Paski do glukometru

Bez recepty, diagnostyka, testy, paski do glukometru, aptekapapaya.pl
Pokazano 1-24 z 38 pozycji

Paski do glukometru, jak wybrać?

Paski testowe do glukometru to wyrób medyczny, którego używania się do wykonania testu diagnostycznego za pomocą glukometru. Paski testowe stosuje się jednorazowo, jeden pasek testowy do jednego pomiaru. Glukometr to urządzenie, które umożliwia wykonywanie pomiaru w każdym miejscu o każdej porze. Szeroki wybór pasków testowych do glukometru wynika z dużego wyboru urządzeń do mierzenia cukru. Osoby chorujące na cukrzyce powinny dokonywać regularnych poziomów, które chronią przed dopuszczeniem do sytuacji, w której cukier spadnie lub wzrośnie. Wartości stężenia glukozy nie mogą odbiegać od normy. Badanie stężenia glukozy ostrzega przed raptownym spadkom jak i wzrostom cukru. Samokontrola cukrzycy u osób chorujących sprawia, że chory może szybko reagować. Samodzielny pomiar stężenia pomaga w dobraniu dawki insuliny. Badanie poziomu glukozy najczęściej odbywa się za pomocą pasków accu-chek instant, accu - check active, check active, accu-chek guide.

Czy paski testowe do glukometru są na receptę?

Paski na receptę są refundowane, cena pasków przepisanych przez lekarza jest znacznie niższa niż zakupionych bez recepty. Paski refundowane mają przepisane pacjenci ze stwierdzoną cukrzycą. Ile kosztują paski do glukometru? Refundacja pasków przysługuje osobom, którzy wykonują minimum 3 wstrzyknięcia insuliny na dobę, cana pasków dla takich pacjentów wynosi około 4zł. W cenie 40 zł i więcej zapłacą za paski testowe osoby badające cukier profilaktycznie. Dokładny pomiar poziomu cukru jest możliwy po dobraniu kompatybilnych pasków do glukometru.

Jak stosować paski do glukometru?

Instrukcja użytkowania jest dołączona zarówno do glukometru jak i pasków testowych. Kontrola poziomu glukozy odbywa się poprzez pobranie próbki krwi i umieszczenia jej na pasku testowym,a następnie umieszczeniu go w glukometrze. Badanie poziomu cukru można wykonywać kilka razy dziennie w zależności od wahań glukozy. Pierwsze badanie glukozy należy wykonywać na czczo, a następne po posiłku. We wstępnej diagnozie należy zapisywać pomiary przez kilka dni, z wynikami udać się do lekarza.

Product added to compare.