Paracetamol Aurovitas, tabletki, 0,5 g, 50 szt.
Paracetamol Aurovitas, tabletki, 0,5 g, 50 szt.

Gorączka

Paracetamol Aurovitas, tabletki, 0,5 g, 50 szt.

5909991360689
u
5,00 zł

0,09 zł / szt

Brutto

Wskazania:

  • Łagodny i umiarkowany ból
  • Gorączka

Opis produktu:

Paracetamol Aurovitas to lek w formie tabletek przeznaczony dla osób powyżej dziesiątego roku życia. Lek ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Podaje się go przy łagodnym i umiarkowanym bólu, np. bólu głowy lub bólu zęba. Substancją czynną leku jest paracetamol. Lek przeznaczony jest do leczenia krótkotrwałego. Jeżeli w przeciągu pięciu dni od zażywania leku ból nie zmniejszy się lub nasili, należy skonsultować się z lekarzem. 

Czy wiesz, że?

Podczas stosowania leku zawierającego paracetamol należy upewnić się, że w innych lekach, które przyjmujemy, nie ma tego składnika. Zbyt duża dawka paracetamolu może doprowadzić do przedawkowania. 

Składniki:

Substancją czynną leku jest paracetamol. 1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu. Substancje pomocnicze: skrobia żelowana kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, hydroksypropyloceluloza, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), talk, magnezu stearynian.

Dawkowanie:

Dzieci (10-15 lat)

1 tabletka maksymalnie 4 razy na dobę.

Dorośli i młodzież (16+)

1-2 tabletki do 4 razy na dobę.

Maksymalna ilość tabletek na dobę to 6.

Przeciwwskazania:

  • Nie stosować w wypadku uczulenia na na którykolwiek składnik leku
  • Nie stosować u osób z ciężką chorobą wątroby oraz z chorobą alkoholową
  • Nie łączyć z alkoholem
  • Nie stosować u dzieci poniżej 10 lat i masie mniejszej niż  40 kg

Działania niepożądane:

Lek ten, jak każdy inny, może powodować działania niepożądane. Należy pamiętać, że nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (mogą dotyczyć do 1 na 1000 osób): 

  • niektóre choroby krwi
  • reakcje alergiczne
  • depresja
  • splątanie 
  • omamy
  • drgawki 
  • bóle głowy
  • zaburzenia widzenia
  • obrzęk
  • ból brzucha
  • krwawienie z żołądka lub jelit
  • biegunka
  • nudności
  • wymioty
  • zaburzenia czynności wątroby
  • niewydolność wątroby
  • żółtaczka
  • marskość wątroby 
  • wysypka
  • świąd
  • pocenie się
  • pokrzywka
  • czerwone plamy na skórze
  • obrzęk naczynioruchowy 
  • zawroty głowy
  • złe samopoczucie
  • gorączka
  • uspokojenie

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10 000 osób): 

  • pancytopenia 
  • małe stężenie cukru we krwi
  • hepatotoksyczność 
  • mętny mocz 
  • zaburzenia nerek
  • skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na aspirynę i inne leki przeciwzapalne
  • krwiomocz 
  • moczenie mimowolne 

Częstość nieznana: 

  • ostra uogólniona osutka krostkowa 
  • ciężka wysypka 
  • łuszcząca się skóra
  • zespół Stevensa-Johnsona 
  • obrzęk skóry
  • pęcherze lub wysypka spowodowane przyjęciem paracetamolu

Środki ostrożności:

  • Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny przed zastosowaniem tego leku skonsultować się z lekarzem.
  • Długotrwałe lub częste stosowanie tego leku nie jest zalecane. Leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni (bez kontroli lekarza)
  • Zachować ostrożność u osób z umiarkowaną lub ciężką niewydolnością nerek, łagodną/umiarkowaną/ciężką niewydolnością wątroby, ostrym zapaleniem wątroby, niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, niedokrwistością hemolityczną, chorobą alkoholową, odwodnieniem, przewlekłym niedożywieniem, gorączką (powyżej 39 stopni/nawracającą/trwającą dłużej niż 3 dni), a także u osób przyjmujących preparaty wpływające na czynność wątroby
  • Stosowanie leku może osłabiać zdolność prowadzenia samochodu i obsługiwania maszyn
  • Lek należy przechowywać w temperaturze pokojowej
  • Trzymać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci

Interakcje z innymi lekami:

Paracetamol Aurovitas może wchodzić w interakcje z takimi lekami i substancjami jak:

  • alkohol
  • leki indukujące aktywność enzymów wątrobowych
  • chloramfenikol
  • pochodne kumaryny
  • AZT
  • leki powodujące opóźnienie w opróżnianiu żołądka
  • leki przyspieszające opróżnianie żołądka
  • cholestyramina
  • leki przeciwpadaczkowe
  • probenecyd 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.

Ulotka dla pacjenta

Zobacz także

Reviews

No reviews
Product added to compare.