Paracetamol Hasco, tabletki powlekane 0,5g, 30szt
0,25 zł / szt
Gorączka
Paracetamol Accord to lek, w formie tabletek, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Stosuje się go w wypadku wystąpienia łagodnego lub umiarkowanego bólu, np. bólu głowy, bólu menstruacyjnego, bólu stawowego, migreny czy bólu zęba. Lek można podawać również do zbicia gorączki podczas przeziębienia lub grypy. Paracetamol nie drażni żołądka. Odpowiedni dla osób dorosłych i dzieci od szóstego roku życia.
W czasie stosowania paracetamolu, należy ograniczyć przyjmowanie czosnku w nadmiernej ilości, ponieważ może wystąpić ryzyko uszkodzenia wątroby.
Paracetamol Accord skład: 1 tabletka zawiera: substancję czynną: paracetamol 500 mg, substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, talk, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian.
Dorośli, młodzież i dzieci powyżej 15 lat: |
1-2 tabletki, jednak nie więcej niż 4-6 razy na dobę. Maksymalna ilość tabletek na dobę to 6. |
Dzieci 12-15 lat, waga 40-55kg: |
Podawać 1 tabletka, jednak nie więcej niż 4-6 razy na dobę |
Dzieci 9-12 lat, waga 30-40kg: |
Podawać 1 tabletka, jednak nie więcej niż 3-4 razy na dobę |
Dzieci 6-9 lat, waga 22-30kg: |
1-2 tabletki, jednak nie więcej niż 4-6 razy na dobę. |
Lek ten, jak każdy inny, może powodować działania niepożądane. Należy pamiętać, że nie u każdego one wystąpią.
Rzadko występujące działania niepożądane (mogą dotyczyć do 1 na 1000 osób):
Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10 000 osób):
Częstość nieznana:
Paracetamol Accord może wchodzić w interakcje z takimi lekami i substancjami jak:
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.
Zobacz także
0,25 zł / szt
0,20 zł / szt
0,09 zł / szt
0,18 zł / szt
0,43 zł / szt