Paracetamol Accord, tabletki 500 mg, 50 szt.
0,14 zł / szt
Gorączka u dzieci
Paracetamol Hasco w formie zawiesiny doustnej to lek przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci. Lek wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Wskazaniem do stosowania Paracetamolu Hasco jest występowanie gorączki i bólu różnego pochodzenia (np. ząbkowanie, stan po zabiegach chirurgicznych), a także reakcja organizmu na szczepionkę (zaczerwienienie, obrzęk, ból). Należy pamiętać, żeby nie przekraczać zalecanej dziennej dawki leku.
Aby bezpiecznie dawkować paracetamol należy przestrzegać zalecanej dziennej dawki leku. Należy też bacznie zwracać uwagę, czy w innych lekach, które przyjmujemy, nie ma w składzie paracetamolu. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką dawkę paracetamolu możemy przyjąć musimy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, aby uniknąć negatywnych skutków przedawkowania.
Substancja czynna to paracetamol. Substancje pomocnicze glicerol, sorbitol ciekły, niekrystalzujący (E 420), powidon, propylu parahydroksybenzoesan (E 216), czerwień koszenilowa (E 124), aromat owoców leśnych, woda oczyszczona
Dzieci (0-3 miesiące) |
2,5 ml co cztery godziny |
Dzieci (4-8 miesięcy) |
4 ml co cztery godziny |
Dzieci (9-11 miesięcy) |
5 ml co cztery godziny |
Dzieci (1-2 lata) |
6,5 ml co cztery godziny |
Dzieci (2-3 lata) |
8 ml co cztery godziny |
Dzieci (4-5 lat) |
12 ml co cztery godziny |
Dzieci (6-8 lat) |
15 ml co cztery godziny |
Dzieci (9-10 lat) |
20 ml co cztery godziny |
Dzieci (11-12 lat) |
28,5 ml co cztery godziny |
Istnieje możliwość występowania działań niepożądanych podczas przyjmowania tego leku. Należy pamiętać, że nie u każdego mogą one wystąpić.
Rzadko (u mniej niż 1 na 1000 osób):
Bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10 000 osób):
Paracetamol Hasco może wchodzić w interakcje z takimi lekami i substancjami jak:
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.
Zobacz także
0,14 zł / szt
0,43 zł / szt
0,72 zł / szt
0,79 zł / szt
0,62 zł / szt
0,25 zł / szt
0,20 zł / szt
0,19 zł / szt
0,00 zł / szt
0,43 zł / szt