Poparzenia słoneczne
Lirene Sun, S.O.S Ratunek - Balsam łagodzący podrażnienia, 150 ml
A-Vit Maść ochronna, 25g
Help4skin Gojenie Oparzeń, żel hydrokoloidowy, 75 g
Panthenol Protect, pianka, 150 ml
Calmapherol S.C., krem niesterydowy do skóry podrażnionej, 20 g.
Panthenol 15% Forte, pianka, 150 ml
Clobaza , krem tłusty, 40 g
Lirene Sun Aloe Vera, Żel aloesowy po opalaniu, 150 ml
Lirene Sun, S.O.S. Balsam - Ratunek po opalaniu, 150 ml
Lirene Sun, Ochronna emulsja do twarzy z aloesem, Spf 50, 50 ml
FeniNatural, krem, 30ml
Olvizone After Sun, Balsam hipoalergiczny po opalaniu, 200ml
Lirene Sun S.O.S, balsam po opalaniu, 150ml
RadioProtect, Krem kojąco-łagodzący, 50ml
La Roche-Posay Posthelios, kojący balsam po opalaniu, 200 ml
Variderm (10mg+10mg+300mg), pasta na skórę, 60g
Aflofarm Panthenol, pianka regenerująco-łagodząca 5%, 150 ml
Lirene, SOS Ratunek, balsam po opalaniu, 150 ml
Poparzenia słoneczne
Jak już większość z nas na pewno doświadczyła, nieodpowiedzialne opalanie może skończyć się podrażnieniem, które jest nieprzyjemne i bolesne. Poparzenia słoneczne są najczęściej efektem długotrwałego przebywania na słońcu, bez ochrony UV. Zostaje uszkodzona skóra i położone pod nią naczynia krwionośne. Szczególnie narażone są na poparzenia słoneczne osoby o jasnej karnacji. Na pomoc w łagodzeniu bólu apteka Papaya przygotowała ofertę produktów, które występują w formie kremu, pianki, żelu oraz balsamu i sprayu. Środki na poparzenia słoneczne, każdy powinien posiadać podczas wyjazdów na wakacje oraz mieć w swojej domowej apteczce. Dostępne produkty nie tylko sprawdzą się przy poparzeniach słonecznych, lecz mogą być stosowane przy oparzeniach, które doświadczamy w domu np. oparzenia parą, tłuszczem czy żelazkiem.
Jak wyglądają poparzenia słoneczne?
Poparzenia słoneczne charakteryzują się rumieniem lub silnym zaczerwienieniem skóry a także pieczeniem, nadwrażliwością na dotyk i obieraniem się naskórka. Po złuszczeniu naskórka, które zazwyczaj trwa do kilku dni, na ciele widzimy nową, lekko różową i bardziej wrażliwą skórę. Takie poparzenia słoneczne zaliczane są do oparzeń pierwszego stopnia. W przypadku, gdy na zaczerwienionej skórze pojawią się bolesne bąble, pęcherze wypełnione płynem surowiczym, to już efekt poparzenia drugiego stopnia. Oparzenie to, obejmuje naskórek oraz skórę właściwą i powinniśmy się w takim przypadku udać do lekarza. Możemy także podczas poparzeń odczuwać ból głowy, osłabienie, dreszcze a nawet wymioty. Za poparzenia słoneczne odpowiedzialne są przede wszystkim promienie UVB, które wnikają w naskórek i powodują jego uszkodzenie.
Co na poparzenia słoneczne?
Produkty na poparzenia słoneczne zawierają głównie panthenol, aloes i alantoinę. ponadto możemy znaleźć w ich składzie także witaminę E, siarczan cynku, tlenek cynku, siarczan miedzi, glicerynę, olej parafinowy, lanolinę oraz kwaśny koloidalny karbomer i kwas hialuronowy. Przyjemnie łagodzą i schładzają skórę, przynosząc natychmiastową ulgę. Wspierają jej funkcje ochronne oraz intensywnie nawilżają i odżywiają. Środki na poparzenia słoneczne przyspieszają regenerację skóry oraz pielęgnują. A aptece internetowej Papaya możemy znaleźć wiele preparatów na poparzenia słoneczne sprawdzonych marek, które najchętniej są przez was wybierane np. Panthenol, Help 4Skin gojenie oparzeń, Baika-Sun, Lirene SOS ratunek oraz La Roche-Posay Posthelios i wiele innych.
Poparzenia słoneczne u dzieci
O paparzenia słoneczne u dzieci nie jest trudno szczególnie latem, podczas zabawy na podwórku czy plaży. Skóra dziecka jest cienka i delikatna, znacznie częściej ulega poparzeniom niż u dorosłych. Najlepiej byłoby unikać przebywania na słońcu w godzinach od 10 do 15, lecz nie zawsze jest to możliwe. Jeśli po powrocie ze słonecznego spaceru czy plaży zobaczymy na skórze naszego dziecka zaczerwienienie a on będzie grymasił czy płakał, to będzie znak, że doszło do poparzenia słonecznego. Dla malucha takie podrażnienia skóry są szczególnie uciążliwe. Przede wszystkim najpierw powinniśmy schłodzić skórę, przykładając zimne okłady. Możemy to zrobić za pomocą zmoczonej w zimnej wodzie pieluszki tetrowej czy prześcieradła lub ręcznika. Takie okłady zmieniamy systematycznie, nawet gdy dziecko ma dreszcze. Następnie nakładamy na skórę produkty łagodzące. Doskonałymi środkami na poparzenia słoneczne u dzieci, będą lekkie pianki, żele lub emulsje, dostępne w aptece internetowej Papaya. W ich składzie zazwyczaj znajduje się panthenol, aloes i alantoina. Delikatnie nakładamy je na skórę dziecka i czekamy, aż preparat się wchłonie. Następnie zmywamy pozostałość i ponownie aplikujemy produkt łagodzący. Jeśli dziecko narzeka lub płacze, możemy mu dodatkowo podać środek przeciwbólowy, by uśmierzyć mu dokuczliwy ból. Poparzenia słoneczne u dzieci szybko się goją a one w mgnieniu oka wracają do swoich ulubionych zabaw.
Przebywanie na słońcu i opalanie się nie zawsze musi oznaczać poparzenia słoneczne. Wystarczy odpowiednio zabezpieczyć skórę za pomocą filtrów przeciwsłonecznych, by cieszyć się piękną pogodą a przy tym zdrową opalenizną.