Paracetamol Synoptis, tabletki 0,5 g, 50 szt
Paracetamol Synoptis, tabletki 0,5 g, 50 szt

Gorączka

Paracetamol Synoptis, tabletki 0,5 g, 50 szt

5909991408275
u
10,00 zł

0,19 zł / szt

Brutto

Wskazania:

  • Ból różnego pochodzenia
  • Gorączka

Opis produktu:

Paracetamol Synoptis to lek w postaci tabletek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Lek podawany jest doustnie. Zawiera substancję czynną paracetamol, która działa łagodząco na bóle różnego pochodzenia (np. bóle głowy, bóle menstruacyjne, bóle mięśniowe) oraz zbija gorączkę w stanach grypopodobnych i przeziębieniach. Lek odpowiedni dla osób dorosłych i dzieci powyżej dwunastego roku życia. 

Czy wiesz, że?

Paracetamol to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który można kupić bez recepty już od 1959 roku. 

Składniki:

Substancją czynną leku Paracetamol Synoptis jest paracetamol – 500 mg/tabletkę. Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: sorbitol (170 mg), skrobia ziemniaczana, powidon, magnezu stearynian.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci (od 12 lat)

1-2 tabletki x 4 dziennie (co 4h)

Przeciwwskazania:

  • Uczulenie na na którykolwiek składnik leku.
  • Ciężka choroba wątroby.

Działania niepożądane:

Istnieje możliwość występowania działań niepożądanych podczas przyjmowania tego leku. Należy pamiętać, że nie u każdego mogą one wystąpić.

Działania niepożądane wynikające z przyjmowania tego leku:

Często:

  • lekka senność,
  • nudności, wymioty.

Niezbyt często:

  • zawroty głowy,
  • nerwowość,
  • uczucie pieczenia w gardle,
  • biegunka, ból brzucha, zaparcia,
  • bóle głowy,
  • pocenie się,
  • hipotermia.

Rzadko:

  • zwiększona aktywność aminotransferaz wątrobowych,
  • rumień.

Bardzo rzadko:

  • zaburzenia hematopoezy,
  • skurcz oskrzeli,
  • poważne reakcje skórne,
  • reakcje alergiczne,
  • zaostrzenie reakcji nadwrażliwości na paracetamol.

Środki ostrożności:

  • Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny przed zastosowaniem tego leku skonsultować się z lekarzem.
  • Lek przeznaczony dla osób od 12. roku życia.
  • Długotrwałe lub częste stosowanie tego leku nie jest zalecane. Leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni (bez kontroli lekarza).
  • Zachować ostrożność u osób z umiarkowaną lub ciężką niewydolnością nerek, łagodną/umiarkowaną/ciężką niewydolnością wątroby, ostrym zapaleniem wątroby, niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, niedokrwistością hemolityczną, chorobą alkoholową, odwodnieniem, przewlekłym niedożywieniem, gorączką (powyżej 39 stopni/nawracającą/trwającą dłużej niż 3 dni), a także u osób przyjmujących preparaty wpływające na czynność wątroby.
  • Nie łączyć z alkoholem.
  • Lek uznaje się za “wolny od sodu”.
  • Lek może osłabiać zdolność prowadzenia samochodu i obsługiwania maszyn.

Interakcje z innymi lekami:

Paracetamol Synoptis może wchodzić w interakcje z takimi lekami i substancjami jak:

  • alkohol,
  • leki indukujące aktywność enzymów wątrobowych,
  • chloramfenikol,
  • pochodne kumaryny,
  • AZT,
  • leki powodujące opóźnienie w opróżnianiu żołądka,
  • leki przyspieszające opróżnianie żołądka,
  • cholestyramina,
  • leki przeciwpadaczkowe,
  • probenecyd.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.

Ulotka dla pacjenta

Zobacz także

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Reviews

No reviews
Product added to compare.