Paracetamol Accord, tabletki 500 mg, 50 szt.
0,14 zł / szt
Gorączka
0,25 zł / szt
Paracetamol Hasco to lek, w formie tabletek, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, ale nie posiada działania przeciwzapalnego. Podaje się go w wypadku wystąpienia łagodnego lub umiarkowanego bólu, np. bólu głowy, bólu menstruacyjnego, bólu stawowego, migreny czy bólu zęba. Lek można podawać również do zbicia gorączki podczas przeziębienia lub grypy. Paracetamol nie drażni żołądka. Można go podawać osobom dorosłym i dzieciom od szóstego roku życia.
Talk w tabletce, to substancja poślizgowa, która powoduje, że leki w opakowaniu się nie sklejają, a także pozwala na wyprodukowanie większej ilości leku podczas produkcji ( zapobiega przyklejaniu się do maszyny).
Paracetamol Hasco skład: Substancją czynną leku jest paracetamol. 1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu. W skład substancji pomocniczych wchodzą: skrobia kukurydziana żelowana, powidon K-30, potasu sorbinian, magnezu stearynian oraz otoczka tabletki (Opadry II 57U18539 White): hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), polidekstroza, talk, maltodekstryna, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha.
Dorośli, młodzież i dzieci powyżej 12 lat: |
1-2 tabletki, jednak nie więcej niż 4 razy na dobę. Maksymalna ilość tabletek na dobę to 8. |
Dzieci 6-12 lat: |
Podawać 1/2 tabletki, jednak nie więcej niż 4 razy na dobę |
Lek ten, jak każdy inny, może powodować działania niepożądane. Należy pamiętać, że nie u każdego one wystąpią.
Rzadko (>1/10 000 do <1/1000):
Bardzo rzadko (< 1/10 000):
Paracetamol może wchodzić w interakcje z takimi lekami i substancjami jak:
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.
Zobacz także
0,14 zł / szt
14,25 zł / 100 g
0,20 zł / szt
0,09 zł / szt
0,18 zł / szt
0,19 zł / szt
0,00 zł / szt
0,43 zł / szt