Paracetamol Hasco, czopki przeciwgorączkowe 125 mg, 10 szt.
0,43 zł / szt
Gorączka u dzieci
Paracetamol Hasco to produkt leczniczy w formie czopków doodbytniczych o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jest stosowany u dzieci od trzech do dwunastu miesięcy w celu leczenia bólu związanego między innymi z ząbkowaniem, czy przeziębieniem. Czopki obniżają gorączkę. Należy pamiętać, żeby nie przekraczać dziennej dawki leku.
Przedawkowanie paracetamolu objawia się około 5 godzin po przyjęciu leku i na początku występuje w postaci nudności i wymiotów. Kolejnymi objawami są bóle brzucha oraz okolic wątroby. W następnym etapie dochodzi do uszkodzenia wątroby, co skutkuje żółtaczką i skazą krwotoczną. Ostatecznie zatrucie paracetamolem prowadzi do śpiączki i zgonu.
1 czopek zawiera: substancję czynną: paracetamol 80 mg; substancję pomocniczą: tłuszcz stały
Dzieci (3-12 miesięcy) |
Jeden czopek co cztery godziny |
Istnieje możliwość występowania działań niepożądanych podczas przyjmowania tego leku. Należy pamiętać, że nie u każdego mogą one wystąpić.
Rzadko (>1/10 000 do <1/1000):
Bardzo rzadko (< 1/10 000):
Paracetamol może wchodzić w interakcje z takimi lekami i substancjami jak:
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.
Zobacz także
0,43 zł / szt
0,72 zł / szt
0,62 zł / szt
0,25 zł / szt
14,25 zł / 100 g
0,20 zł / szt
0,18 zł / szt
0,19 zł / szt
0,00 zł / szt
0,43 zł / szt