Ból zatok

Ból, ból zatok, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Ból zatok

Ból zatok to dolegliwość dość uciążliwa, której towarzyszy gęsta zalegająca wydzielina. Ból zatok objawia się bólem podczas schylania, bólem w obrębie twarzy oraz wzmożoną nadwrażliwością na dotyk. Bolące zatoki są efektem stanu zapalnego, który posiada charakter ostry lub przewlekły. Zatokowy ból głowy jest dolegliwością, którą ciężko znieść bez leków przeciwbólowych. W tej kategorii znajdują się leki na ból zatok w różnej formie. Dostępne preparaty złagodzą objawy bólowe, uczucie zatkanego nosa, tkliwości, uczucie ucisku w zatokach oraz zmniejszą stan zapalny. Obecne w składzie substancje takie jak paracetamol, kwas acetylosalicylowy, ibuprofen wpłyną na zmniejszenie obrzęku wynikającego ze stanu zapalnego.

Co na ból zatok?

Lek na zatoki powinien zawierać w swoim składzie substancje przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Ból zatokowy głowy jest spowodowany infekcją zatok dlatego należy przyjmować leki zwalczające stan zapalny. 

Lek na zatoki

W aptece dostępne są leki na zatoki zawierające substancje takie jak kwas acetylosalicylowy, ibuprofen oraz paracetamol. Popularne leki na zatoki zawierają w swoim składzie pseudoefedrynę jest ona skuteczna podczas stanu zapalnego. Należy jednak pamiętać, że leki te możemy jedynie kupić w aptece stacjonarnej. Polskie prawo zabrania wysyłki leków zawierających pseudoefedrynę oraz jej pochodne. 

Jak działają leki na ból zatok

Leki na ból zatok rozrzedzają zalegającą wydzielinę oraz leczą stan zapalny. Dzięki nim zmniejszamy dolegliwości bólowe oraz problemy z oddychaniem. 

Leki na zatoki z apteki

Leki dostępne w aptece są w formie kapsułek, tabletek, saszetek oraz płynów do płukania. 

Jak rozpoznać ból zatok?

Ból zatokowy głowy objawia się nasileniem podczas schylania, gęstą wydzieliną koloru zielonego lub żółtego. Podczas stanu zapalnego dotyka nas również ucisk w okolicy czołowej i nosa.  

Domowe sposoby na zatoki

Do domowych sposobów na zatoki zaliczamy wszelkiego rodzaju inhalacje, które mają za zadanie ułatwić rozrzedzenie wydzieliny i skrócić czas trwania infekcji. Podczas infekcji zatok powinniśmy zadbać o nawilżanie śluzówki nosa, częste opróżnianie nosa prowadzi do powstawania nadmiernej suchości błony i  tendencji do rozwoju stanu zapalnego. Ból zatokowy można złagodzić ciepłymi okładami. Podczas bólu zatok pij napary ziołowe o działaniu przeciwzapalnym. W aptece dostępne są również irygatory do płukania zatok, które oczyszczą układ oddechowy z wydzieliny. 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 46,00 zł

Produkt dodany do ulubionych