie pulsu. W naszej aptece dostępne są ciśnieniomierze naramienne i ciśnieniomierze nadgarstkowe. 

Ciśnieniomierz naramienny

Ciśnieniomierz naramienny jest jednym z częściej wybieranych przez pacjentów. Charakteryzują się one wysoką wiarygodnością wyników. Urządzenia te są odpowiednie do używania w warunkach domowych. Gabinety lekarskie również korzystają z tego typu urządzeń podczas badania ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Samodzielny pomiar dzięki zastosowaniu ciśnieniomierza naramiennego pomaga uchronić przed wieloma chorobami związanymi ze zbyt wysokim ciśnieniem lub zbyt niskim. 

Ciśnieniomierz nadgarstkowy

Ciśnieniomierz nadgarstkowy jest urządzeniem znacznie mniejszym niż ciśnieniomierz naramienny. Jest odpowiedni do codziennego stosowania ale również można zabrać go w każde miejsce ze względu na jego wielkość. Ciśnieniomierz naramienny również dokonuje wiarygodnego pomiaru. 

Ile kosztuje ciśnieniomierz?

Ciśnieniomierze jak każde sprzęty różnią się funkcjami i ceną. Ceny wahają się od 60 do 250zł. Na cenę ma wpływ na pewno firma oraz ilość funkcji. Jedne zapamiętują pomiary, sygnalizują o nieprawidłowości, wykrywają arytmie a drugie zaś tylko dokonują pomiaru. 

Jaki ciśnieniomierz kupić?

Czym kierować się podczas zakupu ciśnieniomierza? Należy zastanowić się jaką funkcję ma pełnić urządzenie. Jeśli będzie używane okazjonalnie nie trzeba inwestować w ciśnieniomierz z wieloma funkcjami. W przypadku występowania nadciśnienia lub niedociśnienia należy zastanowić się nad zakupem ciśnieniomierza z funkcją zapamiętywania wyników. Dla osób starszych poleca się urządzenia z dużym wyświetlaczem oraz sygnalizacją dźwiękową. Ważne jest aby zwrócić uwagę na gwarancję, wiele renomowanych firm proponuje już gwarancję dożywotnią oraz Door to Door czyli zepsuty sprzęt wysyłamy bezpośrednio do producenta.

Gdzie można kupić ciśnieniomierz?

Ciśnieniomierz obecnie można zakupić w aptece, sklepach ze sprzętem medycznym oraz sklepach z urządzeniami elektrycznymi. Podczas zakupu należy pamiętać, żeby korzystać z legalnych źródeł. 

Profilaktyka jest dziś bardzo ważnym elementem, który pomaga uchronić przed poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, dlatego sprawdzanie parametrów życiowych jest bardzo ważnym czynnikiem. Ciśnieniomierz powinien być urządzeniem, który znajduje się w każdym domu, a ciśnienie mierzyć powinny nie tylko osoby starsze ale również młode. Coraz częściej obserwuje się zaburzenia ciśnienia w młodym wieku. 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 40,00 zł - 256,00 zł

Produkt dodany do ulubionych